Robert Gawliński z żoną, VIVA! 8/2016
Fot. Zosia Zija i Jacek Pióro
Z ŻYCIA GWIAZD

Robert Gawliński wraz z żoną Moniką znaleźli swój raj na ziemi. Co dziś robi lider zespołu “Wilki”?

Artysta radykalnie zmienił swój wizerunek i jest nie do poznania

Damian Brillowski 11 listopada 2021 07:51
Robert Gawliński z żoną, VIVA! 8/2016
Fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

Robert Gawliński przed laty dał się poznać jako charyzmatyczny wokalista i lider zespołu Wilki. Grupa wylansowała takie przeboje, jak „Baśka”, „Urke” czy „Son of the blue sky”. Zespół na początku lat 2000. był jednym z najbardziej rozchwytywanych bandów w kraju. Jednak, jak to w życiu bywa, wszystko ma swój kres. Również w muzyce. Po kilku intensywnych latach koncertowania i nagrywania płyt, zespół Wilki ustąpił miejsca na scenie młodym, równie zdolnym artystom. Co dziś robi i jak wygląda Robert Gawliński? Jak się okazuje, jego życie mocno się zmieniło, on sam również.

Wielka rewolucja w życiu Roberta Gawlińskiego z zespołu "Wilki" 

Robert Gawliński w zeszłym roku dokonał wielkiej rewolucji w swoim życiu. Wspólnie z żoną Moniką Gawlińską postanowili wyprowadzić się z Polski. Decyzję o przeprowadzce do Grecji wymusiła na muzyku pandemia koronawirusa. To właśnie wtedy gospodarka – a zwłaszcza sektor rozrywkowy – został wyeliminowany z życia publicznego - nastąpiło jego całkowite „zamrożenie” na długie miesiące. Lider zespołu Wilki postanowił nie czekać na pomoc ze strony rządowego Funduszu Wsparcia Kultury, tylko działać. Wraz z żoną Moniką zapragnął spełnić marzenie o przeprowadzce do Grecji. W tym słonecznym kraju zaczął wszystko od nowa, porzucił muzyczną karierę i został rolnikiem. „Zgodnie z pomysłem wiceministra finansów rozpocząłem przebranżawianie się. Zbieram oliwki, zostanę rolnikiem”, zdradził Robert Gawliński w rozmowie z „Faktem”.

Co ciekawe, muzyk nie był świadomy, że praca na roli, przy zbiorze oliwek może być aż tak wymagająca. „Właśnie jesteśmy w trakcie naszego pierwszego oliwkobrania. Do tej pory zebraliśmy już osiem worków. Zbieranie mocno daje nam w kość. Trochę wymiękaliśmy”, ujawnił. 

Wybór Grecji przez gwiazdora nie był przypadkowy. Można rzec, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy 15 lat temu odwiedził ten kraj po raz pierwszy postanowił sobie, że kiedyś wróci tu na stałe. Słowa dotrzymał. Artysta przyznaje, że wraz z żoną Moniką czują się w Grecji, jakby znaleźli się w raju. Nic im więcej do szczęścia nie potrzeba. 

Czytaj także: Para rockendrollowców, która kocha na zabój. Oto historia miłości Roberta i Moniki Gawlińskich

Robert Gawliński z żoną, VIVA! 8/2016
Fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

Robert Gawliński z żoną Moniką, sesja dla magazynu VIVA!, kwiecień 2016 rok

Robert Gawliński z rodziną, Robert Gawliński, VIVA! 8/2016
Fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

Robert Gawliński z żoną Moniką oraz z synami Beniaminem i Emanuelem, sesja dla magazynu VIVA!, kwiecień 2016 rok

Robert Gawliński stał się rolnikiem na pełen etat

Codzienność Moniki i Roberta Gawlińskich przypomina im rodzinne wakacje, które często spędzali właśnie w Grecji. Dlatego tym bardziej cieszy ich fakt, że mogą tam mieszkać na stałe. W końcu Grecja to ich raj na ziemi. Oprócz oliwek, małżeństwo zajmuje się też uprawą innych owoców oraz ziół. „Rosną nam pomarańcze i cytryny, zioła, oliwki i granaty. Drzewka cytrynowe i pomarańczowe mamy dopiero rok, a już nam dały po kilkanaście owoców. Cytryny są już całkiem spore. Jedna pomarańcza jeszcze nam została na drzewie, ale lada moment będą znów kwitnąć, koło stycznia i lutego”, przyznaje z dumą wokalista. 

Mężczyzna czerpie ogromną satysfakcję z uprawy własnych ziół, które rosną nieopodal jego domu. Jest szczęśliwy, gdy widzi dojrzewającą miętę, bazylię i oregano. „Nasza bazylia jest wprost gigantyczna”, ekscytuje się. Muzyk co roku przygotowuje się do zbioru oliwek, ale nigdy nie może być pewny, co do ich ilości. „W zeszłym roku było dużo oliwek, byliśmy bardzo zadowoleni. W tym roku będzie ich trochę mniej”, stwierdził. 

Monice i Robertowi praca w ogrodzie nie jest straszna. Przez długie lata mieszkali w warszawskiej dzielnicy Wawer w domu jednorodzinnym. I co istotne, posiadali duży ogród, w którym uprawiali różnego rodzaju owoce i warzywa. Gdy ich synowie opuścili rodzinny dom, małżeństwo postanowiło sprzedać ogromną posiadłość i zamieszkać na Saskiej Kępie w o wiele mniejszym mieszkaniu. „Sprzedaliśmy dom, bo był dla nas zbyt duży, a synowie od dawna mieszkają osobno. Ten na Saskiej Kępie jest sporo mniejszy. Akurat dla naszej dwójki i psa”, opowiadał Robert Gawliński w rozmowie z tabloidem „Fakt”.

Obecnie Gawlińscy posiadają dwa domy w dwóch różnych krajach. Dzięki temu mogą bez żadnych komplikacji dzielić czas między Polską a Grecją. W przeciągu dwóch lat artysta mocno zmienił swój wizerunek. Dziś jest nie do poznania. Porzucił rockowy styl ubierania się na rzecz kolorowych, luźnych ubrań oraz ściął swoje długie, brązowe włosy. Jego małżonka również przeszła metamorfozę i z brunetki stała się blondynką. We wrześniu para świętowała 34. rocznicę ślubu. Na oficjalnym profilu zespołu Wilki na Instagramie napisano: „34 lata temu przypieczętowaliśmy naszą wspólną drogę przysięgą małżeńską”.

Zobacz, jak obecnie wygląda życie Moniki i Roberta Gawlińskich oraz jak bardzo się zmienili?  

Czytaj także: Żona lidera Wilków: „Bardzo bałam się, że uzależni się od alkoholu’’ 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.