Koronawirus
Fot. AdobeStock
O TYM SIĘ MÓWI

Nostradamus przewidział epidemię koronawirusa?

Co zobaczył w swojej wizji?

REDAKCJA VIVA! 11 marca 2020 12:09
Koronawirus
Fot. AdobeStock

Czy koronawirus jest bronią biologiczną i ma pełnić funkcję ostrzeżenia? W sieci mnożą się domysły na ten temat, a niektórzy Internauci dotarli do przepowiedni Nostradamusa, która miała poruszyć kwestię epidemii koronawirusa.

Nostradamus przewidział koronawirusa?

Jasnowidz przewidział zabójstwo Kenedy’ego, podboje Napoleona, Hitlera u władzy, wybuch bomby atomowej czy zamachy z 11 września. Czy Nostradamus zobaczył także olbrzymią plagę pustoszącą cały świat?

Proroctwa zostały spisane w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto centurii. Jak twierdzą fani francuskiego badacza w jego tekście są zaszyfrowane informacje, które dotyczą także obecnej sytuacji. Nostradamus miał wskazać kraje, które będą najbardziej narażone na rozwój epidemii i są ogniskami największych zachorowań. Czy chodziło o koronawirusa?  

Mówi się, że Nostradamus w 75 czterowierszu z III centurii pisał:

„Pau, Werona, Vincennes, Saragossa
Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi.
Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy,
Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko”

„Montauban, Nîmes, Avignon i Béziers,
Plaga, grzmoty i grad po Marsie:
Mostu Paryskiego, ściany Lyonu, Montpellier,
Po sześciuset siedmiu trafiają trzy pary”, czytamy.

Niektórych przeraża fakt, że Nostradamus wskazał państwa, które w tej chwili są szczególnie dotknięte zakażeniami koronawirusa. Według najnowszych danych, Włochy są w najgorszej sytuacji.

Włoski rząd wprowadził szczególne środki ostrożności. Odwołano imprezy masowe, zamknięto szkoły i uczelnie, nastąpiły ograniczenia w podróżowaniu. Do tej pory we Włoszech odnotowano ponad 9 tysięcy przypadków infekcji i prawie  700 zgonów.  

Czy Nostradamus przewidział epidemię koronawirusa?

Nostradamus
Fot. Ann Ronan Picture Library/Image State/East News

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.