Podsumowanie 2021 - Polska
Podsumowanie roku 2021

Tymi skandalami żyła Polska w 2021 roku! Oto największe sensacje z udziałem gwiazd

W mijającym roku gwiazdy dostarczyły nam wielu emocji

Marta Nawacka 28 grudnia 2021 19:56
Podsumowanie 2021 - Polska

Show-biznes to nie tylko błysk fleszy, czerwone dywany i bogate życie towarzyskie. Nasze rodzime gwiazdy dostarczają nam także wielu emocji, pośród których nie brakuje skandali, sensacji i kontrowersji. W 2021 roku nie zabrakło konfliktów, oburzających wpisów, rozstań, a nawet łamania prawa. Oto największe skandale z udziałem polskich celebrytów, którymi żyliśmy w mijającym roku!

Afera szczepionkowa

Już sam początek 2021 roku zaczął się szokująco i kontrowersyjnie. Po wprowadzeniu pierwszych szczepień na Covid-19, osobami, które mogły się szczepić byli głównie medycy, bo w tamtym momencie było za mało szczepionek dla wszystkich. Parę gwiazd, w tym Krystyna Janda, Anna Cieślak, Krzysztof Materna, Wiktor Zborowski, Magda Umer czy Radosław Pazura, zaszczepiło się jednak poza kolejnością, co wywołało ogromny skandal. „Powiedziano nam (…) że bardzo wielu ludzi wyjechało, że ta szczepionka przyjechała odmrożona i że po prostu trzeba to wyszczepić. (...) Jeżeli któryś z medyków czy lekarzy uważa, że zabraliśmy mu jego szczepionkę lub jakby się to potoczyło tak, że dla kogoś zabraknie - to bardzo przepraszam (...) Myśmy to zrobili i to zupełnie bez świadomości, mając też pełną wiedzę, że ta kampania reklamowa jest bardzo potrzebna w Polsce”, tłumaczyła Krystyna Janda, goszcząc w Faktach po Faktach.

Krystyna Janda, Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Krystyna Janda w sesji dla magazynu VIVA!, 2015 rok

Coming out i wulgaryzmy Andrzeja Piasecznego

2021 rok był ważny dla Andrzeja Piasecznego. Muzyk dokonał długo oczekiwanego coming outu i wyznał publicznie, że jest gejem, a także skończył 50 lat. Z tej okazji urządził przyjęcie, podczas którego jeden z gości, Adam Nergal Darski, nagrał szokujący toast jubilata. „Je*ać PiS, i Konfederację, i wszystkim, ku*wa, tam...", miał wykrzykiwać wokalista. Na skutek takiego zachowania, Piasek, będący wówczas jurorem programu The Voice of Poland, stracił pracę w TVP.

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Jarosław Jakimowicz oskarżony o molestowanie

Mężczyzna związany z TVP Info został oskarżony o molestowanie jednej z uczestniczek konkursu miss. Zarzuty postawił Piotr Krysiak w swoich mediach społecznościowych. Mimo że nie podał personaliów oskarżonego, dość wymownie zasugerował, że chodzi właśnie o Jarosława Jakimowicza. Sam zainteresowany stanowczo zaprzeczył tym zarzutom, tłumacząc „z całą stanowczością, że przedstawiona wersja wydarzeń jest przekłamaniem, atakiem na jego osobę i ma na celu wyeliminowanie go z życia publicznego".

