Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Nie powinnaś tego robić, bo zrujnują ci życie...”. Meghan Markle chciała zrezygnować ze ślubu?

Internauci wspierają księżną Sussex

Ksenia Krasko 22 października 2019 08:52
Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Film dokumentalny Harry & Meghan: An African Journey, który został wyemitowany przez brytyjską telewizję ITV, cieszy się sporą popularnością. Księżna Meghan i książę Harry zdecydowali się na bardzo szczere wywiady, w których ujawnili, jak wiele trudności muszą codziennie pokonywać.

Meghan Markle nie chciała wyjść za księcia Harry’ego?

Meghan Markle odpowiedziała na pytania autora dokumentu, Toma Bradby’ego. Zapytał, w jaki sposób radzi sobie ze stałą uwagą opinii publicznej, brakiem prywatności i regularnymi plotkami w tabloidach. Księżna przyznała, że jej codzienność nie jest łatwa.

„Powiedziałam Harry’emu, że nie wystarczy jedynie wytrwać. Sens życia nie polega na tym. Powinieneś się rozwijać. Powinieneś czuć się szczęśliwy”, wyznała w rozmowie księżna Sussex. Dodała, że bliscy przyjaciele ostrzegali ją, że będzie musiała poradzić sobie z nadmierną uwagą mediów, a zatem presją. Nie zwróciła uwagi na ich obawy.

„Moi brytyjscy przyjaciele mówili: ‚Jesteśmy pewni, że on [książę Harry – przyp. red.] jest cudowny, ale nie powinnaś tego robić, ponieważ brytyjskie tabloidy zrujnują ci życie’. Ale jestem bardzo naiwna, jestem Amerykanką i nie spotkałam się wcześniej z czymś takim. Odpowiedziałam im: ‚O czym wy mówicie? To nie ma sensu! Nie piszą o mnie w tabloidach’. Więc tak... to było trudne”, ujawnia księżna.

„Nigdy nie myślałam, że to będzie łatwe, ale myślałam, że będzie sprawiedliwe”, kontynuuje Meghan Markle. „I jest to coś, z czym naprawdę trudno się pogodzić. Gdyby wszystko było uczciwe, gdybym zrobiła coś złego, jako pierwsza bym przeprosiła. Ale kiedy ludzie zarzucają mi rzeczy, które absolutnie nie mają miejsca, i pomimo wyjaśnienia, że to nieprawda, nadal to robią – nie znam nikogo na świecie, dla kogo byłoby to normalne”, mówi księżna.

Wcześniej mówiła również o negatywnej uwadze prasy, z jaką musiała się zmierzyć w czasie ciąży i w pierwszych miesiącach po urodzeniu syna. Jak przyznała, książę Harry i Archie pomogli jej przez to przejść. „Dobrze, że mam moje dziecko i męża, są najlepsi”.

Księżna Meghan wyraziła nadzieję, że społeczeństwo kiedyś zrozumie, jak szczęśliwe jest ich małżeństwo i skupi się na tym. „Mam nadzieję, że ludzie zobaczą w nas zakochaną parę, ponieważ ja nie identyfikuję się z nikim innym niż ta osoba, którą zawsze byłam. To po prostu ja, jestem Meghan, poślubiłam tę niesamowitą osobę [księcia Harry’ego – przyp. red.], i dla mnie to tylko część naszej historii miłosnej”, podsumowała księżna Sussex.

W piątek pojawiła się pierwsza zapowiedź tego wywiadu. Meghan Markle ze łzami w oczach opowiedziała w niej o trudach macierzyństwa, szczególnie pod tak wielką presją. Po emisji w sieci pojawiły się tysiące oznaczeń #WeLoveYouMeghan (kochamy cię, Meghan), mające na celu okazać księżnej wsparcie.

Wygląda na to, że pomimo licznych wpadek i krytyki, Meghan Markle przekonuje do siebie coraz więcej osób. Czy zostanie drugą królową ludzkich serc?

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. TOBY MELVILLE/AFP/East News

księżna Meghan, książę Harry, Archie Harrison Mountbatten-Windsor
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.