Sława Przybylska, Warszawa, 1982
Fot. Agencja Forum
O tym się mówi

Mąż Sławy Przybylskiej jest ciężko chory. 90-latka poświęciła się opiece nad ukochanym

Jej bratanek ujawnił prawdę. „Czuje się źle i jest wyczerpana”

Marcjanna Maryszewska 14 listopada 2022 12:05
Sława Przybylska, Warszawa, 1982
Fot. Agencja Forum

Sława Przybylska całe swoje życie poświęciła występom wokalnym. Jak sama nie tak dawno mówiła — planuje śpiewać „aż po kres”. Jednak trudy życia prywatnego nie pozwalały artystce stać w ostatnich latach na scenie tak często, jak by tego pragnęła… Wszystko przez chorobę jej męża, którym piosenkarka opiekuje się na co dzień. W najnowszej rozmowie bratanek gwiazdy ujawnił niepokojące fakty, o których nikt dotąd nie wiedział…

Sława Przybylska opiekuje się ciężko chorym mężem

Gwiazda na początku listopada skończyła 90 lat, a na scenie występuje nieprzerwanie od ponad sześciu dekad. To imponujący staż, którym pochwalić może się niewielu artystów. Choć na moment zadecydowała o zawieszeniu kariery, powróciła w 2007 roku i od tamtego czasu starała się regularnie zachwycać swoim głosem. Jednak w ostatnich latach wiele się zmieniło. Koncerty Sławy Przybylskiej nie były już tak częstymi wydarzeniami, lecz wierni fani z utęsknieniem wyczekiwali nowych dat.

ZOBACZ: Los nie szczędził jej dramatów. Tak wyglądało życie Sławy Przybylskiej

Okazuje się, że artystka ma na głowie wiele osobistych problemów. Od kiedy jej mąż, Jan Krzyżanowski, doznał w 2018 roku udaru, wymagał nieustannej opieki. Niedawno Sława Przybylska zabrała męża z zakładu opiekuńczo-leczniczego, aby zaopiekować się mężczyzną. Jednak najnowsze doniesienia przekazane przez jej bratanka nie napawają zbytnim optymizmem…

Sława Przybylska, Warszawa 18.03.12

Fot. Eugeniusz Helbert / Forum

Sława Przybylska jest wyczerpana. „Cały swój czas poświęca mężowi”

Bratanek gwiazdy, Arkadiusz Krzyżanowski, udzielił ostatnio wywiadu Plejadzie. Podczas rozmowy ujawnił, że Sława Przybylska z trudem radzi sobie z nowymi obowiązkami oraz stresem związanym z problemami zdrowotnymi męża. Mężczyzna wymaga całodobowej opieki, która jest dla 90-latki bardzo wyczerpująca.

„Jest troszkę zdenerwowana, bo Janek ma problemy zdrowotne. On jest po operacji — zabieg dotyczył usunięcia krwiaków w mózgu. Jeden krwiak się nie wchłonął, uciska go i stąd są problemy. Był dwa miesiące w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. To była moja sugestia, bo ona w wieku 91 lat nie da rady się nim zajmować”, opowiadał mężczyzna.

Dlaczego zatem gwiazda wzięła całą odpowiedzialność na swoje barki? Miało to związek z samopoczuciem ukochanego. Jan Krzyżanowski nie znosił dobrze pobytu w ośrodku. „Czuła się bardzo źle, jak był w ośrodku, dlatego podjęła decyzję, żeby go zabrać. Są razem, ale ona jest wyczerpana. Dlatego teraz szukam ośrodka blisko domu, żeby ona miała blisko do niego. Ona też czasem jest załamana, ale zabrała go z tej placówki, dlatego że wiedziała, że on psychicznie tam nie wytrzymuje”, dodaje Arkadiusz Krzyżanowski, który jest dla artystki ogromnym wsparciem w trudnych chwilach.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Los nie oszczędzał Christiny Applegate. Walka z rakiem piersi, stwardnienie rozsiane...

Niestety, obowiązki odbiły się na zdrowiu Sławy Przybylskiej. Gwiazda nie ma nawet siły na spacery, z kolei jakikolwiek wolny czas woli raczej poświęcić odpoczynkowi. „Ona uwielbia wyjeżdżać, ale ciężko jej jest teraz, bo Janek nie może wyjeżdżać. Lubiła spacerować, jeździć rowerem, a teraz ma na to bardzo mało czasu. Wolne chwile spędza na tym, żeby wypocząć. Cały swój czas poświęca mężowi, opiekuje się nim”, dodał ze smutkiem jej bratanek.

Pozostaje nam życzyć Sławie Przybylskiej oraz jej mężowi dużo sił i zdrowia w tych trudnych chwilach...  

Źródło: Plejada.pl

Sława Przybylska, Warszawa, 1982

Sława Przybylska, Warszawa, 1982
Fot. Agencja Forum

TAGI #muzyka

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.