Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ślub Meghan i Harry’ego zbliża się wielkimi krokami. Czy przygotowania idą zgodnie z planem?

Wysłano już wszystkie zaproszenia!

Weronika Kostyra 25 marca 2018 10:00
Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News

Ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego zbliża się wielkimi krokami. Od momentu ogłoszenia zaręczyn cała Wielka Brytania wstrzymała oddech, ponieważ uroczystość na pewno będzie kosztowała majątek. Ceremonia zaplanowana jest na 19 maja i na jaw wychodzą kolejne etapy przygotowań oraz szczegóły.

Ślub Harry’ego i Meghan: zaproszenia

Wysłano już większość zaproszeń na nadchodzącą uroczystość. Ozdobne karki w kolorze białym, złotym i czarnym zostały wydrukowane przez zakład poligraficzny Barnard & Westwood. Poniżej możecie zobaczyć, jak ono wygląda. Pałac Kensington podał, że książęca para zaprasza łącznie trzy tysiące gości, w tym 1200 osób, które w szczególny sposób „zasłużyły się brytyjskiemu społeczeństwu”, 200 z nich stanowią przedstawiciele organizacji charytatywnych, które wspiera Harry i Meghan, około 100 z nich to uczniowie dwóch lokalnych szkół. Pojawi się także 600 członków społeczności zamku Windsor oraz ponad 500 członków rodziny królewskiej. Lista gości jest naprawdę imponująca, ale jak na razie, są to jedynie przypuszczenia brytyjskich mediów. Podobno zaproszenie na ślub Harry'ego i Meghan otrzymali też między innymi: Serena Williams, David Beckham, Barack Obama z żoną, Michelle, Justin Trudeau, serialowy partner Meghan Markle, Patrick J Adams, a także: Cara Delevingne, Rihanna, Ellie Golulding, Dominic West, Chris Martin. Wszyscy byli zaskoczeni faktem, że na liście gości znalazły się też dwie były dziewczyny Harry’ego – Chelsy Davy oraz Cressida Bonas.

Co ciekawe nadal nie wiadomo, czy na ślubie pojawi się sama królowa. Jako głowa Kościoła Anglikańskiego Elżbieta II nie powinna uczestniczyć w ślubie rozwiedzionej kobiety, a taką jest Meghan Markle. Właśnie z tego powodu nie brała udziału w ceremonii ślubnej księcia Karola i Camilli Parker-Bowles. Może jednak tym razem zrobi wyjątek dla ukochanego wnuczka.

Ślub Harry’ego i Meghan: suknia ślubna, obrączki i tort

Jednym z tematów, który budził największe emocje była suknia ślubna Meghan Markle. Wedle doniesień mediów jej kreacja ma kosztować równowartość aż dwóch milionów złotych! Zaprojektuje ją dom mody Ralph & Russo. „Meghan przygotowuje się do tego wymarzonego dnia jak każda inna panna młoda. Suknia ślubna była największym wydatkiem i trzeba było podwoić pierwotnie zakładany budżet – zdradza osoba z otoczenia książęcej pary”, podało pismo Look. Według magazynu same dodatki do sukienki to koszt 100 tysięcy funtów, czyli kolejne pół miliona złotych.

Obrączki ślubne wykona Ben Roberts z domu jubilerskiego Clogau, który jest autorem wielu obrączek rodziny królewskiej. Będzie ona zrobiona z jasnego, pomarańczowo-żółtego 24-karatowego złota walijskiego. Oczywiście musi pasować do pierścionka zaręczynowego, z diamentami księżnej Diany.

Według The Telegraph tort zamówiony przez parę młodą będzie o smaku cytrusów i czarnego bzu, ozdobiony świeżymi kwiatami. Plotka o tym, że książę Harry wybrał nietypowy tort o smaku bananowym, okazuje się nieprawdziwa. I tak jest to jednak odejście od tradycji, ponieważ do tej pory na królewskich ślubach serwowano ciężki tort keksowy.

Dziecko Harry'ego i Meghan Markle

Głośno jest również o ostatniej wypowiedzi Meghan Markle, dotyczącej... dzieci! Narzeczona księcia Harry'ego w trakcie oficjalnej wizyty w Irlandii Północnej odwiedziła z ukochanym Catalyst Inc –nowoczesne centrum naukowe, zajmujące się rozwojem lokalnego biznesu.

Wśród firm znajdujących się w jego portfolio jest marka Shnuggle, produkująca produkty dla dzieci i niemowląt, takie jak łóżeczka, pościel, materacyki i wanienki. I właśnie przy ich stoisku Meghan i Harry zatrzymali się na dłużej. Rozmawiając z ich przedstawicielką byli wyraźnie podekscytowani, zaś aktorka miała powiedzieć ku zaskoczeniu zgromadzonych: 

„W pewnym momencie będziemy tego wszystkiego potrzebowali”.

Mówi się, że temat ten był już poruszany w rozmowach narzeczonych. Niektórzy twierdzili nawet, że szybki ślub to efekt... ciąży Meghan Markle. Spekulacje te nie okazały się prawdziwe. Wiele wskazuje jednak na to, że książę Harry i jego ukochana nie będą czekali zbyt długo z decyzją o dziecku!  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.