TVP, Viva! 17/2020, Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
Fot. Waldemar Kompała
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Katarzyna Cichopek pojawiła się na scenie w Sopocie i potwierdziła radosne wieści. A jednak to prawda

Widzowie nie mogli oderwać od niej wzroku

Konrad Szczęsny 26 maja 2024 11:16
TVP, Viva! 17/2020, Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
Fot. Waldemar Kompała

Od kilku dni głośno było o transferze Katarzyny Cichopek do Polsatu. Miałaby m.in. wraz z partnerem, Maciejem Kurzajewskim, zostać jedną z prowadzących nowy format śniadaniowy, przygotowywany przez stację. Teraz wszystko stało się jasne. Aktorka pojawiła się na scenie w Sopocie i potwierdziła to, o czym mówiono od jakiegoś czasu!

Katarzyna Cichopek w Sopocie zadała szyku. Postawiła na jaskrawe kolory

W czwartek opublikowano informacje według których zwolniona w styczniu tego roku z TVP Katarzyna Cichopek miałaby przejść do Polsatu. Portal Jastrzabpost stwierdził, że wraz z Maciejem Kurzajewskim mają zostać jedną z par prowadzących przygotowywany format śniadaniowy, o którego powstaniu spekuluje się od dłuższego czasu. 

Z kolei dzień później manager aktorki przyznał, że pojawi się na deskach Opery Leśnej. Została zaproszona do współprowadzenia jubileuszowego koncertu Majki Jeżowskiej w ramach Polsat Hit Festiwalu. „Kasia została zaproszona jako współprowadząca jubileusz Majki Jeżowskiej i to zaproszenie przyjęła. Będzie to dla niej powrót na deski Opery Leśnej po czternastoletniej przerwie w Polsacie. W 2010 roku prowadziła w sopockim amfiteatrze festiwal Top Trendy”, wyliczył w rozmowie z serwisem Pomponik.

W sobotę 25 maja wszystko stało się jasne. Katarzyna Cichopek potwierdziła za pośrednictwem mediów społecznościowych te informacje, publikując zdjęcie z próby. Wieczorem zaś pojawiła się na scenie. Współprowadziła wspomniany koncert z Pauliną Sykut-Jeżyną oraz Krzysztofem Ibiszem. Tego dnia postawiła na aż dwie eleganckie stylizacje projektu Violi Piekut: na jaskrawozieloną (krótką, asymetryczną, z bufiastymi rękawami, do której dobrała niewielką, brokatową torebkę i srebrne sandałki na imponująco wysokich obcasach) i fuksjową (długą, dopasowaną, z dużą kokardą w kształcie kwiatu koniczyny na lewym ramieniu). 

„Jestem Violi bardzo wdzięczna, że przygotowała mnie do tego festiwalu, chyba moją ulubioną jest ta, którą mam na sobie. Szyta na miarę właśnie na to wydarzenie. Także jestem naprawdę bardzo wdzięczna, że się tobie podoba, mam nadzieję, że państwu również. Suknia w trendach, w kolorach, z tym pięknym kwiatem. To jest koniczyna, bardzo modna w tym sezonie. (...) W innej, tej jaskrawozielonej, już się pojawiałam, dlatego pokazuję, że jestem w duchu eko i powracam do tych swoich ulubionych”, ujawniła kulisy w rozmowie z dziennikarzem Polsatu po zejściu ze sceny.

A jak skomentowała swój powrót do Opery Leśnej i przejście do Polsatu?

Czytaj także: Unika mediów, na co dzień mieszka we Włoszech. Macieja Kurzajewskiego z synem Franciszkiem łączy wyjątkowa więź

Katarzyna Cichopek, Polsat Hit Festiwal, dzień drugi, 25.05.2024 rok
Fot. Piotr Matusewicz/East News

Katarzyna Cichopek w jaskrawozielonej stylizacji, Polsat Hit Festiwal, dzień drugi, 25.05.2024 rok

Katarzyna Cichopek, Krzysztof Ibisz, Polsat Hit Festiwal, dzień drugi, 25.05.2024 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Katarzyna Cichopek w drugiej, fuksjowej stylizacji w towarzystwie Krzysztofa Ibisza, Polsat Hit Festiwal, dzień drugi, 25.05.2024 rok

Katarzyna Cichopek skomentowała przejście do Polsatu. Nie ukrywa szczęścia 

Jak się okazuje, mimo promiennego uśmiechu na twarzy, za kulisami aktorka „M jak miłość” stroniła od dzielenia się przemyśleniami na temat całego przedsięwzięcia. Wyjątek zrobiła jedynie dla mediów związanych z Polsatem. Nie ukrywała przy tym, że powrót do Opery Leśnej to dla niej wielka rzecz.

Jestem taka podekscytowana, szczęśliwa. Przyjemność absolutnie po mojej stronie. Spełnienie moich marzeń. Cieszę się, że po tylu latach powróciłam i jestem w drużynie, którą dobrze znam i którą kocham. Jest mi naprawdę bardzo dobrze”, deklarowała.

Zwierzyła się również, że współprowadzenie koncertu Majki Jeżowskiej miało dla niej wymiar szczególny z uwagi na jubileusz 45-lecia, który artystka świętowała w Operze Leśnej. Twórczość piosenkarki jest bardzo bliska sercu serialowej Kingi Zduńskiej.

Wychowałam się na jej piosenkach, więc z łezką w oku podziwiałam ją na scenie. Jestem pod wielkim wrażeniem jej energii, charyzmy, wyglądu scenicznego, przygotowania i miłości i pasji, którą po tylu latach nadal w sobie ma. Cieszę, że nie zatrzymała się na przeszłości i dalej się rozwija, dzisiejszy duet z Malikiem Montantą to było coś wspaniałego”, zachwycała się.

Katarzyna Cichopek zdradziła również, że w Sopocie nie była sama. Towarzyszyła jej 10-letnia córka. Jak się okazuje, Helenka jest wielką fanką Blanki Stajkow, która w zeszłym roku reprezentowała Polskę na Eurowizji z utworem „Solo”. Dziewczynka nie posiadała się ze szczęścia, że mogła podziwiać jej taneczne popisy na scenie i zrobić sobie wspólne zdjęcie z idolką.

„Była ze mną córka i podziwiała Blankę solo solo. Śpiewała i tańczyła podczas koncertu, później zrobiły sobie zdjęcie, także jestem wdzięczna i myślę, że dla niej było to ogromne przeżycie”, podkreślała rozpromieniona aktorka.

Wszystko wskazuje więc na to, że transfer Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego do Polsatu stał się faktem!  

Czytaj także: Syn Zygmunta Solorza-Żaka z ukochaną żoną w Sopocie. Trudno oderwać od nich wzrok

Katarzyna Cichopek, Krzysztof Ibisz, Polsat Hit Festiwal, dzień drugi, 25.05.2024 rok
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Katarzyna Cichopek, Krzysztof Ibisz, Polsat Hit Festiwal, dzień drugi, 25.05.2024 rok

Katarzyna Cichopek, Polsat Hit Festiwal, dzień drugi, 25.05.2024 rok
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Katarzyna Cichopek na scenie w trakcie jubileuszu Majki Jeżowskiej, Polsat Hit Festiwal, dzień drugi, 25.05.2024 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.