To będzie wydarzenie roku!

Gabriela Czernecka 11 marca 2018 11:00

Suknia ślubna Meghan Markle warta miliony, lista gości z Williamem i Kate na czele oraz złamanie zasad ślubów książęcych. Kto wystąpi na ślubie księcia Harry'ego? Czy na ślubie Harry'ego i Meghan będzie królowa? Gdzie i kiedy się odbędzie oraz jak będzie przebiegać królewska uroczystość? Oto wszystko, co musicie wiedzieć o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle!

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: zdjęcia zaręczynowe

Zgodnie ze zwyczajem zaręczyny Harry'ego i Meghan zostały uczczone okolicznościowymi zdjęciami. Zaledwie miesiąc po ogłoszeniu zaręczyn wykonano fotografie upamiętniające to wydarzenie. Oficjalne zdjęcia zaręczynowe księcia Harry'ego i Meghan Markle wykonał fotograf o polskich korzeniach, Alexi Lubomirski. 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy Meghan Markle jest naprawdę wyjątkowy! Książę Harry sam zaprojektował go dla swojej ukochanej! W pierścionku Meghan Markle zostały umieszczone dwa diamenty, które należały do księżnej Diany, a także większy brylant pochodzący z Botswany, gdzie para spędziła w 2017 roku wakacje. Projekt zrealizowała firma „Cleave and Company”. Ile jest wart pierścionek zaręczynowy Meghan Markle? Aż 50 000 funtów!

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: data i miejsce ślubu

Data i miejsce ślubu księcia Harry'eo i Meghan Markle są już znane. Para weźmie ślub 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor. Początkowo data wzbudzała spore kontrowersje, gdyż tego samego dnia rozegrany zostanie finał Pucharu Anglii, co dla Brytyjczyków jest traktowane jak święto narodowe. Na szczęście oba wydarzenia nie będą ze sobą kolidowały.

Ustalając datę ślubu Harry'ego i Meghan wzięto także pod uwagę poród trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama, które przyjdzie na świat w kwietniu. Nie bez znaczenia był także wybór dnia tygodnia - sobota jest dniem wolnym od pracy - wybór innego dnia wiązałby się z ustanowieniem dnia wolnego dla Brytyjczyków. 

Jak będzie przebiegał ślub Harry'ego i Meghan?

Ceremonia startuje w samo południe, czyli biorąc pod uwagę inną strefę czasową, para powie sobie sakramentalne tak o godzinie 13 polskiego czasu. Mszę poprowadzi wielebny David Conner (dziekan Windsoru), a przysięgę małżeńską Meghan Markle i książę Harry wypowiedzą w towarzystwie Justina Welby'ego, arcybiskupa Cantenbury.

Z kaplicy św. Jerzego prowadzona będzie transmisja na żywo, ale jak na razie nie wiadomo, na jakich kanałach będzie można oglądać relację. Po części sakralnej ma się odbyć przejażdżka królewską karocą, po zakończeniu której goście i para młoda udadzą się na wesele w St. George’s Hall. Tego wieczoru książęca para wyprawi skromne przyjęcie dla najbliższych, członków royal family i przyjaciół.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: lista gości

Kto pojawi się na ślubie Harry'ego i Meghan? Lista gości jest naprawdę imponująca, ale jak na razie, są to jedynie przypuszczenia brytyjskich mediów. Podobno zaproszenie na ślub Harry'ego i Meghan otrzymała Serena Williams. Tenisistka przyjaźni się z panną młodą. Od strony księcia Harry'ego zaproszenie na ślub otrzymał David Beckham, z którym książę się przyjaźni.

Mówi się, że na liście gości znajduje się także Barack Obama z żoną, Michelle, ale jak na razie te informacje nie zostały potwierdzone. Możliwe, że para prezydencka została zaproszona, ale się nie pojawi ze względów politycznych - obecnie prezydentem USA jest Donald Trump, a pojawienie się Baracka Obamy, a nie Trumpa na wesele Harry'ego mogłoby być złym posunięciem politycznym brytyjskiej rodziny.

Byłe dziewczyny księcia Harry'ego pojawią się na jego ślubie

Ze świata polityki pojawi się także wieloletni przyjaciel Harry'ego, Justin Trudeau. Ze strony Meghan Markle zaproszenie otrzymał także jej wieloletni serialowy partner, Patrick J Adams, koleżanka po fachu Kerry Washington. Na liście gości znajdują się również: Cara Delevingne, Rihanna, Ellie Golulding, Dominic West, Chris Martin oraz.. byłe dziewczyny księcia Harry'ego - Chelsy Davy (książę Harry spotykał się z nią przez 7 lat!) oraz Cressida Bonas (para spotykała się przez dwa lata). 