Jarosław Jakimowicz, po nagraniu programu
Fot. TRICOLORS/East News

Jarosław Jakimowicz, po nagraniu programu "W kontrze", 16.10.2021, Warszawa

Odejście Marzeny Rogalskiej i Artura Orzecha z TVP

To już kolejny skandal, który miał związek z telewizją publiczną. Marzena Rogalska po kilku latach pracy w stacji ogłosiła na swoim Instagramie, że odchodzi z TVP. Powodem tej decyzji miała by m.in. akcja „Media bez wyboru”. Niedługo później odszedł także Artur Orzech, prowadzący różne programy w TVP. Kontrakt został z nim zerwany po tym, jak nie pojawił się na nagraniu programu „Szansa na sukces”. Mężczyzna miał nie zgodzić się na zaproszenie do show zespołu Boys grającego muzykę disco polo oraz Jana Pietrzaka. „Panie Kurski, wiem doskonale, jak mnie pan ceni, ale nie pozwolę sobie moją twarzą popierać zespołu Boys i Pana Pietrzaka. Proszę Pana, nie zamierzam już prowadzić „Szansy”. Ma Pan inne gwiazdy", pisał potem w swoich mediach społecznościowych.

Marzena Rogalska, Ramówka TVN Grupa Discovery, Warszawa, 26.08.2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Marzena Rogalska, Ramówka TVN Grupa Discovery, Warszawa, 26.08.2021

Artur Orzech, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, 16.06.2019, Opole
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Artur Orzech, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, 16.06.2019, Opole

Paweł Kukiz atakowany po głosowaniu w sprawie Lex TVN

Sierpień przyniósł wielkie zamieszanie w sprawie projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, znanej pod nazwą „Lex TVN”. Głosowanie w Sejmie zostało poddane reasumpcji, czyli powtórnemu oddaniu głosów przez polityków i w jego trakcie ustawę przegłosowano. Obwiniano za to Pawła Kukiza i jego dwóch posłów, którzy zmienili zdanie, a ich głosy zaważyły o wyniku głosowania. Po tej sytuacji polała się fala krytyki na muzyka, a gwiazdy nie szczędziły niepochlebnych komentarzy na jego temat w sieci.

Czytaj też: Halejcio, Nowakowska, Starmach... Te gwiazdy zostały mamami w 2021 roku!

Paweł Kukiz, Prezydent kieruje do Sejmu projekt Ustawy o sądach pokoju, 04.11.2021, Warszawa
Fot. Beata Zawadzka/East News

Paweł Kukiz, Prezydent kieruje do Sejmu projekt Ustawy o sądach pokoju, 04.11.2021, Warszawa 

Pocałunek i zaginiona nagroda zespołu Maneskin

Maneskin zwyciężyli podczas Eurowizji 2021. Grupa słynie ze swoich szokujących zachowań podczas występów na scenie. Podczas festiwalu w Sopocie wyrazili swój sprzeciw wobec homofobicznej propagandy w naszym kraju, co przypieczętowali gejowskim pocałunkiem. Podczas tego samego wydarzenia odebrali specjalną nagrodę, którą dzień później oddali... fanom. Prawdopodobnie nie mogli zabrać jej ze sobą do bagażu.

Maneskin, Polsat SuperHit Festiwal 2021, Sopot, 26.06.2021
Fot. Piotr Matusewicz/East News

Maneskin, Polsat SuperHit Festiwal 2021, Sopot, 26.06.2021

Pocałunek Krzysztofa Zalewskiego i Ralpha Kamińskiego

Kilka dni po pocałunku członków zespołu Maneskin, Krzysztof Zalewski zdobył się na taki sam gest będący wsparciem ze społecznością LGBT. Podczas Fryderyków muzyk pocałował Ralpha Kamińskiego. Nie omieszkał dodać po tym parę słów pod adresem rządu.

Krzysztof Zalewski i Ralph Kamiński, Gala Fryderyki 2021, Szczecin, 05.08.2021
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Krzysztof Zalewski i Ralph Kamiński, Gala Fryderyki 2021, Szczecin, 05.08.2021 

Śmierć Krzysztofa Krawczyka i zamieszanie wokół jego syna

W kwietniu, w wieku 74 lat, zmarł jeden z najpopularniejszych polskich muzyków, Krzysztof Krawczyk. Po jego śmierci głośno zrobiło się również wokół jego syna, Krzysztofa Krawczyka juniora, oraz jego życia w ubóstwie i kiepskich kontaktach z macochą, Ewą Krawczyk. Syn zmarłego miał być pozbawiony spadku po ojcu, a w spór zaangażowany był także wieloletni menedżer artysty, Andrzej Kosmala, a także Marian Lichtman.

