Sopot, koń
Fot. Materiały prasowe
WYDARZENIA

FEI Nations Cup of Poland Lotto CSIO 5* Sopot, czyli Światowa Super Liga Jeździecka pierwszy raz w Polsce!

Nie może Was tam zabraknąć!

Damian Duda 12 czerwca 2018 16:00
Sopot, koń
Fot. Materiały prasowe

Osiem najlepszych drużyn świata: USA, Niemcy, Francja, Belgia, Włochy, Hiszpania, Szwecja zmierzą się z Polakami w niedzielnym Pucharze Narodów, który będzie transmitowany przez 12 stacji telewizyjnych w 92 państwach. Sopot awansował do ścisłej czołówki Pierwszej Dywizji Super Ligii ośmiu miast na świecie. Do tej pory tego typu imprezy odbywały się w: Rzymie, Paryżu, Dubaju, Monte Carlo czy Miami. 65 czołowych jeźdźców ze światowego rankingu rywalizować będzie w 11 konkursach indywidualnych przez 4 dni.

Pula nagród wynosi ponad 2 mln PLN. Na listach startowych zobaczymy medalistów olimpijskich, m.in. Michaela Whitakera, Laurę Kraut, Cian o'Conor, jak również światowe sławy, nie tylko jeździeckiego formatu. W oficjalnej ekipie amerykańskiej wystartuje amazonka i modelka Jessica Springsteen, córka Bruce'a Springsteena.

Poza wielkim sportem na sopockiej plaży w sobotę 16 czerwca o zachodzie słońca będziemy mogli podziwiać niezwykłe widowisko konne w wykonaniu francuskiego duetu Gonzales Horse Show. Natomiast podczas zawodów inscenizację Husarii najsłynniejszej i najskuteczniejszej formacji wojskowej w dziejach kawalerii.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…