skandal na norweskim dworze, książę norweski, książę Marius Borg Høiby
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Skandal na królewskim dworze. Tym razem chodzi o 21-letniego księcia Norwegii!

Jego związek podzielił Norwegów

Gabriela Czernecka 23 kwietnia 2018 09:00
skandal na norweskim dworze, książę norweski, książę Marius Borg Høiby
Fot. East News

Myśleliście, że związek księcia Harry’ego z aktorką Meghan Markle wzbudza kontrowersje? Na norweskim dworze wybuchł skandal, o którym piszą dziś wszystkie skandynawskie media. Wszystko za sprawą wybranki serca 21-letniego norweskiego księcia, Mariusa Borga Høiby’ego. 

Skandal na królewskim dworze. Norweski książę zakochany!

Myśleliście, że związek księcia Harry’ego z aktorką Meghan Markle wzbudza kontrowersje? Na norweskim dworze wybuchł skandal, o którym piszą dziś wszystkie skandynawskie media! Wszystko za sprawą wybranki serca 21-letniego norweskiego księcia, Mariusa Borga Høiby’ego.

Mówi się, że książę Marius Borg Høiby jest obecnie chyba jedynym księciem w Europie do wzięcia. Jeszcze do niedawna sporą konkurencję robił mu książę Harry, który w listopadzie ubiegłego roku ogłosił zaręczyny z aktorką Meghan Markle. Ich związek od samego początku wzbudzał kontrowersje - ona rozwódka, aktorka, Amerykanka, on imprezowicz i niepoprawny kobieciarz. Mimo to jego związek zaakceptowała królowa Elżbieta II i teraz cała Wielka Brytania oczekuje na ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle.

Tymczasem 21-letni norweski następca tronu postanowił sprawić, by określenie jedynego singla wśród europejskich książąt nie było już aktualne. Książę Marius Borg Høiby ogłosił właśnie, że jest zakochany! Niestety jego związek z Juliane Snekkestad sprawił, że fani norweskiej rodziny królewskiej są oburzeni. Dlaczego?

Kim jest Juliane Snekkestad?

Związek księcia nie wzbudzałby takich kontrowersji, gdyby nie fakt, że partnerka księcia to… modelka Playboya. Jedna z norweskich gazet, Se og Hør, postanowiła sprawdzić, kim jest dziewczyna księcia Mariusa i opublikowała obszerny materiał na jej temat. Kim jest Juliane Snekkestad? To 22-letnia modelka, która ma na swoim koncie współprace z markami Lipsy London czy PrettyLittleThing. W 2017 roku miała okazję pozować dla Playboya w stroju kąpielowym. Co więcej, dziewczyna często publikuje także odważne, półnagie zdjęcia na swoim Instagramie.

Związek norweskiego księcia i modelki Playboya

Według zagranicznych mediów, Snekkestad i Hoiby przez jakiś czas byli przyjaciółmi, ale podobno w grudniu ubiegłego roku obydwoje postanowili zamieszkać w Londynie. KIm jest Marius Borg Høiby? To najstarszy syn Mette-Marit. Jest owocem związku księżnej z Mortenem Borgiem, który był kiedyś oskarżony o posiadanie i handel narkotykami. Rodzice Mariusa nigdy nie zdecydowali się na małżeństwo, gdyż rozstali się jeszcze przed narodzinami syna.

Jeszcze będąc w ciąży Mette-Marit poznała Następcę Tronu Norwegii, księcia Haakona. Rodzina Królewska od razu pokochała trzyletniego chłopca i z otwartymi ramionami przygarnęła ukochaną księcia Haakona. Gdy książę Marius miał cztery lata, para wzięła ślub. Choć książę Marius nie może dziedziczyć tronuj, ale jest uważany za pełnoprawnego członka rodziny królewskiej.

Miłość w cieniu skandalu

Od kilku dni skandynawskie magazyny żyją wiadomością, że 21-letni książę Norwegii, Marius Borg Høiby, spotyka się z modelką Playboya! Dziennik Se og Hør opublikował bardzo niepochlebny materiał o dziewczynie księcia. Wygląda na to, że relacja pary jest dość poważna, bowiem modelka miała już okazję odwiedzać oficjalną rezydencję książęcej pary. Dziewczyna niestety szybko zaliczyła spektakularną wpadkę, gdyż o odwiedzinach u księcia poinformowała w sieci…

Choć zdjęcie szybko zniknęło, norwescy dziennikarze szybko wyłapali, że coś jest na rzeczy. W obronie  księcia stanęła rodzina, która poprosiła media o uszanowanie ich prywatności. Sam książę nie komentuje doniesień o nowym związku i jakiś czas temu wycofał się z życia publicznego.

Czy dziewczynie uda się odnaleźć w świecie royal family? Biorąc pod uwagę historię norweskiej rodziny królewskiej - na którą składają się mezalianse, zdrady i rozwody, czy choćby skandal z obecną royal family (książę Haakon wybrał dziewczynę „z ludu” a nie księżniczkę i miała nieślubnego syna, właśnie Mariusa) - wielu Norwegów twierdzi, że bez jakiegokolwiek problemu.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…