Koniec House of Cards
Fot. Mat. prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Producenci zareagowali na oskarżenia Kevina Spaceya o pedofilię. To już koniec serialu „House of Cards”!

Gabriela Czernecka 31 października 2017 12:30
Koniec House of Cards
Fot. Mat. prasowe

 

To już koniec serialu House of Cards. Przedstawiciele Netfliksa podjęli decyzję o jego zakończeniu po tym jak Kevin Spacey, aktor wcielający się się w postać Francisa Underwooda, wyznał, ze miał intymne związki z kobietami i mężczyznami i od teraz postanawia żyć jako gej. Coming out był jednak podyktowany tym, że Kevina oskarżono o molestowanie seksualne kolegi po fachu. 

 

Polecamy: Kevin Spacey jest gejem! Aktor dokonał coming outu po tym, jak został oskarżony o molestowanie seksualne

 

Koniec serialu House of Cards po 6. sezonie

Na aferę z udziałem Kevina Spacey, serialowego Francisa Underwooda, postanowili zareagować przedstawiciele Netfliksa. Niecałą dobę po oświadczeniu wydanym przez Kevina Spaceya zdradzono, że ekipa serialu jest głęboko zaniepokojona oskarżeniami wobec aktora, który wciela się w główną postać kultowego już serialu. Podjęto więc decyzję, że serial House of Cards zakończy się po szóstym sezonie. 

 

Nie jest do dobra wiadomość dla fanów serialu, który z dnia na dzień zyskał ogromną popularność. Szybko zyskał miano jednego z najpopularniejszych seriali politycznych.  I choć głównym bohaterem serialu House of Cards jest Frank Underwood (Kevin Spacey) to widzowie zachwycili się również grającą u jego boku matką Amerykanów, przedstawicielkę siły feminizmu, Claire Underwood (Robin Wright). Niestety rzeczywistość okazała się być uderzająco podobna do fikcji przedstawionej w serialu. Kevin Spacey okazał się mieć równie złą sławę co bohater, w którego się wciela. Nic dziwnego, że Netflix zapowiedział koniec House of Cards po 6. sezonie. 

 

Polecamy: Frank Underwood, czyli Kevin Spacey, kończy dziś 58 lat. Co zawdzięcza serialowi „House of Cards’’?

 

Coming out Kevin Spacey

Przypomnijmy, że aktor podzielił się z fanami stwierdzeniem, że od teraz postanawia żyć jako gej. Niestety jego coming out nie został dobrze odebrany - miał bowiem na celu przykrycie afery, jaka się wokół niego wywiązała. Chodzi o oskarżenia o pedofilię, jakiej miał dokonać Spacey w 1986 roku. Jego ofiarą padł wówczas aktor Anthony Rapp, który miał wtedy jedynie 14 lat. Po tym oskarżeniu Kevin Spacey tłumaczył się, że nie pamięta tego wydarzenia, ale podkreślił, że jeśli faktycznie dopuścił się wtedy tego haniebnego czynu, to szczerze przeprasza za „głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu”. Kolejno aktor napisał, że od teraz chce żyć jako gej. Oświadczenie Kevina Spaceya zszokowało fanów serialu House of Cards i wywołało ogromna burzę w sieci. Zdaniem wielu ujawnienie orientacji seksualnej miało jedynie odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu, jakim był akt pedofilii, jakiego się dopuścił.

 

Koniec House of Cards
Fot. Mat. prasowe

Koniec House of Cards
Fot. Mat. prasowe

Polecamy: Demoniczny Frank Underwood wraca! Czy rozwiedzie się z Claire?

oraz: Kevin Spacey: „Dzielę życie na przed i po Franku Underwoodzie”. Jak zmieniło go „House od Cards”?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.