Kevin sam w Nowym Jorku, Joe Pesci i Daniel Stern
Fot. Album Online/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Jak zmienili się filmowi złodzieje z filmu Kevin sam w domu?

Trudno ich rozpoznać!

Olga Figaszewska 30 grudnia 2020 18:51
Kevin sam w Nowym Jorku, Joe Pesci i Daniel Stern
Fot. Album Online/East News

Od premiery filmu Kevin sam w domu minęło 30 lat! Do dziś dwie części kultowej komedii gromadzą przed telewizorem tysiące fanów. Przygody rezolutnego ośmiolatka, który przechytrza dwóch rabusiów, skradły serce widzów na całym świecie. A jak potoczyły się losy filmowych włamywaczy - Harry'ego i Marva? W te postaci wcielali się Joe Pesci i Daniel Stern. Jak dziś wyglądają?

Daniel Stern i Joe Pesci – jak dziś wglądają?

Daniel Stern i Joe Pesci stworzyli niesamowity komediowy duet. Sceny z udziałem nieudolnych włamywaczy: Harry’ego i Marva, których pokonuje ośmioletni Kevin McCallister (Macaulay Culkin ) bawią widzów do łez.

Aktorzy świetnie dogadywali się na planie filmu. Nie każdy wie o tym, że prywatnie bardzo się przyjaźnią. Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do Kevina spotkali się przy produkcji I’m Dancing As Fast As I Can.

Joe Pesci udziałem w produkcji trafił do młodszych widzów. Dla wielu pozostanie wciąż ekspresyjnym włamywaczem, ale aktor wcześniej cieszył się ogromną popularnością dzięki roli w filmie Wściekły byk, za którą otrzymał nominację do Oscara. W latach 90-tych był zaliczany o grona największych gwiazd Hollywood. Co ciekawe zgodził się na udział w filmie nie tylko ze względu na historię opowiedzianą na ekranie.

Kadr z filmu Kevin sam w domu:

Kevin sam w Nowym Jorku, Joe Pesci i Daniel Stern
Fot. East News

„Uważałem, że to świetny scenariusz”, zwierzał się filmowy Harry w 1992 roku. „Chciałem to zagrać dla dzieci, ponieważ nigdy nie miałem też okazji z nimi pracować”, dodał.

Z kolei dla Daniela Sterna rola nieporadnego bandyty była najważniejszą w karierze.

Ale w tamtym czasie aktorzy nie przypuszczali, że film osiągnie taki sukces. Wkrótce znów spotkali się na planie Kevin sam w Nowym Jorku. Po raz kolejny zachwycili tworząc przerysowany obraz rabusiów. Pesci i Stern cieszyli się ogromną sympatią widzów.

Chociaż zdarzały się wyjątki. „Niektórzy z nich są szczęśliwi, że mnie spotykają, niektórzy naprawdę się mnie boją, a większość z nich po prostu chce mnie skopać”, wspominał w jednym z wywiadów Daniel Stern.

Jak dziś wyglądają aktorzy? Czy bardzo się zmienili? 

Joe Pesci, 2003 rok

Joe Pesci, 2003
Fot. Allstar/Graham Whitby Boot/Mary Evans Picture Library/East News

Joe Pesci to amerykański aktor włoskiego pochodzenia. Dziś ma 77 lat. Zachwycał w takich produkcjach, jak: Chłopcy z ferajny (za drugoplanową rolę otrzymał Oscara), Zabójcza broń, Ojciec chrzestny, Kasyno. Ostatnim filmem, w którym się pojawił jest produkcja – Irlandczyk.

Joe Pesci w 2019 

Joe Pesci, 2019
Fot. Invision/Invision/East News

Daniel Stern skończył niedawno 63 lata. Mogliśmy go podziwiać w filmach: Diner, Złoto dla naiwnych, Przygoda w górach, Małe potwory, Lewiatan. Swoich sił próbował też jako reżyser. Nakręcił kilka odcinków serialu Cudowne lata i film Debiutant roku. Ale to rola w filmie Kevin sam w domu i jego kontynuacji przyniosła aktorowi prawdziwą popularność. W sercach fanów na zawsze pozostanie rabusiem – Marvem. 

Daniel Stern, 2014

Daniel Stern, 2014
Fot. Photoshot/REPORTER

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!