Selma Blair
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Selma Blair od kilku lat walczy z potworną chorobą. Jak się dziś czuje?

Najnowsze zdjęcia aktorki nie pozostawiają wątpliwości

Ksenia Krasko 23 czerwca 2021 11:15
Selma Blair
Fot. Getty Images

Kiedy Selma Blair w 2018 roku ujawniła, że zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane, fani z całego świata trzymali za nią kciuki i przyglądali się, jak walczy z chorobą. Aktorka co jakiś czas informowała o tym, jak się czuje, na jakim etapie leczenia się znajduje i jak wiele jeszcze przed nią. Podkreślała, że nie zamierza się poddawać, chociaż miała chwile załamania. Największym wsparciem Blair wciąż jest jej 8-letni syn, który motywuje ją do walki o zdrowie. I wygląda na to, że robi to skutecznie, a aktorka najgorsze ma już za sobą.

Selma Blair chora na stwardnienie rozsiane. Jak się dziś czuje?

Chorobę Selmy Blair nie zdiagnozowano od razu. Lekarze przez dłuższy czas twierdzili, że objawy, z jakimi się zmaga, są typowe dla menopauzy. Dopiero po wielu badaniach okazało się, że sprawa jest znacznie bardziej poważna. Po ostatecznej diagnozie Blair przyznała, że nie umie przewidzieć, jak na leczenie zareaguje jej umysł i ciało.

Zobacz: Poruszające wyznanie Selmy Blair: „Cierpię, ale muszę i chcę wyzdrowieć”

Zmagała się z zaburzeniami pamięci, miewała ataki paniki. Miała również bardzo osłabione nogi i problemy z koordynacją. W rozmowie z The Time wyznała nawet, że szczerze rozmawia z synem o śmierci. „Powiedziałam mu, że zaczęłam przygotowywać się na śmierć, a on stwierdził, że chce, żebym została skremowana”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)

„Czuję się chora. [...] Moje mięśnie na twarzy i szyi są tak skurczone i napięte, że nie mogę nawet znaleźć sposobu na ich rozciągnięcie. A próbowałam przez trzy godziny”, pisała na swoim Instagramie w lutym tego roku. „Muszę wyzdrowieć. Chcę wyzdrowieć. Chociaż nie wiem, co to tak naprawdę znaczy”, dodała wtedy.

Co dziś robi i jak wygląda Selma Blair?

Na najnowszych zdjęciach aktorki, które sama publikuje, widać, że czuje się znacznie lepiej. Nie porusza się już o kulach, jak wcześniej, a jej włosy odrosły po chemioterapii. Wciąż walczy, jednak widać, że ta walka daje efekty.

Zobacz: Selma Blair udowodniła, że nieuleczalnachoroba nie odbiera kobiecości!

Pomimo choroby, Selma Blair nie rezygnuje z pracy. W ostatnim czasie zagrała w filmie After i w serialu Another Life wyprodukowanym przez platformę Netflix, a we wrześniu powróciła na duże i małe ekrany w produkcji After 2. Wciąż przyjmuje aktorskie role, rozwija karierę, ale przede wszystkim - cieszy się życiem.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sugar kisses.💋 @westmanatelier

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.