Loren to nie tylko ikona włoskiego kina, ale też ulubienica mężczyzn

Redakcja Viva! 20 września 2021 12:30

Sophia Loren kończy dziś 87 lat! Loren to niekwestionowana gwiazda kina i jedna z najsłynniejszych włoskich aktorek. Ma na koncie wiele niezapomnianych ról filmowych i prestiżowych nagród i trzy Oscary. Sławę zyskała dzięki talentowi aktorskiemu i wizerunkowi seksbomby. Krągłe biodra, talia osy, ponętny głos, bujna fryzura - to jej znaki rozpoznawcze. Występowała zarówno w filmach europejskich, jak i amerykańskich.

ZOBACZ TEŻ: Sophia Loren była ubóstwiana za swoje role, ale napiętnowana przez Watykan za niemoralne życie

Sophai Loren zagrała między innymi w Matce i córce i Małżeństwie po włosku Vittorio De Siki oraz Pret-a-Porter Roberta Altmana. Współpracowała z takimi sławami jak Charlie Chaplin, Sidney Lumet czy George Cukor. Choć jest już dobrze po 80-tce, Loren nie zamierza zwolnić. W wywiadach mówi, że „emerytura” to dla niej „okropne słowo” i że nadal zamierza kręcić kolejne filmy.

Sophii Loren życzymy wszystkiego najlepszego i jeszcze wielu aktorskich wyzwań! Aby uczcić urodziny gwiazdy przygotowaliśmy galerię jej najbardziej seksownych zdjęć sprzed lat. Nasza galeria to nie tylko mini-podróż po życiu aktorki, lecz także po historii europejskiego kina.  

1/8
Sophia Loren
Copyright @Getty Images
1/8

Sophia Loren, 1964 r. Kadr z filmu "Małżeństwo po włosku"

Zobacz też: 81-letnia Sophia Loren jako włoska mamma. Dolce & Gabbana zatrudnili trójkę laureatów Oscara

2/8
Sophia Loren
Copyright @EAST NEWS/EAST NEWS
2/8

Sophia Loren

3/8
Sophia Loren
Copyright @EAST NEWS/EAST NEWS
3/8

Sophia Loren, 1967 r.

4/8
Sophia Loren
Copyright @Leemage/East News
4/8

Sophia Loren, 1959 r.

5/8
Sophia Loren
Copyright @Getty Images
5/8

Sophia Loren, kwiecień 1959 r.

6/8
Sophia Loren
Copyright @Getty Images
6/8

Sophia Loren, 1966 r.

7/8
Sophia Loren
Copyright @Getty Images
7/8

Sophia Loren, 1963 r. Kadr z filmu "Wczoraj, dziś, jutro"

8/8
Sophia Loren
Copyright @Getty Images
8/8

Sophia Loren, 1959 r.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?