Kevin sam w Nowym Jorku, Brenda Fricker
Fot. Rights Managed / Mary Evans Picture Librar / Forum
O NIEJ SIĘ MÓWI

Smutne życie gołębiarki z filmu Kevin sam w Nowym Jorku. Los nie jest dla niej łaskawy

"Kobieta z gołębiami również była zdana na siebie", mówi Brenda Fricker

Olga Figaszewska 26 grudnia 2022 16:53
Kevin sam w Nowym Jorku, Brenda Fricker
Fot. Rights Managed / Mary Evans Picture Librar / Forum

Co roku telewizja Polsat emituje kultowy film Kevin sam w Nowym Jorku. Fani przygód rezolutnego chłopca z pewnością pamiętają postać tajemniczej gołębiarki. W tę rolę wcieliła się Brenda Fricker. Na nią Kevin może liczyć uciekając przed dwoma rabusiami. Jak wygląda życie aktorki? Okazuje się, że laureatka Oscara walczy z samotnością, podobnie jak jej filmowa postać.

Tekst został aktualizowany 23.12.2023 roku

Brenda Fricker spędza święta samotnie

Historia filmowej postaci, odegranej przez Brendę Fricker skłaniała do refleksji. Gołębiarka była samotną kobietą, która żyła z dala od ludzi. Okazuje się, że podobny los spotkał samą aktorkę... 

W jednym z wywiadów w 2020 roku wyznała, że świąteczny okres nie jest dla niej radosny. W ostatnich latach Boże Narodzenie spędza w samotności. Tym razem także nic nie zapowiadało zmian. Brenda Fricker zdradziła, jak wygląda jej codzienność. 

„Skłamałbym, gdybym powiedziała, że to będą miłe i szczęśliwe święta. Jestem stara i mieszkam sama. Może być bardzo mroczno. Po prostu wyłączam telefon i zasuwam rolety w oknach. Nagrywam wcześniej kilka dobrych programów, mam swojego psa i w ten sposób sobie radzę. Nie chcę, żeby zabrzmiało to negatywnie, ale to po prostu inny rodzaj świąt, to wszystko”, wyznała.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Katarzyna Dowbor nie będzie mogła spędzić Wigilii i Świąt z synem: „Trudno znaleźć kogoś, kto…”

Aktorkę bardziej przygnębia koniec roku, który najprawdopodobniej również spędzi samotnie...

Brenda Fricker w  2001 roku

Brenda Fricker, 2001
Fot. AKPA

„Święta Bożego Narodzenia nie są dla mnie takie trudne. Znacznie trudniejszy jest Sylwester”, powiedziała w wywiadzie. 77-latka zaznaczyła, że kiedy wybije północ, a z oddali będą do niej docierać dźwięki kościelnego dzwonu, nie będzie przy niej nikogo, kto by się do niej uśmiechnął czy przytulił. I takie wejście w Nowy Rok jest przygnębiające.

„Cóż, kobieta z gołębiami również była zdana na siebie”, mówiła w rozmowie z dziennikarzem Irish Radio 1.

OGLĄDAJ TAKŻEGdy z ukrycia zrobiono jej zdjęcia, mówiła o nich cała Polska. Justyna Steczkowska o cieniach kariery. „Mój własny przyjaciel mnie zdradził i zarobił na tym pieniądze”

Brenda Fricker wraz z mężem nie doczekali się pociech. Aktorka na swoim koncie ma wiele ról. Ale fani pokochali ją za postać gołębiarki z Kevina samego w Nowym Jorku. Za kreację w produkcji „Moja lewa stopa” otrzymała Oscara. W 2014 roku aktorka przeszła na emeryturę.

Obecnie ma 78 lat i mieszka w Dublinie. W ostatnich latach nie pojawiała się już w filmach, ale po ośmiu latach powróciła na mały ekran z czteroczęściowym serialem telewizyjnym "Holding" (2022) opartym na debiutanckiej powieści Grahama Nortona o tym samym tytule. 

Źródło: USA Today, People, Onet Film.pl 

Brenda Fricker w  2007 roku

Brenda Fricker, 2007
Fot. Weinstein Company/Courtesy Everett Collection

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.