Księżniczka Krystyna i Inaki Urdangarin, święto narodowe w Hiszpanii
Fot. Pool / Alex Cid-Fuentes / ALF/Target Press
Królewskie życie

Skandal w hiszpańskiej rodzinie królewskiej. Księżniczka Krystyna rozwodzi się z mężem!

Spędzili razem 24 lata

Marta Nawacka 27 stycznia 2022 17:53
Księżniczka Krystyna i Inaki Urdangarin, święto narodowe w Hiszpanii
Fot. Pool / Alex Cid-Fuentes / ALF/Target Press

Hiszpańską rodziną królewską wstrząsnęła informacja o rozstaniu księżniczki Krystyny, starszej siostry króla Filipa VI, i jej męża, Inakiego Urdangarina. Tydzień wcześniej prasa przyłapała mężczyznę na spacerze we Francji... z kochanką. To nie pierwszy skandal z jego udziałem. Hiszpańska infantka postanowiła wnieść sprawę o rozwód.

Księżniczka Krystyna i Inaki Urdangarin się rozwodzą

Gdy Inaki Urdangarin został przyłapany przez prasę na romantycznym spacerze we Francji z kochanką, a dzięki tabloidowi Lecturas ich zdjęcia obiegły świat, księżniczka Krystyna wzięła sprawy w swoje ręce. Siostra króla Filipa wniosła o rozwód. Mężczyzna nie zaprzeczał romansowi, a jak donosi Daily Mail, stwierdził: „Poradzimy sobie z najwyższym spokojem i jak zawsze razem”.

Tydzień po tym incydencie małżonkowie wystosowali specjalne oświadczenie, które przesłali do agencji EFE. Czytamy w nim: „Za obopólną zgodą postanowiliśmy zakończyć małżeństwo. Zapewniamy, że nasze zaangażowanie w wychowanie dzieci pozostanie nienaruszone. Ponieważ jest to prywatna decyzja, prosimy wszystkich wokół nas o najwyższy szacunek”. Księżniczka Krystyna i Inaki Urdangarin byli razem 24 lata i wspólnie doczekali się czwórki dzieci.

Czytaj też: Król Juan Carlos był uwielbiany przez Hiszpanów. Dlaczego od ponad roku jest na przymusowym wygnaniu?

Księżniczka Krystyna i Inaki Urdangarin, 25.12.2019
Fot. GTRES/G3 Online/East News

Księżniczka Krystyna i Inaki Urdangarin, 25.12.2019

Inaki Urdangarin był wcześniej skazany

To nie pierwszy skandal z udziałem Inakiego Urdangarina. W 2018 roku uznano go za winnego w procesie, który dotyczył malwersacji, handlu wpływami oraz oszustw podatkowych. Sąd Najwyższy skazał za to mężczyznę na sześć lat i trzy miesiące więzienia. Jak donosi Daily Mail mąż księżniczki Krystyny miał związek z „praniem brudnych pieniędzy” na kwotę, która przekraczała 4,5 miliona funtów, wykorzystując do tego celu swoją organizację non-profit Noos Institute. Wyszedł jednak na wolność, a resztę kary miał odbywać w domu swojej matki, będąc na tzw. pół-zwolnieniu.

W aferę podatkową z udziałem Inakiego Urdangarina zamieszana była także księzniczka Krystyna. Według śledczych miała pomagać mężowi i również dopuścić się oszustw podatkowych na kwotę sześciu milionów dolarów. Mimo że ostatecznie uznano ją za niewinną, to jej brat, król Filip, pozbawił ją oraz jej męża tytułu księżnej i księcia Palma de Mallora. Krystyna postanowiła więc wyjechać do Szwajcarii. Była tam także w momencie, gdy Inaki Urdangarin spotkał się z kochanką we Francji. Kobietą, z którą mężczyzna wdał się w romans ma być jego współpracownica z kancelarii Imaz & Asociados.  

Zobacz także: Księżna Kate źle potraktowała królową Letizię? O tym nagraniu sprzed lat mówią wszyscy!

Inaki Urdangarin w drodze do sądu na Majorce, 23.02.2013
Fot. PICTURE PRESS EUROPE/SIPA/EAST NEWS

Inaki Urdangarin w drodze do sądu na Majorce, 23.02.2013

Księżniczka Krystyna
Fot. Backgrid/East News
Księżniczka Krystyna

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?