Pociąg, tory, szyny, pociąg osobowy, Polska pociąg
Fot. Adobe stock
O TYM JEST GŁOŚNO

Koronawirus w Polsce: jechałaś tym pociągiem? Sanepid szuka pasażerów!

Wystosowano ważny apel

Konrad Szczęsny 22 września 2020 12:15
Pociąg, tory, szyny, pociąg osobowy, Polska pociąg
Fot. Adobe stock

Pasażer pociągu Polregio relacji Poznań-Toruń jest zakażony koronawirusem. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie potwierdził tę informację. Dodał, że poszukiwani są inni podróżujący, którzy mogli mieć kontakt z pacjentem.

Zakażony koronawirusem pasażer pociągu. Sanepid poszukuje innych podróżujących

Sanepid apeluje, by każdy, kto podróżował feralnym pociągiem relacji Poznań - Toruń 17 września 2020 roku zgłosił się do lekarza w celu przeprowadzeniu testu na obecność w organizmie koronawirusa

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie w związku z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie, iż w dniu 17.09.2020 r. pociągiem POL Regio relacji Poznań-Toruń (wyjazd z Poznania 13:48) podróżowała osoba, u której w dniu 19.09.2020 r. potwierdzono zakażenie koronawirusem, zwraca się do podróżujących ww. pociągiem, aby w przypadku wystąpienia niepokojących objawów do 27.09.2020 r. zgłaszali się do swoich lekarzy POZ”, podkreślono w komunikacie na stronie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gnieźnie.

Niestety, pacjent, który został zakażony, nie jest zdolny do wskazania miejsca w pociągu, które zajmował. „Powyższe nie dotyczy wsiadających do pociągu w Mogilnie”, doprecyzowano. 

Koronawirus w Polsce: ponad 2300 ofiar pandemii

Ministerstwo Zdrowia we wtorek 22 września poinformowało o 711 nowych zakażonych koronawirusem. Dodano również, że z powodu COVID-19 zmarło 18 kolejnych osób. Jedna z nich nie miała chorób współistniejących. 

„Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 94-M, 65-M Grudziądz, 84-K Toruń, 68-M Puławy, 78-M Kędzierzyn-Koźle, 79-K, 76-K, 77-M, 48-M Kraków, 83-K Sanok, 85-M, 73-M Łańcut, 92-K Gdańsk, 56-M, 58-K Racibórz, 83-K, 65-K, 73-M Poznań”, podało w komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 80 699, zaś ofiar śmiertelnych do 2316.  

Sanepid poszukuje pasażerów pociągu relacji Poznań - Toruń:

Pociąg, tory, szyny, pociąg osobowy, Polska pociąg
Fot. Adobe stock

U jednego z podróżujących nim stwierdzono zakażenie koronawirusem:

koronawirus-kobieta-maseczka
Fot. Adobe Stock

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.