Synowie Lecha Wałęsy, viva.pl
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Bogdan, Sławomir, Przemysław i Jarosław. Dlaczego synowie Lecha Wałęsy sprawili, że osiwiał?

VIVA! 9 stycznia 2017 13:45
Synowie Lecha Wałęsy, viva.pl
Fot. East News

W niedzielę media obiegła smutna wiadomość – zmarł Przemysława Wałęsa, syn Lecha i Danuty Wałęsów. Były prezydent miał ośmioro dzieci: czterech synów i cztery córki: Bogdana (47), Sławomira (45), Przemysława (43), Jarosława (41), Magdalenę (38), Annę (37), Marię Wiktorię (35) i Brygidę (32).

 

Jarosław Wałęsa – o nim wiadomo najwięcej

Najmłodszym synem byłej pary prezydenckiej jest 41-letni Jarosław. Z racji kariery w polityce, właśnie jego życiorys jest najbardziej znany. Skończył politologię w amerykańskim college’u. Gdy wrócił do Polski, zaczął pracę jako kierownik biura swojego ojca. W latach 2005 - 2009 był posłem z ramienia PO, w 2009 został europosłem. Od 2015 roku jest szefem Instytutu Obywatelskiego, think tanku PO. W 2011 miał wypadek na motocyklu. Został ciężko ranny: miał połamane ręce, nogi, prawie wszystkie żebra oraz pogruchotaną miednicę i kręgosłup. Ma żonę Ewelinę i syna, Wiktora, który urodził się w 2014 roku.

 

O pozostałych synach wiadomo niewiele

O pozostałych synach wiadomo niewiele. Najstarszy, Bogdan, wziął ślub dosyć wcześnie – miał 20 lat. Parze urodziło się jedno dziecko – córka Weronika. Była pierwszą wnuczką byłego prezydenta. Po latach Bogdan Wałęsa ożenił się po raz drugi. Z tego związku ma syna, Marcina.

Bogdan Wałęsa rozpoczął studia ekonomiczne, z których ostatecznie zrezygnował. Wstąpił do wojska, później pracował w UOP-ie.

 

Drugi syn Lecha Wałęsy, Sławomir, cierpi z powodu alkoholizmu. Dwukrotnie został skazany za jazdę samochodem po pijanemu. Jest po dwóch rozwodach. Ma czwórkę dzieci z różnych związków. Zawodowo zajmuje się składaniem komputerów.

 

Trzeci potomek byłego prezydenta to Przemysław, który zmarł w niedzielę w wieku 43 lat. Gdy miał 19 lat, spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Dostał wyrok w zawieszeniu, gdyż sąd uznano że dolegała mu „pomroczność jasna”. Dziesięć lat później spowodował kolejny wypadek, również w stanie nietrzeźwości. Sąd skazał go na rok więzienia w zawieszeniu. Pracował w straży granicznej. Z małżeństwa z pierwszą żoną, Eweliną, ma dwóch synów: Bartka i Dominika. O tym drugim było ostatnio głośno – został aresztowany przez policję, gdy ranił swoją dziewczynę nożem. Drugie małżeństwo Przemysława, z terapeutką od uzależnień, również nie przetrwało próby czasu.

 

Polecamy też: Nie żyje Przemysław Wałęsa. Kim był syn byłego prezydenta?​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?