Tim Curry, 2009
Fot. EVERETT COLLECTION/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Tim Curry zagrał recepcjonistę w filmie Kevin sam w Nowym Jorku

Los go nie oszczędzał. Jak dziś wygląda jego życie?

Olga Figaszewska 1 stycznia 2021 17:50
Tim Curry, 2009
Fot. EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Przygody Kevina niezmiennie gromadzą przed telewizorem tysiące fanów. Już dziś, 1 stycznia o godzinie 20.00 w Polsacie pojawi się druga część komedii - Kevin sam w Nowym Jorku! Pamiętacie bohaterów tej komedii? Niedawno pisaliśmy o filmowych rabusiach, a także smutnym losie Brendy Fricker, która wcielała się w rolę gołębiarki. Tym razem przyjrzymy się życiu recepcjonisty hotelu Plaza, w którym zatrzymał się Kevin McCallister. Co dziś robi aktor, Tim Curry?

Jak wygląda życie recepcjonisty z Kevina samego w Nowym Jorku?

Jak potoczyły się losy aktorów, którzy pojawili się w dwóch częściach kultowej komedii? Niektóre z nich są tragiczne.

Tim Curry wcielał się w dociekliwego recepcjonistę hotelu Plaza. Tam zatrzymał się Kevin McCallister. Chłopcu przez długi czas udało zbywać obsługę. Zataił przed wszystkimi, że zatrzymał się w hotelowym pokoju... sam!

Bez wątpienia Tim Curry był jedną z najbardziej charakterystycznych aktorów, którzy pojawili się w tej części filmu! Artysta niedługo będzie obchodził 75. urodziny. W swojej karierze wielokrotnie zachwycał przed kamerą.

Mogliśmy go podziwiać w filmach: Legenda, Trzej muszkieterowie, To, Polowanie na Czerwony Październik, Oliver Twist. ,,Nie jestem typem aktora pierwszoplanowego i nigdy nie chciałem być", wspominał w jednym z wywiadów. Reżyserzy często obsadzali go w rolach czarnych charakterów. 

Jest także niezwykle utalentowany wokalnie. Trzykrotnie otrzymywał nominację do Tony za występy w produkcjach broadwayowskich. Tim Curry to także ceniony aktor dubbingowy.

A jak wygląda jego życie prywatne? Zawsze niechętnie wypowiadał się na ten temat. Wiadomo, że Tim Curry od 1988 roku mieszka w Los Angeles w Kalifornii. Nigdy się nie ożenił i nie ma dzieci. W 1999 r. przeżył ogromny cios. Po dwuletniej walce z rakiem odeszła jego ukochana mama. Potem aktor pożegnał siostrę. Judith była świetną pianistką. Niestety u kobiety lekarze zdiagnozowali guza mózgu.  

Sam aktor od kilku lat ma poważne problemy zdrowotne. W 2012 roku przeszedł udar mózgu i od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Trudne doświadczenia tylko go wzmocniły. Aktor nie zrezygnował z pracy i wciąż udziela się dubbingowo. Pojawia się także na czerwonym dywanie.  

Tim Curry w 2016 roku

Tim Curry, 2016
Fot. Face to Face/REPORTER

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!