księżna Diana, 1987 rok
Fot. Rex Features/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Księżna Diana na pierwszych świętach u królowej Elżbiety II zaliczyła wpadkę...

Tak przeciwstawiła się królewskiej tradycji!

Olga Figaszewska 17 grudnia 2020 15:48
księżna Diana, 1987 rok
Fot. Rex Features/East News

Jak wyglądały pierwsze święta księżnej Diany w rodzinie królewskiej? Czy nieświadomie złamała zasady? Okazuje się, że na pierwszej Wigilii spędzonej z księciem Karolem i całą rodziną, Lady Di przytrafiła się niezręczna wpadka, o której dziś mówią wszyscy.

Wpadka księżnej Diany. Jak wyglądały jej pierwsze święta w rodzinie królewskiej?

Zasady królewskiego protokołu, etykieta i tradycje… Na początku księżnej Dianie trudno było odnaleźć się w nieznanym jej dotąd świecie. Nie zdawała sobie sprawy, że zasady panujące w brytyjskiej rodzinie królewskiej tyczą się także… wręczania prezentów. A ich dobór jest dość specyficzny. Książę Karol nie uprzedził o niczym swojej wybranki.

Podczas pierwszych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z królowa czuła się bardzo niezręcznie. Do tego ta wpadka… 24 grudnia po uroczystym poczęstunku w Sandringham House rozpoczęło się wręczanie sobie prezentów. Dość nietypowych. A podobno nietypową tradycję zapoczątkowała sama królowa. Polega ona na tym, że członkowie brytyjskiej monarchii obdarowują się zabawnymi, zupełnie nieprzydatnymi podarkami.

Księżna Diana i książę Karol. Zdjęcie wykonane w 1981 roku w dniu zaręczyn:

Księżna Diana, Książę Karol, 1981 rok
Fot. Bryan Colton / Daily Mail / Rex Features

Księżna Diana nie było na to przygotowana. Jej prezent nie spełniał tych wymagań, ponieważ, jak podaje New Idea, wręczyła księżniczce Annie kaszmirowy sweter. Sama otrzymała wówczas uchwyt na papier toaletowy. To małe potknięcie naprawiła rok później, kiedy ofiarowała księżnej Sarze Ferguson antypoślizgowy dywanik w panterkę!

Zaskakujących prezentów nie brakuje. Trzeba przyznać, że członkowie rodziny królewskiej uwielbiają tę tradycję. I tak książę Karol pewnego razu otrzymał skórzany pokrowiec na toaletę.

Z kolei królowa otrzymała gumowego kurczaka z piszczałką, a księżna Kate podarowała Harry’emu figurkę Grown Your Own Girlfriend(wyhoduj swoją dziewczynę).

Więcej o świętach w rodzinie królewskiej PISALIŚMY TUTAJ 

Księżna Diana (tutaj jeszcze jako narzeczona księcia Karola) w odwiedzinach u Królowej Elżbiety II

księżna Diana, Książę Karol, królowa Elżbieta II
Fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.