Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska
Fot. Marlena Bielinska
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Grochola spędza święta z najbliższymi. To dla niej wyjątkowy czas

„Te będą szczególne, ponieważ jestem po pobycie w szpitalu”

Olga Figaszewska 25 grudnia 2022 10:08
Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska
Fot. Marlena Bielinska

Ostatnie miesiące nie były dla niej łatwe. Katarzyna Grochola nie traci pogody ducha i nadziei. W jednym z ostatnich felietonów córka pisarki wyznała, że mama mierzy się z chorobą. W  końcu ulubienica czytelników sama zabrała głos w sprawie. „Owszem, miałam raka prawego płuca. Jestem po podwójnej operacji", wyznała na osobistym nagraniu ze szpitala. Okres Świąt Bożego Narodzenia Katarzyna Grochola spędza z bliskimi. Cieszą się wspólnie spędzonym czasem. „Wszyscy u nas się zbierzemy, a każdy przygotuje coś, co w święta być powinno. Ja natomiast mam tylko siedzieć i być królową, tak powiedziała moja córka”, zwierzała się w rozmowie z przegladkoninski.pl. 

Katarzyna Grochola o stanie zdrowia

Niedawno Dorota Szelągowska w felietonie na łamach Wysokich Obcasów Extra wyznała, że jej mama, Katarzyna Grochola ma raka. Niedawno przebywała w szpitalu, gdzie przeszła operację. „Mama ma raka. Nie mówiłam ci, bo to się nagle okazało. Za kilka godzin operacja. Powiedziała, że wszystko będzie dobrze”, pisała.

Rodzina, przyjaciele i wierni fani przyjęli tę informację z wielkim smutkiem. Katarzyna Grochola nie  zamierza się poddawać i walczy o powrót do pełni zdrowia. Może liczyć na ogromne wsparcie bliskich, którzy wierzą, że wszystko zakończy się pomyślnie. W końcu głos zabrała sama pisarka. W mediach społecznościowych zamieściła nagranie ze szpitala.

„Owszem, miałam raka prawego płuca. Jestem po podwójnej operacji. Teraz ja mam dla państwa zagadkę, ponieważ w życiu nie przybyło mi 500 osób obserwujących, nawet jak wyszłam za mąż po 60. Ile trzeba mieć raków, nowotworów, żeby mieć milion obserwujących? ”, zwierzyła się w osobistym wideo.

Katarzyna Grochola odpowiedziała też na pytania fanów, którzy próbowali dowiedzieć się, co mogą dla niej zrobić. „Nic prostszego. Zmieńcie rząd. Dziękuję bardzo. Zamierzam przeżyć”, odpowiedziała.

Sprawdź też: Katarzyna Grochola opublikowała poruszające nagranie w mediach społecznościowych. „Zamierzam przeżyć”

Święta 2022: Tak Katarzyna Grochola spędza czas z bliskimi

Katarzyna Grochola cieszy się wspólnym czasem spędzonym z bliskimi. Nie traci nadziei i poczucia humoru. Święta Bożego Narodzenia pisarka obchodzi z rodziną. Mama Doroty Szelągowskiej zamieściła w sieci poruszające wideo razem z ukochanym mężem Stanisławem Bartosikiem. Para złożyła wszystkich życzenia. Pisarka podziękowała też za ogromne wsparcie i dobre myśli.

„Chcemy Wam wszystkim złożyć serdeczne życzenia. Żebyście się ucieszyli, że macie kogoś, z kim możecie spędzać te święta. Życzymy Wam zdrowia i błogosławieństw. Ja bardzo dziękuję za Wasze wsparcie. A jeśli czujecie się opuszczeni i samotni, to ja spędzę z Wami te święta, bo mam dobre serce i mam tam bardzo dużo miłości dla wszystkich”, dodawała pisarka razem z ukochanym mężem.

Katarzyna Grochola w rozmowie z Przeglądem Konińskim zdradziła, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe. Cała rodzina zjechała się do Milanówka i w sumie będzie gościć u siebie około 12 osób.

„U nas każde święta są inne, ale te będą szczególne, ponieważ jestem po pobycie w szpitalu i cała rodzina zjedzie do nas. Wszyscy u nas się zbierzemy, a każdy przygotuje coś, co w święta być powinno. Ja natomiast mam tylko siedzieć i być królową, tak powiedziała moja córka”, wyznała.

Katarzyna Grochola sama planowała przygotować miętusa z migdałami i pomidorami, zapieczonego w piekarniku. Za choinkę odpowiada pan Stanisław. Małżonkowie mają te same ozdoby od lat. „Mamy zatem te ozdoby, które wisiały w domu moich rodziców, m.in., gwiazdę zrobioną przez moją mamę z tekturki i aluminium po czekoladzie. Znajdzie się na niej również łańcuszek, który zrobiła moja mała córeczka. To rzeczy, które są mi bliskie i ważne”, opowiadała pisarka w Przeglądzie Konińskim.  Pod drzewkiem nie zabrakło prezentów, które zbiera przez cały rok. Pisarka z mężem będą śpiewać też kolędy. Dwa lata temu nagrali utwór „Może to będzie święta noc”. „Żona napisała słowa, ja muzykę i od niej zaczniemy nasze święta”, wyjaśniał Stanisław Bartosik w rozmowie z przegladkoninski.pl.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze! 

Źródło: przegladkoninski.pl

Sprawdź też: Poznali się przypadkiem, ślub wzięli przed domem. Tak kochają się Katarzyna Grochola i Stanisław Bartosik 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.