Rodzinne konflikty Joanny Opozdy

Po ślubie aktorki z Antkiem Królikowskim głośno zrobiło się o jej konflikcie z ojcem. Mężczyzna zarzucał córce, że nie interesuje się nim i nie pomaga mimo jego problemów zdrowotnych, chociaż ślub i wesele opłacono z jego pieniędzy. Miał wyjawić także informację o ciąży Joanny Opozdy, którą ona sama chciała zachować w tajemnicy przed mediami. „Kierujemy do państwa uprzejmą prośbę o nierozpowszechnianie doniesień na temat naszej rodziny i życia osobistego. Nikt z państwa, martwiąc się o bezpieczeństwo ciąży, nie chciałby mierzyć się z taką nagonką i manipulacjami, w jakie zostaliśmy wciągnięci my. Liczymy, że życzliwość i zrozumienie zwyciężą nad bezlitosną logiką klików i sensacji. Tak po prostu, po ludzku. Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mogli podzielić się z państwem naszym szczęściem. Dziś jednak zdrowie naszego dziecka jest dla nas najważniejsze – by móc je chronić, musimy mu zapewnić spokój", pisała wówczas na swoim Instagramie.

Joanna Opozda, Gala Marki Roku, Warszawa, 15.12.2021
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Joanna Opozda, Gala Marki Roku, Warszawa, 15.12.2021

Kłótnia Weroniki Rosati i Kingi Rusin

Konflikt z udziałem Kingi Rusin i Weroniki Rosati dotyczył zamkniętej imprezy, na którą w ubiegłym roku wybrała się dziennikarka, a następnie jej przebieg zrelacjonowała na swoim Instagramie. „Moja przyjaciółka pracowała przy tej imprezie i była trochę zła, kiedy to wszystko zobaczyła. Wszystkim zabierają telefony na takich imprezach. Zresztą nie tylko na imprezach", mówiła Weronika Rosati w Plejadzie. Kinga Rusin odpowiedziała aktorce, zarzucając jej szerzenie nieprawdy i wytykając romans z producentem filmowym z Hollywood, który oskarżony był o molestowanie. „To przykre, że tak postępujesz. Bo ja, by nie dać pola do jakichkolwiek ocen czy spekulacji, nigdy nie komentowałam twojego życia, mimo iż byłam o to proszona. Nie komentowałam też twojej relacji z Herveyem Weinsteinem".

Zobacz również: Związki tych par nie przetrwały próby czasu, czyli najgłośniejsze rozstania 2021 roku

Weronika Rosati, VIVA! nr 17, sierpień 2019
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Weronika Rosati w sesji dla magazynu VIVA!, sierpień, 2019 rok

Kinga Rusin, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen Artists

Kinga Rusin w sesji dla magazynu VIVA!, czerwiec, 2019 rok

Agnieszka Kaczorowska-Pela o modzie na brzydotę

Agnieszka Kaczorowska-Pela wywołała niemałą burzę udostępniając na Instagramie swoje przemyślenia odnośnie „mody na brzydotę”. Aktorka zarzucała celebrytkom promowanie tejże mody poprzez pokazywanie swoich niedoskonałości, twarzy bez grama makijażu oraz codziennych trudności. Jej wpis oburzył nie tylko internautów, ale także innych celebrytów. Później Agnieszka Kaczorowska-Pela tłumaczyła się, że ma prawo mieć swoje zdanie i swoją opinię, a jeśli ktoś się z nią nie zgadza, to też jest w porządku.

