Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

EURO 2020, Polska, seks przed zawodami
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
ZE ŚWIATA SPORTU

EURO 2020: Oto prawdziwy powód słabszej formy naszych piłkarzy? Eksperci alarmują!

Już w sobotę mecz Polska-Hiszpania

Konrad Szczęsny 17 czerwca 2021 16:53
EURO 2020, Polska, seks przed zawodami
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tysiące kibiców nie może wciąż pogodzić się z porażką Biało-Czerwonych podczas ich pierwszego meczu na EURO 2020. Drużyna Słowacji wygrała z naszą prezentacją 2-1, choć dla polskich piłkarzy miało to być najłatwiejsze spotkanie z grupie E. Redakcja jednego z dzienników wraz z seksuologiem zastanawiają się, co mogłoby dodać energii zawodnikom, których czeka w sobotę sparing z Hiszpanią. Może seks?

Jak seks wpływa na wyniki w sporcie?

Fakt postanowił zapytać Zbigniewa Lwa-Starowicza o to, co sądzi na temat uprawiania seksu przed ważnymi meczami. Czy polska kadra, która odpoczywa w hotelu w Sopocie, powinna uniknąć tego typu aktywności, czy może wręcz przeciwnie?

„W latach 60. i 70. organizowano długie obozy nie tylko po to, żeby wykuwać na nich formę, ale również dlatego, żeby odseparować zawodników od ich partnerek. Według ówczesnych kanonów taka posucha musiała trwać minimum sześć tygodni. Miało to też swój dobry wpływ na fakt, że sportowcy mogli się stęsknić za swoimi ukochanymi”, opowiadał w Fakcie seksuolog i dodał, że tamte czasy dawno minęły.

Zdaniem lekarze słusznie. „Dobrze, że dziś już się nie stosuje takich niedorzecznych praktyk. A czy seks pomaga czy przeszkadza w zachowaniu formy? To kwestia indywidualna. Zawodnicy są na tyle świadomymi ludźmi, że najlepiej wiedzą, czy współżycie przed zawodami im nie przeszkadza”, wytłumaczył prof. Lew-Starowicz nie widząc medycznych przeciwwskazań w tym temacie.

piłkarze, Polska reprezentacja, seks przed zawodami
Fot. Piotr Molecki/East News

Piłkarze o seksie przed meczami

O zdanie zostali zapytani przywołani przez seksuologa zawodnicy. Jakie są ich doświadczenia? „Nie ukrywam, zdarzało mi się uprawiać seks w noc poprzedzającą mecz i nie miało to absolutnie żadnego negatywnego wpływu na moją dyspozycję. Ważne spotkanie wywołuje tyle adrenaliny, że seks może tylko pomóc rozładować napięcie”, zdradził Faktowi swój sposób na sukces były bramkarz Polski i zawodnik Legii Warszawa Jacek Kazimierski.

Jego zdanie poparł Jerzy Podbrożny. „Mnie zawsze lepiej się grało po fajnej nocy spędzonej z żoną”, powiedział dziennikowi 55-letni dwukrotny król strzelców ekstraklasy i 6-krotny reprezentant Polski.

Czy polscy piłkarze grający na EURO 2020 powinny wziąć przykład z praktyk starszych kolegów? 

CZYTAJ TEŻ: Jak polskie WAGs i inne gwiazdy kibicują polskiej reprezentacji w dobie pandemii?

Celia Jaunat, Grzegorz Krychowiak, Viva! czerwiec 2018
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

MaRina Łuczenko-Szczęsna, Wojciech Szczęsny, VIVA! 24/2016
Fot. BARTEK WIECZOREK

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

TAGI #seks #EURO 2020

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.