Roksana Roxie Węgiel ma chłopaka! Kim jest Daniel Yastremski?
Fot. Instagram @roxie_wegiel
O TYM JEST GŁOŚNO

Roksana Węgiel tłumaczy się z odważnego tekstu piosenki: „Nie należy go brać dosłownie”

14-latka wyjaśniła też, dlaczego kariera jest dla niej ważniejsza niż szkoła…

Rafał Kowalski 18 kwietnia 2019 11:58
Roksana Roxie Węgiel ma chłopaka! Kim jest Daniel Yastremski?
Fot. Instagram @roxie_wegiel

Wygrana w The Voice Kids oraz Eurowizji dla dzieci sprawiła, że życie Roksany Węgiel zmieniło się w ostatnich miesiącach diametralnie. 14-letnia piosenkarka zdecydowanie skupiła się na karierze, czego dowodem może być choćby wydanie nowego singla. Utwór Lay Low powoli staje się coraz bardziej popularny, jednak jego tekst niezmiennie budzi ogromne kontrowersje wśród fanów Węgiel. Teraz wokalistka mu się z niego tłumaczyć.

Tłumaczenie tekstu Lay Low Roksany Węgiel. Wyjaśnienia artystki

Po fali komentarzy fanów Roksany, którzy zauważyli, że 14-latka śpiewa w bardzo odważny sposób o miłości do mężczyzny, sama zainteresowana postanowiła skomentować całe zamieszanie. „Zauważyłam, że w komentarzach wielu z Was stara się przetłumaczyć znaczenie piosenki „Lay Low”. Od razu dodam, że nie należy tłumaczyć go tak dosłownie. „Lay Low” to piosenka o pierwszym zauroczeniu… kiedy nie możesz przestać (od rana) myśleć o obiekcie swoich westchnień. Myślę, że każda nastolatka może się z tym utożsamiać”, zaczęła swoje oświadczenie Węgiel. „Tekst można czytać na różnych płaszczyznach i myślę, że każdemu się kojarzy z tym co jest dla niego bliskie. Dla mnie to tekst o tym jak fajnie, ale czasem dziwnie się czuję jeśli się zakocham i nie ma w tym, żadnych podtekstów”, dokończyła swój wpis Roksana, która od kilku miesięcy sama ma chłopaka.

Przypomnijmy, że choćby druga zwrotka, która wcale nie jest najbardziej kontrowersyjną częścią utworu, już budzi niepokój internautów. „Chłopcze, przez Ciebie nie mogłam spać aż do rana. Myślenie o Tobie nie daje mi spokoju. Jesteś obsesyjnym pragnieniem, który płynie w moich żyłach. Mimo wszystko to lubię. Tak lubię to, lubię to”, tak brzmi tłumaczenie fragmentu tekstu. Po oryginalną wersję w języku angielskim odsyłamy do opisu najnowszego teledysku 14-latki.

Roksana Węgiel o szkole

Zamieszanie wokół idolki tysięcy polskich nastolatków urosły także po jej ostatniej wypowiedzi na temat szkoły. Wokalistka podkreśla, że nauka jest dla niej bardzo ważna, jednak na ten moment to koncertowanie i wydanie płyty są dla niej priorytetem. „Niektórzy rodzice mówią też: najpierw szkoła, potem kariera. Moi, na szczęście, tacy nie są. Dostałam od losu wielką szansę i szkoda byłoby ją zmarnować. Gdybym skupiła się teraz tylko na szkole i zaniedbała karierę, za parę lat nikt by o mnie nie pamiętał. Dlatego muszę intensywnie pracować, żeby pogodzić jedno i drugie”, powiedziała Roksana Węgiel w wywiadzie dla Plejady.

Uczennica ósmej klasy dodała także, że ma już plan, w jaki sposób chciałaby godzić naukę z karierą w niedalekiej przyszłości. „Myślę, że jak na to, co teraz się u mnie dzieje, dobrze sobie radzę w szkole. Wiadomo, że nie mam jakichś wybitnych ocen, ale daję radę. Cały czas mam sporo nadrabiania. Jak tylko uporam się z zaległościami, to pojawiają się nowe. Ale wierzę, że uda mi się normalnie skończyć podstawówkę, a co będzie dalej, zobaczymy. Może w liceum zdecyduję się na indywidualny tok nauczania? Tak byłoby mi chyba łatwiej”, zdradziła Plejadzie Węgiel.

Trzymamy kciuki, by wszystkie plany Roksany się powiodły. Mamy także nadzieję, że inne piosenki z nowej płyty zamiast kłopotów, z których trzeba się tłumaczyć, przyniosą pierwsze miejsca list przebojów.  

Roksana Roxie Węgiel ma chłopaka! Kim jest Daniel Yastremski?
Fot. Instagram @roxie_wegiel

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ROKSANA WĘGIEL (@roxie_wegiel)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.