Paris Hilton
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyje znany właściciel luksusowych hoteli. Miliarder zostawił po sobie ogromny majątek

Barrona Hiltona pożegnała w sieci wnuczka Paris

Rafał Kowalski 23 września 2019 09:02
Paris Hilton
Fot. East News

Od kiedy 27-letni Barron Hilton został w 1954 roku wiceprezesem firmy Hilton Hotels Corp, należącej wcześniej do jego ojca, jego kariera nabrała tempa. Dziś sieci hoteli Hilton liczy na całym świecie aż 2800 budynków. Niestety, ich opiekun, a prywatnie dziadek Paris Hilton, zmarł w czwartek w swoim domu w Los Angeles. Miał 91 lat.

Śmierć Barrona Hiltona. Pożegnała go wnuczka

Jeden z najbogatszych biznesmanów na świecie był związany ze swoim biznesem tak bardzo, że pozostał formalnie prezesem sieci Hilton Hotels Corp nawet po tym, jak w 1996 roku przeszedł na emeryturę. Ponadto Barron Hilton zasiadał w zarządzie fundacji, która pomagała słabszym. Miliarder, które majątek szacuje się nawet na 7 miliardów dolarów, ogłosił z resztą kilkanaście lat temu, że aż 97 procent swojej fortuny chce przekazać po śmierci na cele charytatywne.

Informacja o odejściu biznesmana zasmuciła przede wszystkim jego bliskich. Wnuczka Barrona Hiltona, Paris, napisała kilka słów pożegnania w sieci. „Jestem głęboko zasmucona z powodu śmierci mojego dziadka Barrona Hiltona. Był legendą, wizjonerem, błyskotliwym, przystojnym i ciepłym człowiekiem, który wiódł życie pełne osiągnięć i przygód. Odkąd byłam małą dziewczynką, widziałam w nim biznesmena”, napisała celebrytka na Twitterze. „Bardzo mi smutno, że straciłem dziadka, ale cieszy mnie fakt, że jest teraz w niebie ze swoją bratnią duszą: dodała z kolei na Instgramie mając na myśli swoją babcię.

Miliarder zmarł z przyczyn naturalnych. Data jego pogrzebu nie jest jeszcze znana. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paris Hilton (@parishilton)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paris Hilton (@parishilton)

Barron Hilton
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!