O TYM SIĘ MÓWI

Spektakularna wpadka Donalda Trumpa! „Powinien wziąć przykład z żony”, piszą internauci

Prezydent USA popełnił faux pas. I to niemałe!

Gabriela Czernecka 8 lipca 2020 10:58

Donald Trump zaliczył wpadkę! I to niemałą… W piątek przed obchodami Dnia Niepodległości Donald Trump wraz z żoną Melanią wzięli udział w obchodach na terenie Dakoty Południowej. Uwagę dziennikarzy i internautów zwróciło zachowanie prezydenta w trakcie śpiewania hymnu. POlityk zaliczył faux pas! 

Wpadka Donalda Trumpa podczas hymnu

Wypadający 4 lipca Dzień Niepodległości to dla Amerykanów najważniejsze święto w roku. W tym szczególnym dniu w całym kraju odbywają się liczne koncerty, parady i obchody. W przeddzień tegorocznego święta Donald Trump wziął udział w obchodach w Dakocie Południowej. Gdy rozegrał się hymn państwowy, prezydent USA zasalutował prawą ręką, zamiast trzymać ją na piersi, tak jak zrobiła to jego żona, Melania Trump.

Zachowanie Donalda Trumpa szybko zostało skomentowane przez internautów, ale i dziennikarzy. „Czy ktoś może wytłumaczyć Donaldowi Trumpowi, że jako obywatel cywilny, niebędący weteranem, podczas hymnu narodowego powinien trzymać rękę na sercu?”, napisał na Twitterze Andrew Feinberg, korespondent Białego Domu.

Oficjalnie przyjmuje się, że salutowanie podczas hymnu zarezerwowane jest tylko dla wojskowych w mundurze oraz weteranów. Część internautów komentuje jednak, że Donald Trump jako naczelny dowódca sił zbrojnych ma prawo do tego, żeby salutować w trakcie hymnu, ale odpowiedzią na to twierdzenie są publikacje zdjęć innych prezydentów USA, którzy w podobnych przypadkach trzymali dłoń na sercu. Niektórzy komentujący piszą też wprost: „Co za wstyd. Powinien brać przykład z żony!”. Faktycznie przesadził? 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.