Rod Stewart
Fot. East News
O nim jest głośno

Rod Stewart po raz pierwszy opowiedział o walce z rakiem

Wokalista zachęca do profilaktycznych badań

Olga Figaszewska 17 września 2019 16:25
Rod Stewart
Fot. East News

Rod Stewart  zdecydował się na osobiste wyznanie. Nie każdy wiedział, że wokalistka  zmagał się z poważną chorobą. Muzyk trzymał tę informację w tajemnicy. Teraz zabrał głos, by zachęcać inne osoby do profilaktycznych badań.

Rod Stewart wygrał z chorobą

Muzyk zmagał się z rakiem prostaty. Tę walkę udało mu się wygrać. O swojej historii opowiedział podczas charytatywnej  imprezy Prostate Project i European Tour Foundation.

„Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie raka prostaty. Dzisiaj jestem już zdrowy, ale tylko dlatego, że lekarzom bardzo szybko udało się go wykryć. Nikt tego nie wie, ale myślę, że nadszedł czas, by powiedzieć wszystkim.  (…) Chłopaki, naprawdę musicie iść do lekarza”, mówił Rod Stewart.

To nie pierwsza wygrana walka muzyka z chorobą.  Dziewiętnaście lat temu wokalista zwalczył raka tarczycy.  Wówczas lekarze ostrzegali go, że  może stracić głos. Tak się jednak nie stało. Gwiazdor  na każdym kroku  namawia do przeprowadzania badań.  

Według statystyk każdego roku raka prostaty wykrywa się u 15 tysięcy mężczyzn, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Mężczyźni bagatelizują pierwsze niepokojące objawy (nietrzymanie moczu, zbyt częste oddawanie moczu w dzień i w nocy, wrażenie niepełnego opróżnienia pęcherza), a niektórzy wstydzą się udać po pomoc do specjalistów. Warto pamiętać, że wcześnie wykryta choroba pozwala na całkowite wyleczenie. 

Rod Stewart
Fot. Owen Sweeney/Invision/AP/East News

Rod Stewart
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.