POŻEGNANIE

Nie żyje 46-letni fizjoterapeuta. To pierwsza ofiara COVID-19 wśród pracowników medycznych

Mężczyzna był zatrudniony w szpitalu w Radomiu

Konrad Szczęsny 16 kwietnia 2020 13:44

Jak informuje TVN24, w nocy z 15 na 16 kwietnia 2020 roku zmarł fizjoterapeuta, pracownik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Miał 46 lat. Według dziennikarzy serwisu, to pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa wśród pracowników służby zdrowia w Polsce.

Nie żyje 46-letni fizjoterapeuta z Radomia. Miał koronawirusa

Zgon mężczyzna potwierdziła Karolina Gajewska, rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. 

„Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego”, przekazała w rozmowie z dziennikarzami Tvn24.pl.

46-latek przez dwa ostatnie tygodnie był hospitalizowany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana. Trafił tam, gdy zaczął wykazywać objawy zakażenia koronawirusem, które sam u siebie stwierdził. Wśród nich głównym był suchy, duszący kaszel. 

Początkowo stan mężczyzny był stabilny, jednak zaczął pogarszać się z każdym kolejnym dniem. Tydzień temu miał na tyle duże problemy z oddychaniem, że został przeniesiony z oddziału wewnętrznego na OIOM. Tam podłączono go do respiratora i wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej.

46-letni fizjoterapeuta miał żonę i dwójkę dzieci

Mimo że intensywna opieka medyczna przyczyniła się do chwilowej stabilizacji stanu zdrowia 46-latka, ostatnie godziny przyniosły znaczne pogorszenie. Mężczyzna zmarł w nocy z 14 na 15 kwietnia 2020 roku. Był żonaty. Osierocił dwójkę dzieci. 

„Pracował jako fizjoterapeuta na oddziale rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Według rozmówców tvn24.pl z radomskiego szpitala, mężczyzna mógł się zarazić od przeniesionego tam pacjenta z oddziału neurologii”, podaje portal.

O dramatycznej sytuacji w szpitalu w Radomiu pisaliśmy wczoraj. Znajduje się w nim 200 osób zakażonych koronawirusem, z czego 112 stanowi personel medyczny.  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.