Shannen Doherty
Fot. Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Shannen Doherty w mocnych słowach o swoich bolesnych wspomnieniach: „To bardzo osobisty dla mnie okres. Kępki włosów zostawały mi w dłoniach”

Sabina Zięba 15 października 2017 13:00
Shannen Doherty
Fot. Instagram

Shannen Doherty, aktorka znana głównie z kultowego serialu lat 90. „Beverly Hills 90210”, dwa lata temu dowiedziała się, że ma raka piersi. Niektórzy w takich sytuacjach uciekają od uwagi mediów, ale nie ona.  Artystka na swoim profilu na Instagramie publicznie dokumentowała zmagania z chorobą. Aktualnie zakończyła chemioterapię i powoli wraca do zdrowia, a jej choroba jest w fazie remisji. Często Shannen Doherty apeluje do swoich fanów o kontrolę zdrowia oraz profilaktykę. Kilka dni temu opublikowała dramatyczny wpis na swoim Instagramie, dzieląc się bolesnymi wspomnieniami.

Polecamy też: Shannen Doherty wraca do pełni sił po wygranej walce z rakiem? Zobaczcie, jak wygląda gwiazda, o której mówił cały świat

Miesiąc świadomości raka piersi

Październik jest uznanym na całym świecie miesiącem świadomości raka piersi. Z tej okazji artystka podzieliła się z obserwatorami wzruszającym wyznaniem: „To bardzo osobisty dla mnie okres. Gdy zaczęłam chemię, miałam nadzieję, że nie stracę włosów, jednak finalnie całe kępki pozostawały mi w dłoniach. Byłam chora, czułam jakbym traciła samą siebie. Słaba i silna. Czułam się brzydka, a jednocześnie jeszcze piękniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Pamiętam, jakby to było wczoraj. Rak ma tak wiele faz: wstrząs, zaprzeczenie, akceptacja, gniew, niechęć, bunt, strach, uznanie, piękno. Rak jest z tobą na zawsze. Ci, którzy tego doświadczyli, wiedzą, że nawet po tym, jak wyzdrowiejesz, on wciąż ma na ciebie wpływ. Nadal przechodzisz roller coaster emocji. Nadal potrzebujesz wsparcia i miłości. I nadal możesz chwytać życie i żyć na żywo”.

Polecamy też: Choć pokonała raka, wciąż żyje w cieniu lęku przed najgorszym. Jak radzi sobie Shannen Doherty?

Aktorka opublikowała także zdjęcie na którym widać jak płacze, gdy garściami wypadają jej włosy. Fotografia zebrała już ponad 120 tys. polubień na Instagramie, a internauci tłumie gratulowali gwieździe pokonania choroby oraz życzyli powrotu do pełni sił.
 

 

Breast Cancer Awareness month. This image is so personal to me. I had started chemo. Was using a cold cap in hope to not lose my hair. End result was clumps in my hands. I was sick, felt like I was losing myself. Gained people and lost people. Got weak and got strong. Felt ugly and yet more beautiful inside than I had ever felt before. I remember this like it was yesterday, like it was a minute ago. Cancer has so many phases. Shock, denial, acceptance, anger, resentment, rebellion, fear, appreciation, beauty. Remission. Even then, the phases keep coming. Cancer is with you forever. Those who have experienced it know that even after you’ve kicked it’s ass, it still impacts you, in good ways and bad. You still go thru the roller coaster of emotions. You still need support and love. And you can still grasp life and live, live live. #cancer #cancerslayer

Post udostępniony przez ShannenDoherty (@theshando)

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.