Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, premiera filmu Pan T., Warszawa 16.12.2019
Fot. VIPHOTO/East News
Historia miłości

„Trzeba się słuchać i być dla siebie dobrym”. Historia wyjątkowej miłości Joanny Brodzik i Pawła Wilczaka

Wielkie uczucie wywiązało się pomiędzy nimi na planie serialu...

Marta Nawacka 29 lipca 2022 10:00
Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, premiera filmu Pan T., Warszawa 16.12.2019
Fot. VIPHOTO/East News

Widzowie pokochali ich jako uroczą i niesforną parę, jaką stawali się na potrzeby serialu „Kasia i Tomek”. W prawdziwym życiu, pomiędzy Joanną Brodzik i Pawłem Wilczakiem także szybko zaczęło iskrzyć, a niedługo później stworzyli związek również poza planem. Jednak czy ich relacja jest na pewno tak radosna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka? Aktor obchodzi właśnie 57. urodziny. Z tej okazji przypominamy historię ich niezwykłej miłości.

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak – od miłości na planie do prawdziwego uczucia

Aktorska para poznała się w 2002 roku podczas zdjęć do serialu „Kasia i Tomek”. Oboje grali postaci tytułowe – sympatyczną parę, która zmaga się z różnymi przeciwnościami losu. Początki ich relacji były czysto koleżeńskie, tym bardziej, że Joanna Brodzik była wtedy w związku z Bartłomiejem Świderskim. Po niedługim czasie ten związek jednak się rozpadł, a aktorkę coraz częściej można było zobaczyć w towarzystwie Pawła Wilczaka.

Czytaj także: Pola Raksa i Bogusław Linda: dzieliła ich różnica wieku, połączyło płomienne uczucie...

Wielokrotnie byli widywani razem, ale pomimo pojawiających się pogłosek żadne z nich nie potwierdzało doniesień o łączących ich rzekomym uczuciu. Dopiero w 2004 roku Joanna i Paweł przerwali w końcu milczenie i oficjalnie przyznali, że są w związku. W tym czasie byli już właściwie nierozłączni. Mimo, że są razem już wiele lat i darzą się ogromnym uczuciem, wciąż nie zdecydowali się na powiedzenie sobie sakramentalnego „tak”.

Oboje bardzo cenią sobie swoją prywatność, w związku z czym ujawniali mediom tylko tyle informacji, ile uważali za słuszne. „To jest tak, że ja zawsze byłem zwolennikiem tego, aby życie prywatne zostało życiem prywatnym”, mówił Paweł. Jednak w 2007 roku aktorzy podzielili się z fanami wspaniałą nowiną. Joanna Brodzik była w ciąży! Szczęśliwi rodzice spodziewali się bliźniąt. W lipcu 2008 roku na świat przyszli synowie pary – Jan i Franciszek.

Czytaj też: „Ja chyba jestem taki urwis, a ty jesteś spokojny”. Miłość od pierwszego wejrzenia Sylwii Grzeszczak i Libera

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, 24.04.2006, Warszawa Teatr Narodowy
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Kryzys w związku Joanny Brodzik i Pawła Wilczaka

Joanna i Paweł unikają medialnego szumu i strzegą swojej prywatności. Co jakiś czas pojawiają się jednak spekulacje o ich problemach i kryzysach w związku. W 2018 roku pojawiła się nawet informacja o rozstaniu pary. Przyczyną miały być problemy zawodowe mężczyzny i brak pracy. Z tego powodu to na Joannę spadła odpowiedzialność za utrzymanie rodziny i spłacanie kredytu. Oliwy do ognia dolał fakt, że Paweł Wilczak pojawił się na premierze filmu „Kler” z inną kobietą.

Na szczęście aktorzy nie poddali się i podjęli intensywną pracę nad swoją relacją. Według „Na żywo” wybrali się na Hawaje, aby spędzić więcej czasu ze sobą i mieć możliwość przepracowania swoich problemów. Zdecydowali się także na terapię, co pomogło im ostatecznie zażegnać kryzys i ocalić swoją miłość. Jak mówił sam Paweł Wilczak: „myślę, że trzeba się słuchać i być dla siebie dobrym, tylko tyle”. 

Para udzieliła również wspólnego wywiadu, w którym wytłumaczyli się z kłótni, o których w mediach było coraz głośniej. "Jeśli ktoś mówi, że nie kłóci się ze swoim partnerem, nie bywa wobec niego wstrętny, nieuczciwy, niedobry, niegrzeczny - to znaczy, że to nie jest prawdziwy związek. W moim związku wszystkie te elementy istnieją na równi z tymi najwspanialszymi i oboje mamy poczucie, że jest ok" - ogłosiła defensywnie Joanna Brodzik w wywiadzie dla gazety.

Jednak ciemne chmury ponownie zgromadziły się nad związkiem niegdyś szczęśliwej pary. Okazuje się, że tym razem poróżniła ich... Premiera książki Brodzik, która miała miejsce w listopadzie 2021. 
"Umami. Opowieści i przepisy" jest niejako autobiografią debiutującej autorki, i ten fakt bardzo się nie spodobał jej partnerowi. Joanna Brodzik złamała tym samym zasadę, której oboje mieli się trzymać. Bowiem obiecali sobie, że nie będą informować publiki o ich życiu prywatnym. Zapiski gwiazdy miały być wyraźnym przekroczeniem ustalonej granicy. 

Życzymy jednak parze dużo miłości, szczęścia i zrozumienia, a Pawłowi Wilczakowi - wszystkiego dobrego z okazji urodzin!  

Sprawdź również: „To nie była łatwa miłość”. Jerzy Skolimowski i Elżbieta Czyżewska spędzili u swojego boku sześć burzliwych lat

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, 6.06.2016, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.