Kilka dni temu Pałac Kensington podał, że książęca para zaprasza trzy tysiące szczęśliwców w skład których wliczać będą się: 1200 ludzi, którzy w szczególny sposób„zasłużyli się brytyjskiemu społeczeństwu”. Osoby te zostaną starannie wybrane przez samą reprezentację królowej. 200 z nich stanowią przedstawiciele organizacji charytatywnych, które wspiera Harry i Meghan, około 100 z nich to uczniowie dwóch lokalnych szkół. Pojawi się także 600 członków społeczności zamku Windsor oraz ponad 500 członków rodziny królewskiej. Jak widać lista gości na ślubie Harry'ego jest naprawdę imponująca!

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: królowa, książę Filip i Sarah Ferguson

Czy na ślubie księcia Harry'ego pojawi się królowa Elżbieta II? Od samego początku wiadomo było, że na ślubie pary pojawi się książę William i księżna Kate oraz książę Karol i księżna Camilla. Młodzi wizęli pod uwagę stan zdrowia królowej Elżbiety II i księcia Filipa, ale ich starania poszły jednak na marne. NIezależnie od daty ślubu Harry'ego królowa nie pojawi się na uroczystości. Nie chodzi jednak o jej stan zdrowia.

królowa Elżbieta nie pojawi się na ślubie Harry'ego?

Królowa bardzo ceni sobie instytucję małżeństwa - dla niej jest to związek na całe życie. Meghan jest jednak rozwódką, co sprawia królową w niekomfortowej sytuacji. Elżbieta jako królowa Wielkiej Brytanii jest także zwierzchnikiem kościoła anglikańskiego, nie wypada więc, by pojawiła się na takiej uroczystości. Taka sytuacja miała już miejsce w przeszłości.

Gdy książę Karol, syn królowej brał ślub z Camillą Parker Bowles, królowa nie wzięła udziału w ceremonii ślubnej. Możliwe jednak, że tym razem królowa Elżbieta II zrobi wyjątek. W końcu czego się nie robi dla ukochanego wnuka...

Czy książę Filip pojawi się na ślubie Harry'ego?

W przypadku księcia Filipa sytuacja ma się nieco inaczej. Książę od lat tkwi w konflikcie z Sarah Ferguson, byłą żoną księcia Andrzeja. Małżonek królowej przed laty zapowiedział, że nie zamierza pojawić się w jednym pomieszczeniu z „tą kobietą”. Drugim powodem ma być pogarszający się stan zdrowia księcia. 97-letni książę Filip w ubiegłym roku udał się na emeryturę. Czy faktycznie nie będzie na ślubie Harry'ego? Dowiemy się 19 maja!

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: zespół. Kto wystąpi?

Niedawno pojawiły się plotki, że na ślubie księcia Harry'ego zagra Spice Girls! Czy faktycznie zespół reaktywuje się po tylu latach? W jednym z telewizyjnych wywiadów Mel B wyznała, ze zespół Spice Girls wystąpi na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle. Czy na pewno?

Członkini girlsbandu, Mel C zaprzeczyła tym doniesieniom. Mówiono także, że na ślubie Harry'ego zaśpiewa Elton John! Wokalista w dniach 19-20 maja (czyli w datę ślubu Meghan i Harry'ego) swoje koncerty. Artysta nie potwierdził jednak czy faktycznie zamierza wystąpić na uroczystości. Podobno pod uwagę brani są także: Ellie Goulding, Florence and The Machine i... Ed Sheeran. 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: druhny i świadkowie

Wśród druhen Meghan Markle prawdopodobnie znajdą się jej przyjaciółki: Jessica Mulroney, Lindsay Roth (Meghan Markle była druhną na jej ślubie dwa lata temu), Millie Mackintosh, Priyanka Chopra. Czy William będzie świadkiem na ślubie Harry'ego? Nie wiadomo. Jeszcze kilka miesięcy temu William podczas jednego z wywiadów zapytany o to, czy będzie starszym drużbą na ślubie brata powiedział wprost: „Jeszcze mnie nie poprosił”.

Problemem w tym przypadku nie jest tylko to, że Harry ociąga się z poproszeniem brata o pełnienie tej funkcji, ale to, co mówi o takich sytuacjach protokół królewski. Ten jasno wskazuje, że następca tronu (książę William jest drugi w kolejce do brytyjskiego tronu) raczej nie powinien pełnić takiej funkcji niezależnie od tego, czy jest bratem pana młodego... Miejmy nadzieję, że sprawa wyjaśni się w ciągu najbliższych tygodni!  

Mama Meghan Markle poprowadzi ją do ołtarza?

