księżna camilla, księzna kate, meghan markle
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Images,Samir Hussein/WireImage, Kevin Mazur/Getty Images for Global Citizen
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ci arystokraci nie bali się pomalować ciała. Oto zaskakujące królewskie tatuaże

Zobacz te wyjątkowe dzieła sztuki!

Damian Brillowski 26 października 2022 16:41
księżna camilla, księzna kate, meghan markle
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Images,Samir Hussein/WireImage, Kevin Mazur/Getty Images for Global Citizen

Choć protokół królewski zabrania wykonywania rysunków atramentem na ciele, to niektórzy członkowie rodzin królewskich zdecydowali się na udekorowanie skóry w ten sposób. Okazuje się, że między innymi Amelię Windsor, księżną Kate, królową małżonkę Camillę i księżniczkę Stéphanie łączy nie tylko przynależność do królewskiej rodziny, ale także... zamiłowanie do tatuaży. Niektórzy royalsi wybierają rozwiązania tymczasowe, jak henna, inni skusili się na pamiątki na całe życie. Zobacz, którzy arystokraci mają tatuaże!

Tatuaże w rodzinach królewskich 

Rodziny królewskie i tatuaże niekoniecznie idą w parze. Arystokraci mają ścisły protokół, jeśli chodzi o wygląd, od makijażu i biżuterii po kolor lakieru do paznokci, a nawet odcień rajstop. Tak więc jest to ogromne zaskoczenie, gdy arystokraci popisują się atramentem, niezależnie od tego, czy jest to trwałe, czy tymczasowe.

Lady Amelia Windsor ma kilka tatuaży na klatce piersiowej, lewej ręce i nadgarstkach, a księżniczka Sofia słynie z tatuażu między łopatkami. Nawet księżna Kate, księżna Meghan i Camilla eksperymentowały w przeszłości ze sztuką ciała. Mimo że arystokraci zwykle dobrze zakrywają swoje tatuaże, czasami fotoreporterom uda się je namierzyć i uwiecznić na zdjęciach. 

Czytaj też: Wielka Brytania. Karol chciał poślubić swoją kuzynkę. Co stanęło na drodze młodemu księciu?

Arystokraci i ich tatuaże

Lady Amelia Windsor

Lady Amelia Windsor jest córką księcia Jerzego Windsora oraz wnuczką kuzyna królowej, księcia Edwarda. Dziewczyna nie boi się wyrażać swojego osobistego stylu. Wytatuowana w więcej niż jednym miejscu, stylowa królewna pokazała swój tatuaż na klatce piersiowej podczas udziału w Serpentine Summer Party. Ma również tatuaże na nadgarstkach i tygrysa na lewej łopatce.

Tatuaż Amelia Windsor, 19.06.2018 rok
Fot. Mike Marsland/WireImage

Tatuaż Amelia Windsor, 19.06.2018 rok
Fot. Karwai Tang/WireImage

Tatuaż Amelia Windsor, 19.06.2018 rok
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images

Tatuaż Amelii Windsor, 19.06.2018 rok

Książę Frederik

Następca duńskiego tronu, książę Frederik, zostanie królem z tatuażem, ale nie jest to niczym niezwykłym w jego rodzinie. Otóż jego dziadek, król Fryderyk IX, który rządził Danią od 1947 roku do śmierci w 1972 roku, miał na torsie wytatuowane smoki i ptaki. Czemu? Ponieważ, podobnie jak książę Frederik, który ma wytatuowane rekina na łydce, wybrane symbole są używane do reprezentowania ich czasu w duńskiej marynarce wojennej.

Tatuaż książę Frederik, 01.03.2005 rok
Fot. Fairfax Media via Getty Images/Fairfax Media via Getty Images via Getty Images

Tatuaż księcia Frederika na łydce, 01.03.2005 rok

Tatuaż książę Frederik, 26.07.2013 rok
Fot. Tim Riediger/Getty Images

Tatuaż księcia Frederika na łydce, 26.07.2013 rok

Księżniczka Sofia

Zanim poślubiła księcia Karola Filipa, księcia Värmland, czwartego w kolejce do szwedzkiego tronu, księżniczka Sofia pracowała jako modelka i gwiazda telewizji. To wtedy jej ciało ozdobiły tatuaże.  Fotografowie w dniu ślubu uwiecznili na jej plecach tatuaż w kształcie słońca. Księżniczka Sofia ma też wykonany malunek na kostce. Podobno wcześniej miała też motyw na ramieniu.

Ślub księcia Carla Philipa z Sofią Hellqvist, 13.06.2015 rok
Fot. Jesper Sunesen/All Over Press Denmark

Ślub księcia Carla Philipa z Sofią Hellqvist, tatuaż księżniczki Sofii na plecach, 13.06.2015 rok

