Przemysław Kossakowski
Fot. Tomasz Urbanek/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Przemek Kossakowski z apelem do przeciwników Strajku Kobiet: „Zamiast klepać w klawiatury...”

Mocne słowa podróżnika!

Rafał Kowalski 29 października 2020 16:55
Przemysław Kossakowski
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Dokładnie wczoraj Przemysław Kossakowski zabrał głos w sprawie protestów tych, którzy nie zgadzają się na zakazanie aborcji eugenicznej w Polsce. Podróżnik przyznał, że wspiera wszystkie kobiety maszerujące po ulicach polskich miast, ponieważ uważa, że każda osoba powinna mieć wybór. To spowodowało dość duże oburzenie internautów, którzy zarzucili prezenterowi hipokryzję… Mąż Martyny Wojciechowskiej odpowiedział.

Przemek Kossakowski ponownie o Strajku Kobiet

Kilku obserwatorów instagramowego konta Przemysława Kossakowskiego wypomniało mu, że dopiero co prowadził on program z osobami z Zespołem Downa, a teraz jest za wolnością wyboru w kwestii aborcji eugenicznej. Gwiazdor TTV odparł zarzuty. „Odnośnie burzy, która rozpętała się pod moim wczorajszym wpisem. Uważam, że każdy porządny człowiek powinien wspierać ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny. Ale to nie oznacza, że mamy prawo zmuszać kobiety do rodzenia trwale i nieodwracalnie uszkodzonych płodów. Kobiety powinny mieć prawo wyboru”, wyjawił ulubieniec widzów.

Później zaapelował do wszystkich tych, którzy mają odmienne zdanie o to, by na co dzień pomagali niepełnosprawnym, którym ciężko żyje się w Polsce. „Mam nadzieję, że ci, którzy mają inne zdanie, zamiast trwonić energię kanalizowaną w internetowych komentarzach zainwestują ją angażując się w wolontariat lub inną pomoc ludziom niepełnosprawnym. Jestem wolontariuszem od ponad roku. To doświadczenie ostatecznie nauczyło mnie, że nie mamy prawa nakazywać kobietom aby poświęcały swoje życie dla jakiejkolwiek wizji świata”, jeszcze raz podkreślił swoje zdanie.

Przemek Kossakowski zakończył swoje oświadczenie propozycją ujętą w mocne słowa. „Domy dziennej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje czekają. Może, zamiast klepać w klawiatury, zróbcie dla odmiany coś, co zmieni świat na lepsze”, zaproponował podróżnik i prowadzący Down The Road oraz Usłyszcie Nas! – kolejny program o społecznej różnorodności.

Czy prezenter ma rację? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Strajk kobiet. Popieram.

Post udostępniony przez Przemyslaw Kossakowski (@przekossakowski)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Odnośnie burzy, która rozpętała się pod moim wczorajszym wpisem. Uważam, że każdy porządny człowiek powinien wspierać ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny. Ale to nie oznacza, że mamy prawo zmuszać kobiety do rodzenia trwale i nieodwracalnie uszkodzonych płodów. Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Mam nadzieję, że ci, którzy mają inne zdanie, zamiast trwonić energię kanalizowaną w internetowych komentarzach zainwestują ją angażując się w wolontariat lub inną pomoc ludziom niepełnosprawnym. Jestem wolontariuszem od ponad roku. To doświadczenie ostatecznie nauczyło mnie, że nie mamy prawa nakazywać kobietom aby poświęcały swoje życie dla jakiejkolwiek wizji świata. Domy dziennej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje czekają. Może, zamiast klepać w klawiatury, zróbcie dla odmiany coś, co zmieni świat na lepsze.

Post udostępniony przez Przemyslaw Kossakowski (@przekossakowski)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.