Przemysław Wałęsa, viva.pl
Fot. EastNews/PAP
O TYM SIĘ MÓWI

To nie było samobójstwo ani morderstwo! Śledczy podali prawdziwą przyczynę śmierci Przemysława Wałęsy

Damian Duda 6 września 2017 11:30
Przemysław Wałęsa, viva.pl
Fot. EastNews/PAP

 

Kiedy media obiegła informacja na temat śmierci syna Lecha Wałęsy, Przemysława, pojawiły się plotki, że 43-letni mężczyzna popełnił samobójstwo. Blisko 9 miesięcy po tej tragedii ujawniono prawdziwą przyczynę śmierci syna legendy Solidarności.

 

Przeczytaj też: Bogdan, Sławomir, Przemysław i Jarosław. Dlaczego synowie Lecha Wałęsy sprawili, że osiwiał?

 

Przemysław Wałęsa — przyczyny śmierci

 

Postępowanie zostało umorzone’’ — poinformował prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Przyczyną śmierci Przemysława Wałęsy nie było samobójstwo. Zgon nastąpił z „przyczyn chorobowych’’, które ze względu na dobro najbliższych zmarłego nie będą ujawnione. Wykluczono tym samym udział osób trzecich.

 

 

Przemysław Wałęsa
Fot. East News

 

Życiorys Przemysława Wałęsy

Przemysław Wałęsa przyszedł na świat w 1974 roku. Był trzecim z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Przez wiele lat pracował w Straży Granicznej. W trakcie studiów ożenił się ze studentką politologii, Eweliną, z którą mieli razem dwóch synów – Bartosza i Dominika. Małżeństwo zakończyło się rozwodem. Kolejną żoną syna Lecha Wałęsy była Katarzyna, z którą również się rozwiódł. W 1993 roku Przemysław Wałęsa spowodował wypadek, w wyniku którego ucierpiała jedna osoba. „Był ukochanym synem taty, bo najbardziej do niego podobnym’’, wspominał zmarłego brata Jarosław Wałęsa w rozmowie z „Polityką’’. Przemysław Wałęsa zmarł w styczniu 2017 r.

 

Lech Wałęsa
Fot. East News

 

Zobacz też: Alkohol, rozwody, bezrobocie. Czy dzieci prezydenta naznaczyła jego polityczna kariera?

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.