Katastrofa Boeinga 737 w Iranie
Fot. FOT. ROHHOLLAH VADATI/AFP/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Ukraiński Boeing 737 rozbił się w Iranie. Na pokładzie było 176 osób...

Według irańskiej TV nikt nie przeżył katastrofy...

Redakcja VIVA! 8 stycznia 2020 09:12
Katastrofa Boeinga 737 w Iranie
Fot. FOT. ROHHOLLAH VADATI/AFP/EAST NEWS

Samolot pasażerski Boeing 737 należący Ukrainian International Airlines rozbił się dziś rano w pobliżu lotniska Teheran-Imam Khomeini w Iranie. Jak poinformował premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk, na pokładzie samolotu znajdowało się 176 osób. Według irańskiej TV nikt nie przeżył katastrofy...

Ukraiński Boeing 737 rozbił się w Iranie

Dzisiaj rano zagraniczne media podały, że w pobliżu lotniska Teheran-Imam Khomeini w Iranie rozbił się ukraiński Boeing 737. Na pokładzie samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA znajdowało się 176 osób. Jak informuje Czerwony Półksiężyc, nie ma szans na znalezienie żywych pasażerów. Chwilę później Irańska Telewizja podała, że nikt nie przeżył katastrofy.

Mówi się, że samolot pasażerski Boeing 737 rozbił się z powodu problemów technicznych tuż po starcie z lotniska z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini. „Po starcie z lotniska Imama Chomeiniego samolot spadł na ziemię pomiędzy miejscowościami Parand i Szahriar”, powiedział rzecznik agencji lotnictwa cywilnego Reza Dżafarzadeh i dodał, że na miejscu katastrofy pracują już eksperci i śledczy w związku ze wszczęciem dochodzenia. Pierwsze ekspertyzy wskazują na źle pracujący silnik. Wypadek prawdopodobnie nie miał związku z konfliktem na linii Iran-USA.

Agencja Reuters zaznacza, że produkowany od późnych lat 90. Samolot Boeing 737 cieszy się reputacją dobrej maszyny w przeciwieństwie do nowocześniejszego Boeing 737 MAX. Głos ws. katastrofy samolotu Boeing 737 w Iranie zabrał już premier Ukrainy: „Na razie sprawdzamy liczbę obywateli Ukrainy, którzy znajdowali się na pokładzie. Według wstępnych danych zarejestrowanych było 167 pasażerów oraz dziewięciu członków załogi”, napisał na swoim Facebooku Ołeksij Honczaruk.

Swoje kondolencje rodzinom ofiar katastrofy samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA przekazał także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: „Straszne wiadomości z Bliskiego Wschodu. Dziś rano po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini rozbił się samolot Międzynarodowych Linii Lotniczych (UIA) Ukrainy, który spadł na ziemię niedaleko od lotniska. Według wstępnych informacji wszyscy pasażerowie oraz członkowie załogi zginęli”.

W sieci pojawiło się nawet nagranie z momentu katastrofy samolotu. Rosyjska telewizja Piatyj kanał opublikowała na Twitterze nagranie z miejsca tragedii.  

 

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.