Zamordowana Paulina D. z Łodzi. Wyniki sekcji zwłok, zabójca
Fot. Materiały policyjne
O TYM JEST GŁOŚNO

Ukrywał się w Kijowie. Gruzin podejrzany o zabójstwo Pauliny D. zatrzymany!

„Nie stawiał większego oporu”

Monika Katarzyna Krupska 1 listopada 2018 14:30
Zamordowana Paulina D. z Łodzi. Wyniki sekcji zwłok, zabójca
Fot. Materiały policyjne

Przełom w sprawie zabójstwa Pauliny D.! Policji udało się zatrzymać podejrzanego. Jak informują funkcjonariusze Gruzin ukrywał się w Kijowie na Ukrainie. Wpadł, bo zaczął korzystać z mediów społecznościowych! Co jeszcze wiemy?

Zabójstwo Pauliny D. Policja ujęła sprawców

Najpierw zaczepił Paulinę na ul. Piotrkowskiej w Łodzi, a później zaciągnął do hostelu przy ul. Żeromskiego. 28-latce nie udało się wyrwać z rąk oprawcy. Została bestialsko zamordowana i wykorzystana seksualnie. Zginęła od ciosu nożem w szyje. Jej ciało znaleziono w okolicach Stawów Jana. Poszukiwany przez policję 39-letni Gruzin został już zatrzymany! 

„Policjanci z Łodzi i Biura Kryminalnego KGP zatrzymali podejrzanego na jednej z ulic Kijowa po szóstej rano przy wsparciu policjantów ukraińskich i oficera łącznikowego Gruzji (który na co dzień stacjonuje w Polsce - red.)”, mówi Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji dla TVN24. 

Dodaje, że „zatrzymanie możliwe było dzięki wzorowej współpracy z policją ukraińską, wsparciu oficera łącznikowego Gruzji i Polski na Ukrainie oraz Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji”. 

Mamaka K. w momencie zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu. Urywał się w różnych miejscach w Kijowie, utrzymywał z prac dorywczych. „Ukrywanie” nie było, jednak zamykaniem się w czterech ścianach, a 39-latek normalnie chodził do pracy na budowę! Zdaniem Joanny Kąckiej z łódzkiej policji dla TVN24 mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany, bo nie zmienił swojego wyglądu, jak i nie usunął swoich kont z mediów społecznościowych.

„Na terenie Ukrainy od kilku dni przebywała grupa operacyjna polskiej policji. Gruzin zmieniał telefony Jeszcze na terenie Polski pozbył się telefonu, którego używał w Łodzi. Pozbył się również sprzętu elektronicznego, którego używał. Wpadł, bo w ostatnich dniach zalogował się na swoją pocztę i sprawdzał w mediach społecznościowych swój profil na Facebooku”, mówi śledczy Wirtualnej Polsce. 

Podejrzany o zabójstwo przebywa obecnie w areszcie w Kijowie. Polska prokuratura wystąpiła już do ukraińskich służb o zgodę na przewiezienie 39-latka do łódzkiego aresztu.  

Zamordowana Paulina D. z Łodzi, ofiara Gruzina. Kulisy zbrodni, skandal z sekcją zwłok
Fot. Materiały policyjne

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.