Książę William i księżna Kate
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Prawda o wielkiej kłótni księżnej Kate i księcia Williama wyszła na jaw!

Awantura doprowadziła do rozstania pary...

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2018 18:08
Książę William i księżna Kate
Fot. East News

Są ulubieńcami milionów na całym świecie. Uchodzą za zgodne małżeństwo, które stroni od skandali. Jednak okazuje się, że związek księżnej Kate i księcia Williama także przechodził poważne kryzysy. Jeden z nich doprowadził nawet do ich rozstania! Wszystkiemu winna była królowa Elżbieta II. Prawda ujrzała światło dzienne po wielu latach...

Kryzys w związku księcia William i księżnej Kate

O tym, że między parą nie jest najlepiej, mówiło się rok temu. Na początku 2017 roku książę William wyjechał do Szwajcarii, gdzie bawił się w towarzystwie atrakcyjnych kobiet. Księżna Kate w tym czasie przebywała z dziećmi w Wielkiej Brytanii. Kryzys był na tyle poważny, że para miała skorzystać z usług terapeuty. Koniec końców konflikt udało się zażegnać, zaś William i Kate zdecydowali się niedługo po tym na powiększenie rodziny. Ich trzecie dziecko, książę Louis, przyszedł na świat 23 kwietnia 2018 roku.

Jednak ten najpoważniejszy kryzys w związku pary miał miejsce w 2007 roku, gdy byli razem już cztery lata. Dlaczego zdecydowali się rozstać? To pozostawało tajemnicą do dziś. Mówiło się, że książę William nie był wówczas gotowy do poważnych deklaracji, chciał spotykać się z innymi dziewczynami, by upewnić się, czego w życiu chce. Z kolei Kate miała dość oczekiwania na Williama i chciała podjąć decyzję, co dalej ma robić w życiu - podjęcie pracy i studiów kolidowałoby z obowiązkami księżnej, a William jakoś nie kwapił się do tego, żeby się jej oświadczyć.

Wielka kłótnia księcia William i księżnej Kate

Dziś okazuje się, że nie tylko to było powodem rozstania pary. Sensacyjne informacje ujawnił właśnie serwis Popsugar. Okazuje się, że w 2006 roku ówczesny chłopak księżnej Kate otrzymał od jej rodziców zaproszenie na sylwestra. Z radością je zaakceptował, jednak w ostatniej chwili odwołał przyjazd! Dlaczego?

Wszystkiemu winna była królowa Elżbieta II, która czas od świąt do początku roku spędzała w Sandrindham House, co u Windsorów jest swoistą tradycją. Zaproszenia, by uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu, nie otrzymała jednak księżna Kate. Dlaczego? Ponieważ nie była nawet zaręczona z księciem Williamem. Gdy syn Diany i Karola odwołał przyjazd do specjalnie wynajętego przez rodziców dziewczyny domku w Szkocji, między parą doszło do karczemnej awantury. Para długo nie mogła dojść do porozumienia. 

Książę William i księżna Kate o rozstaniu

W marcu 2007 roku Kate i William nie byli już razem. „Rozstaliśmy się na pewien czas, bo byliśmy bardzo młodzi. Kształtowały się nasze charaktery, dojrzewaliśmy. Potrzebowaliśmy trochę przestrzeni”, podkreślał w jednym z wywiadów książę William. „Nie byłam zachwycona rozstaniem, ale teraz widzę, że mnie wzmocniło. Dowiedziałam się wiele o sobie. Cenię sobie czas, który spędziłam w samotności”, podkreślała natomiast księżna Kate.

Przez kilkanaście miesięcy zakochani byli widywani razem, ale oficjalnie nie potwierdzali łączących ich relacji. Dziś już wiadomo, że para rozstała się na kilka miesięcy, bo już jesienią 2007 roku prezentowali się publiczności. Dalsza historia ich związku jest powszechnie znana: zaręczyny w październiku 2010 roku na szczycie góry w Kenii oraz huczny ślub w kwietniu 2011 roku były zwieńczeniem łączącego Kate i Williama uczucia. 

Ich pierwsze dziecko, książę George, przyszedł na świat w lipcu 2013 roku, a dwa lata później urodziła się mała Charlotte. 

Dziś oboje uchodzą za kochającą się i zgodną parę. Jak widać na ich przykładzie, czasem warto rozstać się, by uświadomić sobie, jak silnym uczuciem darzy się drugą osobę  

książe William, księżna Kate, main topic
Fot. Getty Images

księżna Kate, Kate Middleton, książe William, małżeństwo Kate i Williama
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.