Ile będzie kosztował ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry i Meghan Markle otrzymają wyjątkowy prezent od królowej Elżbiety II

To się nazywa gest!

Gabriela Czernecka 6 maja 2018 09:30
Ile będzie kosztował ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle już za kilkanaście dni. 19 maja 2018 roku para stanie na ślubnym kobiercu, a tę uroczystość będą śledzić przed telewizorami miliony. Do mediów co rusz podawane są kolejne szczegóły tego wydarzenia - od lilsty gości po pojazd, jakim para wyruszy sprzed kościoła. Tym razem do publicznej wiadomości podano, co Meghan i Harry w dniu ślubu otrzymają od królowej!

Prezent królowej dla księcia Harry'ego i Meghan Markle

Nie od dziś mówi się, że królowa Elżbieta II ma ogromną słabość do swoich wnuków, Williama i Harry'ego.  Choć ten pierwszy zawsze stanowił wzór do naśladowania, o tyle drugi chętnie imprezował i ...zawstydzał przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej. Harry uwielbiał świetnie się bawić - tym samym nie stronił o alkoholu czy używek. To się jednak zmieniło, gdy poszedł do wojska. Od tamtej pory stanowi przykład tego, jak naprawdę powinien zachowywać książę.

 I choć Harry zaliczył w swoim życiu kilka naprawdę wielkich wpadek, królowa wszystko mu wybaczała. Rozumiała, że w ten sposób chłopak, który zaledwie w wieku 12 lat stracił matkę, próbuje odreagować. Sam książę w końcu wydoroślał i poszedł po rozum do głowy, a dziś po jego wybrykach nie ma śladów. Pozostaną jedynie wspomnienia. 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: prezenty

Lada dzień książę Harry stanie na ślubnym kobiercu u boku Amerykanki, byłej aktorki i rozwódki, Meghan Markle. Trwają intensywne przygotowania do tego ważnego wydarzenia, które odbędzie się 19 maja 2018 roku. Przyszli małżonkowie chętnie dzielą się szczegółami uroczystości ze swoimi fanami. Dzięki temu do mediów co rusz docierają coraz to nowe informacje dotyczące przebiegu ceremonii. 

Książę Harry i Meghan Markle już na zaproszeniach ślubnych zaznaczyli, że zamiast wydawania pieniędzy na prezenty, proszą o wpłacanie datków na fundacje charytatywne. Ta prośba nie dotyczy jednak królowej Elżbiety II, która w dniu zawarcia związku małżeńskiego w swojej rodzinie, zawsze sprawia jej członkom wyjątkowe prezenty. Pomijając to, że w dniu ślubu użyczy tiary pannie młodej, królowa sprezentuje młodej parze... posiadłość!

Tak było choćby w przypadku ślubu księcia Williama i księżnej Kate, którzy kilka dni temu obchodzili 7. rocznicę ślubu. Swojemu najstarszemu wnukowi królowa sprezentowała jedną z najbardziej luksusowych posiadłości w Sandringham Estate w Norfolk, tzw. Anmer Hall. Jak na razie nie wiadomo, którą z posiadłości monarchini podaruje młodszemu wnukowi i jego ukochanej. Jak przypuszczają brytyjskie media, najprawdopodobniej będzie to York Cottage, nazywana kiedyś „Chatką Kawalera”.

Przypomnijmy, że York Cottage to budynek dobudowany jako dodatek do Sandringham House. Krol Edward VII podarował go w prezencie ślubnym synowi, królowi Jerzemu V oraz jego żonie królowej Marii. W ostatnich nastu latach służył on jako biuro dla pracowników Sandringham. O tym, czy para faktycznie otrzyma właśnie tę rezydencję w prezencie ślubnym dowiemy się prawdopodobnie dopiero w dniu ślubu pary lub kilka po tym wydarzeniu. Dlaczego?

To zaledwie przypuszczenia brytyjskich mediów. Biorąc pod uwagę ilość posiadłości, jakie posiada królowa Elżbieta II, wybór właśnie tej nie jest taki oczywisty. Na terenie samego Sandringham Estete znajduje się około 150 budynków mieszkalnych! Monarchini jest także właścicielką zamku Balmoral, Craigowan Lodge czy Delnadamph Lodge.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: tytuł

Poza siedzibą, królowa nada parze tytuł królewski. Najprawdopodobniej książę Harry i Meghan Markle otrzymają tytuł księcia i księżnej Sussex. Przypomnijmy, że książę William i księżna Kate są księciem i księżną Cambridge. W ten sposób Meghan może stać się pierwszą kobietą, której wolno będzie używać tytułu: Jej Królewska Wysokość księżna Sussex. 

Dzień ślubu pary z pewnością będzie nie lada wydarzeniem - w końcu jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń w royal family w ciągu ostatnich stu lat. Meghan Markle wchodzi do królewskiej rodziny jako Amerykanka, była aktorka i rozwódka.  Przed nią nie lada wyzwanie, by stać się księżną, która sprosta wymaganiom królewskiego dworu. Czy sobie z tym poradzi? Czas pokaże.  

Meghan Markle nie zaprosiła na ślub swojego ojca, Meghan Markle, książę Harry, ślub
Fot. Getty Images

Meghan Markle i książę Harry
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.