Z ciekawostek mówi się, że do ołtarza Meghan Markle poprowadzi... mama. Według tradycji, panna młoda do ołtarza prowadzona jest przez ojca. Już po oficjalnym ogłoszeniu oświadczyn Harry'ego i Meghan, Thomas Markle - który obecnie mieszka w Meksyku - wyznał reporterom, że zaszczytem byłoby, gdyby go o to poprosiła. Jak twierdzą zagraniczne media, przyszła panna młoda chciałaby, by do ołtarza zaprowadziła ją mama.

Dlaczego? Meghan wielokrotnie podkreślała swój szacunek i miłość do matki, która rozwiodła się z ojcem Meghan, gdy gwiazda miała zaledwie sześć lat. „Dobrze bawimy się w swoim towarzystwie, a mimo to wciąż znajduję w niej oparcie i pomoc”, powiedziała niedawno Meghan w Glamour

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: suknia ślubna

Suknia ślubna Meghan Markle to jeden z najgłośniejszych tematów ostatnich dni. Jak podaje jeden z zagranicznych magazynów, suknia ślubna Meghan Markle kosztuje... 2 miliony złotych! Jak będzie wyglądała? Przypomnijmy, że podczas pierwszego ślubu suknia ślubna Meghan Markle była niemal kopią sukni ślubnej księżnej Kate. Jak będzie wyglądała ta, w której zaprezentuje się podczas ślubu z Harry'm?

Początkowo podawano, że suknię ślubną Meghan Markle zaprojektuje dom mody Alexandra McQueena.  Tam powstała m.in. suknia księżnej Kate. Teraz oficjalnie do mediów podano, że suknię ślubną Meghan Markle zaprojektuje dom mody Ralph & Russo, a jej koszt ma wynieść około 400 tysięcy funtów, czyli prawie 2 miliony złotych: „Meghan przygotowuje się do tego wymarzonego dnia jak każda inna panna młoda. Suknia ślubna była największym wydatkiem i trzeba było podwoić pierwotnie zakładany budżet - zdradza osoba z otoczenia książęcej pary”, podaje pismo Look. Według magazynu same dodatki do sukienki to koszt 100 tysięcy funtów, czyli kolejne pół miliona złotych.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: majątek

Czy Meghan Markle jest z księciem Harry'm dla peniędzy? Dziś już Brytyjczycy nie mają wątpliwości, że para darzy się szczerym uczuciem. Mimo to jeśli para postanowi się kiedykolwiek rozstać, aktorka wyjdzie na tym o wiele lepiej niż Harry... Wartość rynkową księcia wycenia się na około 40 milionów dolarów, z kolei Meghan Markle do wspólnego majątku wnosi "jedynie" 5 miliona dolarów.

Po rozwodzie para jednak zmuszona będzie podzielić się majątkiem po połowie.Oczywiście w Wielkiej Brytanii często stosuje się intercyzę, ale... nie w rodzinie królewskiej. Takiego dokumentu nie podpisali ani książę Karol i księżna Diana, ani książę William i księżna Kate. Mówi się więc, że bardzo mało prawdopodobne jest, że książę Harry i Meghan Markle zdecydują się na intercyzę.  

1/6
Książę Harry i Meghan Markle
Copyright @East News
1/6

Zgodnie ze zwyczajem zaręczyny Harry'ego i Meghan zostały uczczone okolicznościowymi zdjęciami. 

2/6
Książę Harry i Meghan Markle
Copyright @East News
2/6

Zaledwie miesiąc po ogłoszeniu zaręczyn wykonano fotografie upamiętniające to wydarzenie. Oficjalne zdjęcia zaręczynowe księcia Harry'ego i Meghan Markle wykonał fotograf o polskich korzeniach, Alexi Lubomirski.

3/6
Książę Harry i Meghan Markle
Copyright @East News
3/6

Data i miejsce ślubu księcia Harry'eo i Meghan Markle są już znane. Para weźmie ślub 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor. 

4/6
Meghan Markle i książę Harry
Copyright @East News
4/6

W pierścionku Meghan Markle zostały umieszczone dwa diamenty, które należały do księżnej Diany, a także większy brylant pochodzący z Botswany, gdzie para spędziła w 2017 roku wakacje. Projekt zrealizowała firma „Cleave and Company”. 

5/6
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Copyright @East News
5/6

Ustalając datę ślubu Harry'ego i Meghan wzięto także pod uwagę poród trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama, które przyjdzie na świat w kwietniu. Z pewnością będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w rodzinie królewskiej!

6/6
Meghan Markle i książę Harry
Copyright @Youtube screen BBC
6/6

Ceremonia startuje w samo południe, czyli biorąc pod uwagę inną strefę czasową, para powie sobie sakramentalne tak o godzinie 13 polskiego czasu. Mszę poprowadzi wielebny David Conner (dziekan Windsoru), a przysięgę małżeńską Meghan Markle i książę Harry wypowiedzą w towarzystwie Justina Welby'ego, arcybiskupa Cantenbury.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.