Kristen Stewart jako księżna Diana w filmie „Spencer”
Fot. NEON / Topic Studios / BEEM/Beem/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Spencer: Kristen Stewart zdradza bolesną prawdę o dworskim życiu księżnej Diany

Film „Spencer” wywołała niemałe poruszenie

Damian Brillowski 4 listopada 2021 12:00
Kristen Stewart jako księżna Diana w filmie „Spencer”
Fot. NEON / Topic Studios / BEEM/Beem/East News

„Spencer" to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Opowiada o krótkim okresie z życia księżnej Diany. O tym z jakimi problemami, musiała zmagać się na co dzień członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Tym razem zaszczyt sportretowania królowej ludzkich serc przypadł Kristen Stewart. W jednym z ostatnich wywiadów aktorka ujawniła kilka bolesnych prawd z dworskiego życia Lady Di. 

Kristen Stewart jako księżna Diana w filmie „Spencer”

Do tej pory powstało już kilka produkcji przedstawiających życie tragicznie zmarłej Diany Spencer, chociażby film „Diana” z 2013 roku, w której główną rolę zagrała Naomi Watts. Również Netflix zainspirowany rodziną królewską postanowił zobrazować ich losy w formie serialu „The Crown”. Serial odniósł gigantyczny sukces, a aktorzy wcielający się w główne role, zyskali natychmiastową rozpoznawalność i uznanie krytyków filmowych. Postać Lady Di do dziś budzi sporo emocji nie dziwi zatem fakt, że kolejni twórcy sięgają po niezwykle dramatyczną historię królowej ludzkich serc. Nowym spojrzeniem na losy księżnej Diany postanowił się podzielić reżyser Pablo Larrain, który stworzył film „Spencer”. Wiele emocji wzbudziło obsadzenie w głównej roli Kristen Stewart. Po pierwszych zdjęciach z planu wiadomym jest, że charakteryzacja spisała się na medal, ponieważ aktorka do złudzenia przypomina pod względem wyglądu matkę Williama i Harry'ego. Według krytyków aktorka ma szansę na pierwszą w swojej karierze nominację do nagrody Oscara. Czy tak będzie czas pokaże.

Tymczasem Kristen Stewart z okazji zbliżającej się premiery filmu „Spencer” udzieliła ostatnio obszernego wywiadu dla magazynu „Vanity Fair”. W rozmowie z dziennikarzem zdradziła, że poczuła niespotykaną do tej pory więź z osobą, której nigdy w życiu nie poznała. Dlatego za wszelką cenę starała się chronić postać księżnej Diany przed wścibskimi paparazzi, którzy zewsząd próbowali zrobić jej zdjęcia. „Czułam w tym momencie, że muszę chronić Dianę. Rozwinęłam bardzo szczere, opiekuńcze uczucia wobec tej osoby, której oczywiście nigdy nie spotkałam”, wyznała aktorka.

Czytaj także: Film Spencer, czyli Kristen Stewart jako księżna Diana. Do sieci trafił zwiastun i plakat produkcji 

KRisten Stewart jako Diana
Fot. Pablo Larrain/Capital Pictures/East News

Kristen Stewart jako księżna Diana na planie filmu "Spencer" 

Kristen Stewart ujawnia szokujące fakty z życia księżnej Diany 

Ponadto wyjawiła, że niektóre fakty z życia księżnej Diany mocno ją zaniepokoiły. Zwłaszcza te, które dotyczyły traktowania księżnej przez służbę królewską. „Ludzie analizowali włosy na jej poduszce, sprawdzali ich kolor i mówili "o, tej nocy była sama?". A później omawiali te szczegóły z innymi, jakby to miało cokolwiek z nimi wspólnego”, opowiadała Kristen Stewart.

Film "Spencer" trafi do polskich kin już 5 listopada 2021 roku. Dzieło koncentruje się na momencie podjęcia przez Lady Di decyzji o zakończeniu małżeństwa z księciem Karolem, a także opuszczeniu na dobre brytyjskiej rodziny królewskiej. W pozostałych rolach wystąpią m.in. Jack Farthing jako książę Karol, Jack Nielen jako książę William, Freddie Spry jako książę Harry, Stella Gonet jako królowa Elżbieta II, Richard Sammel jako książę Filip. Według krytyków filmowych, którzy mieli okazję już zobaczyć nowy film Pablo Larraina, Kristen Stewart ma duże szanse na pierwszą w swojej karierze nominację do nagrody Oscara. Czy tak, będzie czas pokaże.  

Czytaj także: Film „Spencer” o życiu księżnej Diany powalczy o Złotego Lwa. Oto wszystko, co o nim wiemy

Kristen Stewart zagrała księżną Dianę w filmie „Spencer”. Zdjęcia
Fot. NEON / Topic Studios / BEEM/Beem/East News

Kristen Stewart w roli księżnej Diany na planie filmu "Spencer"

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.