Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, premiera filmu Pan T., Warszawa 16.12.2019
Fot. VIPHOTO/East News
Historia miłości

„Trzeba się słuchać i być dla siebie dobrym”. Historia wyjątkowej miłości Joanny Brodzik i Pawła Wilczaka

Wielkie uczucie wywiązało się pomiędzy nimi na planie serialu...

Marta Nawacka 11 stycznia 2023 11:00
Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, premiera filmu Pan T., Warszawa 16.12.2019
Fot. VIPHOTO/East News

Największą sympatię widzów zdobyli dzięki serialowi "Kasia i Tomek". W rzeczywistości tworzą bardzo zgrany duet, który do szczęścia nie potrzebuje ślubu. Joanna Brodzik i Paweł Wilczak wspólnie wychowują dwoje dzieci i chronią swoją prywatność. Jakie były początki ich miłości? Jak to się stało, że... zaiskrzyło?

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak – od miłości na planie do prawdziwego uczucia

Aktorska para poznała się w 2002 roku podczas zdjęć do serialu „Kasia i Tomek”. Oboje grali postaci tytułowe – sympatyczną parę, która zmaga się z różnymi przeciwnościami losu. Początki ich relacji były czysto koleżeńskie, tym bardziej, że Joanna Brodzik była wtedy w związku z Bartłomiejem Świderskim. Po niedługim czasie ten związek jednak się rozpadł, a aktorkę coraz częściej można było zobaczyć w towarzystwie Pawła Wilczaka.

Czytaj także: Wcielił się w jej przyjaciela geja na planie „Magdy M”. Historia miłości Bartka Świderskiego i Joanny Brodzik

Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, plan filmowy serialu „Kasia i Tomek”, 01.10.2002 rok
Fot. Mikulski/AKPA

Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, plan serialu „Kasia i Tomek”, 01.10.2002 rok

Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, sesja karnawałowa, 02.12.2002 rok
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum

Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, sesja karnawałowa, 02.12.2002 rok

Wielokrotnie byli widywani razem, ale pomimo pojawiających się pogłosek żadne z nich nie potwierdzało doniesień o łączących ich rzekomym uczuciu. Dopiero w 2004 roku Joanna i Paweł przerwali w końcu milczenie i oficjalnie przyznali, że są w związku. W tym czasie byli już właściwie nierozłączni. Mimo, że są razem już wiele lat i darzą się ogromnym uczuciem, wciąż nie zdecydowali się na powiedzenie sobie sakramentalnego „tak”.

Oboje bardzo cenią sobie swoją prywatność, w związku z czym ujawniali mediom tylko tyle informacji, ile uważali za słuszne. „To jest tak, że ja zawsze byłem zwolennikiem tego, aby życie prywatne zostało życiem prywatnym”, mówił Paweł. Jednak w 2007 roku aktorzy podzielili się z fanami wspaniałą nowiną. Joanna Brodzik była w ciąży! Szczęśliwi rodzice spodziewali się bliźniąt. W lipcu 2008 roku na świat przyszli synowie pary – Jan i Franciszek.

Czytaj też: Sympatię zdobyła jako serialowa Magda M. Jak dziś wygląda życie Joanny Brodzik?

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, 24.04.2006, Warszawa Teatr Narodowy
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Kryzys w związku Joanny Brodzik i Pawła Wilczaka

Joanna i Paweł unikają medialnego szumu i strzegą swojej prywatności. Co jakiś czas pojawiają się jednak spekulacje o ich problemach i kryzysach w związku. W 2018 roku pojawiła się nawet informacja o rozstaniu pary. Przyczyną miały być problemy zawodowe mężczyzny i brak pracy. Z tego powodu to na Joannę spadła odpowiedzialność za utrzymanie rodziny i spłacanie kredytu. Oliwy do ognia dolał fakt, że Paweł Wilczak pojawił się na premierze filmu „Kler” z inną kobietą.

Na szczęście aktorzy nie poddali się i podjęli intensywną pracę nad swoją relacją. Według „Na żywo” wybrali się na Hawaje, aby spędzić więcej czasu ze sobą i mieć możliwość przepracowania swoich problemów. Zdecydowali się także na terapię, co pomogło im ostatecznie zażegnać kryzys i ocalić swoją miłość. Jak mówił sam Paweł Wilczak: „myślę, że trzeba się słuchać i być dla siebie dobrym, tylko tyle”. 

Para udzieliła również wspólnego wywiadu, w którym wytłumaczyli się z kłótni, o których w mediach było coraz głośniej. "Jeśli ktoś mówi, że nie kłóci się ze swoim partnerem, nie bywa wobec niego wstrętny, nieuczciwy, niedobry, niegrzeczny - to znaczy, że to nie jest prawdziwy związek. W moim związku wszystkie te elementy istnieją na równi z tymi najwspanialszymi i oboje mamy poczucie, że jest ok" - ogłosiła defensywnie Joanna Brodzik w wywiadzie dla gazety.

Jednak ciemne chmury ponownie zgromadziły się nad związkiem niegdyś szczęśliwej pary. Okazuje się, że tym razem poróżniła ich... Premiera książki Brodzik, która miała miejsce w listopadzie 2021. 

„Umami. Opowieści i przepisy” jest niejako autobiografią debiutującej autorki, i ten fakt bardzo się nie spodobał jej partnerowi. Joanna Brodzik złamała tym samym zasadę, której oboje mieli się trzymać. Bowiem obiecali sobie, że nie będą informować publiki o ich życiu prywatnym. Zapiski gwiazdy miały być wyraźnym przekroczeniem ustalonej granicy."

Życzymy jednak parze dużo miłości, szczęścia i zrozumienia!  

Sprawdź również: „Trzeba się słuchać i być dla siebie dobrym”. Historia wyjątkowej miłości Joanny Brodzik i Pawła Wilczaka

Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, Warszawa, 06,10.2014 rok. Premiera spektaklu „Di, Viv i Rose”
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, Warszawa, 06,10.2014 rok. Premiera spektaklu „Di, Viv i Rose”

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, 6.06.2016, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Joanna Brodzik, Paweł Wilczak
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.