Kevin sam w Nowym Jorku, Brenda Fricker
Fot. Rights Managed / Mary Evans Picture Librar / Forum
O NIEJ SIĘ MÓWI

Smutne życie gołębiarki z filmu Kevin sam w Nowym Jorku. Los nie jest dla niej łaskawy

„Jestem stara i mieszkam sama”, mówi Brenda Fricker

Olga Figaszewska 29 grudnia 2020 15:51
Kevin sam w Nowym Jorku, Brenda Fricker
Fot. Rights Managed / Mary Evans Picture Librar / Forum

W Nowy Rok telewizja Polsat wyemituje kultowy film Kevin sam w Nowym Jorku. Fani przygód rezolutnego chłopca z pewnością pamiętają postać tajemniczej gołębiarki. W tę rolę wcieliła się Brenda Fricker. Na nią Kevin może liczyć uciekając przed dwoma rabusiami. Jak wygląda życie aktorki? Okazuje się, ze laureatka Oscara walczy z samotnością, podobnie jak jej filmowa postać.

Samotne święta Brendy Fricker

Historia filmowej postaci, odegranej przez Brendę Fricker skłaniała do refleksji. Gołębiarka była samotną kobietą, która żyła z dala od ludzi. Okazuje się, że podobny los spotkał samą aktorkę... 

W jednym z ostatnich wywiadów wyznała, że świąteczny okres nie jest dla niej radosny. W ubiegłym roku Boże Narodzenie spędziła w samotności. Tym razem także nic nie zapowiadało zmian. Brenda Fricker zdradziła, jak wygląda jej codzienność. 

„Skłamałbym, gdybym powiedziała, że to będą miłe i szczęśliwe święta. Jestem stara i mieszkam sama. Może być bardzo mroczno. Po prostu wyłączam telefon i zasuwam rolety w oknach. Nagrywam wcześniej kilka dobrych programów, mam swojego psa i w ten sposób sobie radzę. Nie chcę, żeby zabrzmiało to negatywnie, ale to po prostu inny rodzaj świąt, to wszystko”, wyznała.

Aktorkę bardziej przygnębia koniec roku, który również spędzi samotnie.

Brenda Fricker w  2001 roku

Brenda Fricker, 2001
Fot. AKPA

„Święta Bożego Narodzenia nie są dla mnie takie trudne. Znacznie trudniejszy jest Sylwester”, powiedziała w wywiadzie. 75-latka zaznaczyła, że kiedy wybije północ, a z oddali będą do niej docierać dźwięki kościelnego dzwonu, nie będzie przy niej nikogo, kto by się do niej uśmiechnął czy przytulił. I takie wejście w Nowy Rok jest przygnębiające.

„Cóż, kobieta z gołębiami również była zdana na siebie”, mówiła w rozmowie z dziennikarzem Irish Radio 1.

Brenda Fricker wraz z mężem nie doczekali się pociech. Aktorka na swoim koncie ma wiele ról. Ale fani pokochali ją za postać gołębiarki z Kevina samego w Nowym Jorku. Za kreację w produkcji „Moja lewa stopa” otrzymała Oscara. W 2014 roku  aktorka przeszła na emeryturę i od tamtej pory nie pojawia się w filmach. Obecnie mieszka w Dublinie. 

Źródło: USA Today, People, Onet Film.pl 

Brenda Fricker w  2007 roku

Brenda Fricker, 2007
Fot. Weinstein Company/Courtesy Everett Collection

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.