Szymon Hołownia
Fot. FORUM
O TYM JEST GŁOŚNO

Szymon Hołownia zdradził, na kogo nie zagłosuje w drugiej turze wyborów!

Jego słowa nie pozostawiają złudzeń!

Konrad Szczęsny 29 czerwca 2020 19:47
Szymon Hołownia
Fot. FORUM

Nie stygną emocje po pierwszej turze wyborów prezydenckich. Wiadomo, że za dwa tygodnie w ostatecznym starciu wezmą udział popierany przez PiS Andrzej Duda i kandydat KO, urzędujący prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Szymon Hołownia, który w niedzielę uzyskał trzeci najlepszy wynik (13,85% głosów), zdradził w wywiadzie, którego z kandydatów na pewno nie poprze...

Szymon Hołownia o pierwszej turze wyborów prezydenckich.

Jego kampania była przez politologów i dziennikarzy politycznych oceniana jako najbardziej skuteczna. Z człowieka, który był kojarzony przede wszystkim z prowadzeniem „Mam talent”, Szymon Hołownia w pół roku stał się poważnym kandydatem wielu Polaków do objęcia urzędu prezydenta. Potwierdza to znakomity wynik, jaki uzyskał w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Zagłosowało na niego ponad 13% wyborców! Czy taki rezultat go satysfakcjonuje? Tak mówił o tym po ogłoszeniu pierwszych, sondażowych wyników.

„Czy jest to wynik moich marzeń? Tak, jest to wynik moich marzeń. Kiedy 6 miesięcy temu rozpoczynałem ten ruch nie spodziewałem się, że urośnie on do aż takich rozmiarów. Przekonaliśmy 2,5 miliona ludzi, to wspaniałe”, podkreślił.

Zwrócił jednak uwagę, że druga tura wyborów jest dla niego dużym rozczarowaniem. Dlaczego? Znaleźli się w niej kandydaci z PiS i KO. Szymon Hołownia uważa, że bez względu na wynik, będzie to „kolejnych pięć lat wojny polsko-polskiej”. Nie podoba mu się również, że w pierwszej turze zwyciężył urzędujący prezydent.

Szymon Hołownia: komu nie udzieli poparcia w drugiej turze?

Wszyscy do tej pory zastanawiali się, komu były gwiazdor TVN udzieli poparcia. Został o to zapytany w trakcie wywiadu na antenie TVN24. Od razu pospieszył z wyjaśnieniem, że nie wskaże swojemu elektoratowi tej jedynej osoby. Szanuje każdą decyzję, którą podejmą Ci, którzy wsparli go w pierwszej turze. Dodał, że „nie jest panem i władcą sumień i długopisów”.

Zdradził natomiast, na kogo on osobiście na pewno... nie zagłosuje!

„Na pewno nie zagłosuję na Andrzeja Dudę”, skwitował.

Jednocześnie nie udzielił poparcia jego kontrkandydatowi, Rafałowi Trzaskowskiemu. Według badań sondażowych, wyborcy Szymona Hołowni w zdecydowanej większości zagłosują w drugiej turze tak, jak były prowadzący „Mam talent”. Czy zaważy to na wyniku wyborów? Tego nie wiadomo. 12 lipca, o czym zgodnie mówią wszyscy specjaliści, będzie decydował każdy głos. Tym bardziej, że z dużą dozą prawdopodobieństwa w wyborach wezmą udział Ci, którzy w pierwszej turze nie poszli w ogóle do urn...  

Szymon Hołownia na pewno nie odda głosu na Andrzeja Dudę, urzędującego prezydenta:

Andrzej Duda
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Czy dzięki tej deklaracji nowym prezydentem Polski zostanie Rafał Trzaskowski, kandydat KO?

Rafał Trzaskowski
Fot. Justyna ROJEK/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.