Agnieszka Kaczorowska, VIVA! 13/2015
Fot. Marcin Tumasz

Agnieszka Kaczorowska-Pela w sesji dla magazynu VIVA!, 2015 rok

Anna Mucha i rachunek za jedzenie na 700 zł

Bohaterką kolejnej afery była Anna Mucha i jej słynny obiad za 700 zł. Po skończonym posiłku aktorka wyraziła swoje niezadowolenie z ostryg, które jej nie smakowały. „ Zapłaciliśmy absurdalnie dużo, absurdalnie drogo w stosunku do jakości. (...) Natomiast w restauracji... [nazwa lokalu] dostaliśmy przystawki i dania główne. (...) Do tego dostaliśmy ostrygi, które były średnie, bardzo średnie. Jeżeli ja mam do wydania 700 zł na obiad, to ja za te 700 zł mogę zjeść jak król w wielu miejscach w Warszawie, więc po cholerę ja mam iść do [nazwa lokalu] na Krakowskim Przedmieściu? Zwłaszcza że siedziałam tyłem, więc nic nie miałam z tego Krakowskiego Przedmieścia", napisała na swoim Instagramie. Jej wyznanie nie pozostało bez odzewu: Anna Mucha została skrytykowana przez internautów oraz celebrytów, odpowiedziała jej także restauracja, w której gwiazda spożywała posiłek.

Anna Mucha, Viva! 3/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/SAMESAME

Anna Mucha w sesji dla magazynu VIVA!, 2018 rok

Żona polityka PiS pojawiła się w Top Model

Szerokim echem odbił się udział w Top Model żony jednego z polityków PiS, Łukasza Schreibera. Pojawienie się w show Marianny Schreiber wywołało sensację, a o kobiecie natychmiast zrobiło się głośno. Wytknięto jej również wpis z 2018 roku, w którym krytykowała inną kobietę za posiadanie tęczowej torebki. Żona ministra przeprosiła jednak za swoje zachowanie przed laty, deklarując równocześnie pełne wsparcie dla społeczności LGBT. Obecnie jest aktywistką społeczną, regularnie udziela się w mediach i dzieli się szczegółami ze swojego życia, zwłaszcza relacji z mężem, z którym mają zupełnie odmienne poglądy.

Marianna Schreiber,  Gala otwarcia 12. edycji LGBT Film Festival, 17.09.2021, Warszawa
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Marianna Schreiber, Gala otwarcia 12. edycji LGBT Film Festival, 17.09.2021, Warszawa

Beata Kozidrak spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu

We wrześniu Beata Kozidrak spowodowała wypadek samochodowy mając dwa promile alkoholu we krwi. Nie uciekła od odpowiedzialności i publicznie przeprosiła za swoje zachowanie. Po czasie wróciła nawet do koncertowania.

Beata Kozidrak, VIVA! luty 2016, 3/2016
Fot. Michał Pańszczyk

Beata Kozidrak w sesji dla magazynu VIVA!, luty 2016 rok

Rozwód Dody i Emila Stępnia oraz konflikt o „Dziewczyny z Dubaju”

Sam rozwód Dody i Emila Stępnia był dość szokujący, a oliwy do ognia dolał ich późniejszy konflikt. Oboje nie szczędzili sobie gorzkich uwag i złośliwości, a wszystko w czasie nadchodzącej premiery ich wspólnego filmu „Dziewczyny z Dubaju”. Wzajemna krytyka i przykre słowa ustały w momencie orzeczenia rozwodu. Emil Stępień był także bohaterem drugiego skandalu. Autor powieści „Dziewczyny z Dubaju”, Piotr Krysiak, wyjawił przed premierą kompromitujące mężczyznę informacje. Internauci mogli przeczytać na Facebooku treść SMS-ów byłego męża Dody, jakie wysyłał do niedoszłych aktorek filmu, zarzucano mu także kontakty z gangsterami. Trafił również wraz z Dorotą Rabczewską do prokuratury, a tam oskarżono go o działanie na szkodę wierzycieli spółki, która zajmuje się produkcją filmów.