Tatuaż księżniczka Sofia, 12.06.2015 rok
Fot. Gisela Schober/Getty Images

Tatuaż księżniczki Sofii na plecach, 12.06.2015 rok

Tatuaż księżniczka Sofia, 31.05.2017 rok
Fot. MICHAEL CAMPANELLA/WireImage

Tatuaż księżniczki Sofii na stopie, 31.05.2017 rok

Księżniczka Stéphanie

Księżniczka Stéphanie, najmłodsza córka amerykańskiej aktorki Grace Kelly i Rainiera III, księcia Monako, była pieszczotliwie nazywana przez matkę „dzikim dzieckiem”, gdy dorastała. Po tym, jak jej matka zginęła w wypadku samochodowym w 1982 roku, w którym uczestniczyła również Stéphanie, stała się bardziej zbuntowana. W konsekwencji zdecydowała się na kilka tatuaży, w tym kwiecistą bransoletkę, dwa skaczące delfiny na stopie i zawijany motyw na plecach. „Zdałam sobie sprawę, jakie miałam szczęście, że przeżyłam”, powiedziała później w wywiadzie Stéphanie. „Miałam całą przyszłość przed sobą i powiedziałam sobie: „To może się skończyć jutro”. Nikt tak naprawdę nie próbował zrozumieć mnie ani mojego zachowania, co tylko odzwierciedlało moją decyzję, by cieszyć się pełnią życia”, tłumaczyła decyzję o wykonaniu tatuaży. 

Tatuaż księżniczka Stephanie, 2002 rok
Fot. Fabrice Lheritier/WireImage

Tatuaż księżniczki Stephanie na ręce, 2002 rok

Tatuaż księżniczka Stephanie, 2000 rok
Fot. Arnaldo Magnani/Liaison

Tatuaż księżniczka Stephanie, 2000 rok
Fot. Arnaldo Magnani/Liaison

Tatuaż księżniczki Stephanie na stopie, 2000 rok

Tatuaż księżniczka Stephanie, 16.07.2010 rok
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Tatuaż księżniczki Stephanie na plecach, 16.07.2010 rok

Pauline Ducruet

Pauline Ducruet jest córką księżnej Stéphanie z Monako i zajmuje 14. miejsce w kolejce do monakijskiego tronu. Podobnie jak jej matka, córka również lubi odwiedzać salon tatuażu. Jej rękę zdobi kwiatowy motyw. A konkretnie stokrotka.

Tatuaż Pauline Ducruet, 13.04.2018 rok
Fot. Alexandre Schneider/Getty Images for amfAR)

Tatuaż Pauline Ducruet na ręce, 13.04.2018 rok

Charlotte Casiraghi

Charlotte Casiraghi to córka księżniczki Karoliny z Monako oraz wnuczka Grace Kelly. Kiedy przybyła na imprezę Gucci, miała na sobie krótki top, który odsłonił tatuaż gwiazdy na brzuchu. Arystokratka postawiła na gwiezdny motyw.

Charlotte Casiraghi, tatuaż, 06.12.2014 rok
Fot. Jean Catuffe/WireImage

Charlotte Casiraghi, tatuaż, 06.12.2014 rok
Fot. SPLASH NEWS/No Credit/EAST NEWS

Tatuaż Charlotte Casiraghi na brzuchu, 06.12.2014 rok

Księżna Camilla

Również księżna Camilla skusiła się na tatuaż! Podczas pobytu na Zanzibarze w 2011 roku wraz ze swoim mężem, księciem Karolem, księżna odwiedziła tatuażystkę. Ta namalowała henną na dłoni Camilli unikalny malunek. Para królewska wybrała się akurat w czterodniową wycieczkę do Tanzanii, aby zwrócić uwagę na kwestie środowiskowe w Afryce. Warto podkreślić, że henna to naturalny barwnik, który utrzymuje się od około jednego do czterech tygodni.

tatuaż Camilla Parker Bowles, księżna Camilla, 08.11.2011 rok
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Images

Tatuaż księżnej Camilli na dłoni, 08.11.2011 rok

Meghan Markle

Podczas podróży pary królewskiej do Maroka w 2019 roku Meghan Markle dała sobie zrobić tatuaż z henny przez nastoletnią Samirę. Tatuaż o motywie kwiatu został stworzony na prawej ręce Meghan, aby uczcić jej ciążę zgodnie z marokańską tradycją. Samira wyjaśniła: „To tradycyjna praktyka dla ciężarnych kobiet w Maroku. Ma ona przynieść szczęście dziecku”. Kiedy grafika została ukończona, Meghan powiedziała: „To naprawdę cudowne” i z dumą pokazała ją mężowi, księciu Harrym, który siedział obok niej, po czym dodała: „Trochę wyschnie i będziemy mogli pójść dalej”.

Czytaj także: Wielka Brytania. Przyjaciółka księżnej Diany w ostrych słowach o nowym sezonie „The Crown”

Tatuaż dla księżnej Meghan, 24.02.2019 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Tatuaż dla księżnej Meghan, 24.02.2019 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Tatuaż dla księżnej Meghan, 24.02.2019 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Tatuaż księżnej Meghan na dłoni, 24.02.2019 rok

Księżna Kate

Okazuje się, że również księżna Kate ma słabość do półtrwałego atramentu. W lutym 2018 r., kiedy księżna Kate była w siódmym miesiącu ciąży z Louisem, dała sobie zrobić mały tatuaż z henny przedstawiający konstelację gwiazd. Zastanawiasz się, jak to tak szybko wyblakło? Henna to naturalny barwnik, który utrzymuje się od około jednego do czterech tygodni.

Który z tatuaży podoba wam się najbardziej? 

Czytaj także: Wielka Brytania. Nagranie ze śmiejącym się księciem Williamem stało się hitem sieci

Tatuaż dla księżnej Kate, 21.02.2018 rok
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Tatuaż dla księżnej Kate, 21.02.2018 rok
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Tatuaż księżnej Kate na dłoni, 21.02.2018 rok

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?