John Heard
Fot. FORUM
O TYM SIĘ MÓWI

Tragiczna historia „ojca Kevina”. John Heard zmarł kilka miesięcy po śmierci syna

Los zadał mu potężny cios

Olga Figaszewska 17 grudnia 2020 17:51
John Heard
Fot. FORUM

Chociaż zagrał w wielu filmach i serialach, to fani pamiętają go przede wszystkim z roli w kultowych produkcjach „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”. John Heard wcielał się w postać Petera McCallistera. Cieszył się ogromną sympatią i popularnością wśród wielbicieli produkcji o przygodach nieustraszonego dziesięciolatka. Jak wyglądało jego życie prywatne Johna Hearda? Los zadał mu ogromny cios… Aktor mocno przeżył śmierć ukochanego  syna. Sam odszedł nagle kilka miesięcy później.

Los nie szczędził mu ciosów

W życiu zawodowym odnosił kolejne sukcesy. Stworzył filmowe kreacje w Gladiatorze, Raporcie Pelikana, a także w serialach Rodzina Sprano czy Skazany na śmierć. Ale największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Petera McCallistera, czyli filmowego ojca Kevina.

21 lipca 2017 roku media obiegła przykra informacja o nagłej śmierci Johna Hearda. Aktor został odnaleziony w hotelowym pokoju w Palo Alto w Kalifornii. Obsługa hotelu natychmiast wezwała pomoc. Jednak było już za późno. Lekarz potwierdził zgon 72-latka. Śledczy na początku brali pod uwagę atak serca. Później serwis TMZ miał dotrzeć do raportu toksykologicznego. Dokumenty wykazały, że w organizmie aktora miały znajdować się silne substancje, m.in.: tramadol, oksykodon, buprenorfinę, fentanyl czy xanax. Wcześniej John Heard przeszedł operację kręgosłupa.

Kadr z filmu Kevin sam w domu:

John Heard, Kadr z filmu Kevn sam w domu
Fot. Album Online/East News

Mógł je zażywać, by uśmierzyć ból. W hotelu dochodził do zdrowia po zabiegu przeprowadzonym trzy dni wcześniej w Szpitalu Uniwersyteckim w Stanford. Oficjalnie podano, że przyczyną śmierci Johna Hearda było zatrzymanie krążenia w wyniku miażdżycy i nadciśnienia tętniczego.

Kilka miesięcy wcześniej przeżył ogromną tragedię… W grudniu 2016 roku stracił syna. Max miał zaledwie 22 lata i był owocem aktora z drugiego małżeństwa z  Sharon Heard. Chłopak zmarł po przedawkowaniu narkotyków. John Heard został pochowany obok syna na cmentarzu w Ipswich w Massachusetts.

Życie prywatne Johna Hearda

Zycie uczuciowe aktora było… pełne zawirowań. Pierwszą żoną Johna Hearda była aktorka, Margot Kidder. Para pobrała się 25 sierpnia 1979. Po kilku dniach ogłosili separację . Rozwiedli się 26 grudnia 1980 roku. w separacji.

Z małżeństwa z Sharon Heard doczekał się syna, Maxa i córki Anniki. Małżeństwo pary przetrwało osiem lat.  Ze związku z Melissą Leo miał syna, Johna Matthewa. W 1991 roku został oskarżony przez partnerkę o napad.  

John Heard i  Catherine O'hara, 1992 rok. Kadr z filmu Kevin sam w domu

John Heard
Fot. EAST NEWS

John Heard w 2013 roku:

John Heard, 2013 rok
Fot. Valerie Macon/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.