Doda i Emil Stępień, Uroczysta premiera filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, 10.09.2020, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Doda i Emil Stępień, Uroczysta premiera filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, 10.09.2020, Warszawa

Wywiad Bożeny Dykiel w „Dzień Dobry TVN”

W październiku w jednym z odcinków Dzień Dobry TVN gościła Bożena Dykiel, która miała rozmawiać o walce z depresją. Do choroby przyznała się jakiś czas wcześniej. Na wizji powiedziała jednak, że depresję wywołuje niedobór litu, a także pandemia Covid-19, która według niej jest jedynie „ walką świata z bogaczami, którzy chcą nami rządzić". Jakby tego było mało, aktorka stwierdziła, że walczy z chorobą specjalnymi okulara mi przeciwsłonecznymi. Bożena Dykiel została za swój „występ” bardzo mocno skrytykowana, a kampania nagłaśniająca problem depresji zerwała z nią współpracę.

Bożena Dykiel, Viva! kwiecień 2006
Fot. Tomek Drzewiński/EK PICTURES

Bożena Dykiel w sesji dla magazynu VIVA!, kwiecień, 2006 rok

Barbara Kurdej-Szatan w mocnym wpisie o sytuacji na granicy

Jedna z najgłośniejszych afer w tym roku miała miejsce w listopadzie. Wtedy aktorka Barbara Kurej-Szatan zamieściła szokujący wpis, w którym zareagowała na film spod wschodniej granicy, przy której przebywają uchodźcy. Jej wulgarne słowa odniosły się bezpośrednio do Straży Granicznej. Kobieta później przeprosiła za swoje zachowanie i niecenzuralne słowa, tłumacząc, że nie chciała urazić funkcjonariuszy Straży Granicznej, tylko zwrócić uwagę na ich agresywne zachowania wobec matek z dziećmi przebywających na granicy. Na aktorkę spłynęła ogromna fala krytyki, a skandal, jaki wywołała długo pozostawał na językach wszystkich.

Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! 15/2020, Barbara Kurdej-Szatan sierpień 2020
Fot. Marlena Bielinska

Barbara Kurdej-Szatan w sesji dla magazynu VIVA!, sierpień, 2020 rok

Koncert „Murem za polskim mundurem”

Od kilku miesięcy trwa kryzys na wschodniej granicy. Telewizja Polska zorganizowała więc koncert #MuremZaPolskimMundurem, w którym wzięły udział gwiazdy polskie i zagraniczne. Mimo dobrych intencji, organizowanie takiego wydarzenia podczas dramatycznej sytuacji i śmierci ludzi na granicy spotkało się z dużą krytyką widzów.

Koncert TVP Murem za polskim mundurem, 05.12.2021, Mińsk Mazowiecki
Fot. Rafal Gaglewski/REPORTER

Koncert TVP Murem za polskim mundurem, 05.12.2021, Mińsk Mazowiecki

Piotr Kaśko – jazda bez uprawnień

Dziennikarz TVN miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdu od sześciu lat. Mimo to podczas kontroli drogowej zatrzymano go za jazdę bez uprawnień. Piotr Kraśko przeprosił swoich widzów oraz fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Wiele razy w tym miejscu używałem słowa „dziękuje” za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i jakiekolwiek usprawiedliwienia tego nie zmienią. Odpowiadając na bardzo zasadne w tej sprawie pytanie: co on miał w głowie? Cokolwiek to było - było to bardzo głupie. I wstyd mi za to. Poniosłem konsekwencje prawne. Ale rozumiem jak bardzo zawiodłem Państwa zaufanie. Zrobię wszystko, by na nie zasługiwać. Przepraszam. Bardzo wszystkich Państwa przepraszam", pisał. „To oczywiście w pełni zrozumiała kara”, twierdził i zapewnił, że od tej pory jeździ tylko jako pasażer. Dodał także, że „w ciągu miesiąca zdał potem egzamin i odzyskał prawo jazdy, potem zdał jeszcze egzamin na kategorie B+E". Mężczyzna otrzymał karę grzywny. Nie ukarano go więzieniem, ponieważ nie był wcześniej karany.  

Zobacz także: Japońska księżniczka Mako, arcyksiężna Austrii i... Oto najgłośniejsze królewskie śluby 2021 roku!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?