Magdalena Stysiak, siatkarka
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Ma 18 lat, 203 cm wzrostu i jest objawieniem polskiej siatkówki. Kim jest Magdalena Stysiak?

Oto wszystko, co wiemy o zawodniczce polskiej reprezentacji!

Weronika Kostyra 5 września 2019 19:22
Magdalena Stysiak, siatkarka
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Osiemnastoletnia Magdalena Stysiak jest objawieniem polskiej siatkówki. W ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Europy 2019 pokazała na co ją stać – zaserwowała pięć asów, była najskuteczniejszą zawodniczką meczu i zdobyła 22 punkty. Jej kariera w reprezentacji dopiero się zaczyna i właśnie zagrała swój najlepszy mecz. Co o niej wiemy?

Magdalena Stysiak: co o niej wiemy?

Magdalena Stysiak urodziła się 3 grudnia 2000 roku. Swoją przygodę z siatkówkę zaczęła w wieku 11 lat. Już wtedy miała 170 cm wzrostu. Zachęcił ją starszy brat Tomek, który ma 209 cm i także trenuje siatkówkę. Wysoki wzrost mają po rodzicach – tata ma 206, a mama 180 cm wzrostu. Obecnie Magda mierzy 203 cm, lecz przepłaciła to problemami z kolanami i kręgosłupem w okresie dorastania. „Wzrost pomaga na boisku, ale w życiu przeszkadza i czasami jest ciężko. Nieraz ludzie oglądają się za mną, a najczęściej jacyś mali chłopcy mówią: O, jaka wielka! Ale przyzwyczaiłam się już do tego”, powiedziała w rozmowie z Super Expressem.

Obecnie Magda jest zawodniczką drużyny Savino Del Bene Scandicci we włoskiej Serie A. Jest też gwiazdą polskiej kadry. Jej menadżerem jest Robert Mogentale, czyli mąż Małgorzaty Glinki, do której Magda jest często porównywana.

Teraz polska reprezentacja będzie walczyła w Turcji, gdzie w 2003 roku polskie zawodniczki po raz pierwszy zostały Mistrzyniami Europy. Magdalena Stysiak miała wtedy trzy latka. Zapewniła jednak, że po latach obejrzała wszystkie mecze turnieju. „Oglądałam je wszystkie i starałam się czerpać od legend polskiej siatkówki. Patrzyłam, co robią dobrze i jak wytrzymują te emocje”, powiedziała.

Fani zwracają uwagę na olbrzymią odporność psychiczną Magdy. Na boisku nie waha się i nie widać po niej stresu. Zapowiedziała jednak, że na czas turniejów odcina się od Internetu i mediów społecznościowych, aby nie czytać hejterskich komentarzy.

Już niedługo dowiemy się, czy historia lubi się powtarzać i czy przyczyni się do tego Magdalena Stysiak. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️🇵🇱 @fivbvolleyball @polskasiatkowka_official #team#poland#final#six#nanjing

Post udostępniony przez Magda Stysiak (@stysiakmagda)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!