Dawid Kubacki
Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Sukces Dawida Kubackiego. Polak wygrał Turniej Czterech Skoczni!

Wiemy, ile zarobił za zwycięstwo w konkursie

REDAKCJA VIVA! 7 stycznia 2020 08:05
Dawid Kubacki
Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

To kolejny moment, który zapisał się w historii polskiego sportu. Dawid Kubacki wygrał Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen. I jest trzecim Polakiem, który zwyciężył w tym prestiżowym konkursie.

Dawid Kubacki wygrał Turniej Czterech Skoczni

Ten rok rozpoczął fenomenalnie. A to dopiero początek. W Bischofshofen nie miał sobie równych. Dawid Kubacki oddał dwa świetne skoki. Pierwszą serię Polak zakończył 143-metrowym skokiem, a drugą z wynikiem 140.5 metrów. Stanął na podium. To oznacza, że zaraz po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu (dwukrotnym triumfatorze) jest trzecim Polakiem, który zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni.

Jak w rozmowie z mediami komentował swoją wygraną? „Jestem zadowolony z tego, co pokazałem. Skoki były na bardzo dobrym poziomie, choć lądowania takie sobie. Z wyniku jestem bardzo zadowolony. Serce biło mocno, ale starałem się koncentrować na tym, co mam do zrobienia, to co umiem. I to zadziałało. To chwila jak ze snów”, wyznał w rozmowie z TVP Sport.

Za wygraną w turnieju Dawid Kubacki otrzymał nagrodę 20 tysięcy franków (to ok.  78 tysięcy złotych). Ale to nie koniec. 

W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen za zajęcia trzeciego miejsca zainkasował dwukrotnie po 6 tysięcy franków. A w Innsbrucku za drugie miejsce otrzymał  8 tysięcy franków  i 10 tysięcy za konkurs w Bischofshofen. To daje łącznie 50 tysięcy franków szwajcarskich

Jak wypadli pozostali zawodnicy polskiej drużyny? W konkursie Kamil Stoch zajął 13. miejsce, a Piotr Żyła 27.
 

Dawid Kubacki
Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.