Przemysław Kossakowski
Fot. Tomasz Urbanek/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Przemek Kossakowski z apelem do przeciwników Strajku Kobiet: „Zamiast klepać w klawiatury...”

Mocne słowa podróżnika!

Rafał Kowalski 29 października 2020 16:55
Przemysław Kossakowski
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Dokładnie wczoraj Przemysław Kossakowski zabrał głos w sprawie protestów tych, którzy nie zgadzają się na zakazanie aborcji eugenicznej w Polsce. Podróżnik przyznał, że wspiera wszystkie kobiety maszerujące po ulicach polskich miast, ponieważ uważa, że każda osoba powinna mieć wybór. To spowodowało dość duże oburzenie internautów, którzy zarzucili prezenterowi hipokryzję… Mąż Martyny Wojciechowskiej odpowiedział.

Przemek Kossakowski ponownie o Strajku Kobiet

Kilku obserwatorów instagramowego konta Przemysława Kossakowskiego wypomniało mu, że dopiero co prowadził on program z osobami z Zespołem Downa, a teraz jest za wolnością wyboru w kwestii aborcji eugenicznej. Gwiazdor TTV odparł zarzuty. „Odnośnie burzy, która rozpętała się pod moim wczorajszym wpisem. Uważam, że każdy porządny człowiek powinien wspierać ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny. Ale to nie oznacza, że mamy prawo zmuszać kobiety do rodzenia trwale i nieodwracalnie uszkodzonych płodów. Kobiety powinny mieć prawo wyboru”, wyjawił ulubieniec widzów.

Później zaapelował do wszystkich tych, którzy mają odmienne zdanie o to, by na co dzień pomagali niepełnosprawnym, którym ciężko żyje się w Polsce. „Mam nadzieję, że ci, którzy mają inne zdanie, zamiast trwonić energię kanalizowaną w internetowych komentarzach zainwestują ją angażując się w wolontariat lub inną pomoc ludziom niepełnosprawnym. Jestem wolontariuszem od ponad roku. To doświadczenie ostatecznie nauczyło mnie, że nie mamy prawa nakazywać kobietom aby poświęcały swoje życie dla jakiejkolwiek wizji świata”, jeszcze raz podkreślił swoje zdanie.

Przemek Kossakowski zakończył swoje oświadczenie propozycją ujętą w mocne słowa. „Domy dziennej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje czekają. Może, zamiast klepać w klawiatury, zróbcie dla odmiany coś, co zmieni świat na lepsze”, zaproponował podróżnik i prowadzący Down The Road oraz Usłyszcie Nas! – kolejny program o społecznej różnorodności.

Czy prezenter ma rację? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Strajk kobiet. Popieram.

Post udostępniony przez Przemyslaw Kossakowski (@przekossakowski)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Odnośnie burzy, która rozpętała się pod moim wczorajszym wpisem. Uważam, że każdy porządny człowiek powinien wspierać ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny. Ale to nie oznacza, że mamy prawo zmuszać kobiety do rodzenia trwale i nieodwracalnie uszkodzonych płodów. Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Mam nadzieję, że ci, którzy mają inne zdanie, zamiast trwonić energię kanalizowaną w internetowych komentarzach zainwestują ją angażując się w wolontariat lub inną pomoc ludziom niepełnosprawnym. Jestem wolontariuszem od ponad roku. To doświadczenie ostatecznie nauczyło mnie, że nie mamy prawa nakazywać kobietom aby poświęcały swoje życie dla jakiejkolwiek wizji świata. Domy dziennej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje czekają. Może, zamiast klepać w klawiatury, zróbcie dla odmiany coś, co zmieni świat na lepsze.

Post udostępniony przez Przemyslaw Kossakowski (@przekossakowski)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.