O TYM SIĘ MÓWI

Spektakularna wpadka Donalda Trumpa! „Powinien wziąć przykład z żony”, piszą internauci

Prezydent USA popełnił faux pas. I to niemałe!

Gabriela Czernecka 8 lipca 2020 10:58

Donald Trump zaliczył wpadkę! I to niemałą… W piątek przed obchodami Dnia Niepodległości Donald Trump wraz z żoną Melanią wzięli udział w obchodach na terenie Dakoty Południowej. Uwagę dziennikarzy i internautów zwróciło zachowanie prezydenta w trakcie śpiewania hymnu. POlityk zaliczył faux pas! 

Wpadka Donalda Trumpa podczas hymnu

Wypadający 4 lipca Dzień Niepodległości to dla Amerykanów najważniejsze święto w roku. W tym szczególnym dniu w całym kraju odbywają się liczne koncerty, parady i obchody. W przeddzień tegorocznego święta Donald Trump wziął udział w obchodach w Dakocie Południowej. Gdy rozegrał się hymn państwowy, prezydent USA zasalutował prawą ręką, zamiast trzymać ją na piersi, tak jak zrobiła to jego żona, Melania Trump.

Zachowanie Donalda Trumpa szybko zostało skomentowane przez internautów, ale i dziennikarzy. „Czy ktoś może wytłumaczyć Donaldowi Trumpowi, że jako obywatel cywilny, niebędący weteranem, podczas hymnu narodowego powinien trzymać rękę na sercu?”, napisał na Twitterze Andrew Feinberg, korespondent Białego Domu.

Oficjalnie przyjmuje się, że salutowanie podczas hymnu zarezerwowane jest tylko dla wojskowych w mundurze oraz weteranów. Część internautów komentuje jednak, że Donald Trump jako naczelny dowódca sił zbrojnych ma prawo do tego, żeby salutować w trakcie hymnu, ale odpowiedzią na to twierdzenie są publikacje zdjęć innych prezydentów USA, którzy w podobnych przypadkach trzymali dłoń na sercu. Niektórzy komentujący piszą też wprost: „Co za wstyd. Powinien brać przykład z żony!”. Faktycznie przesadził? 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.