Inowrocław, pożar, 28.10.2019 rok
Fot. Lukasz Piecyk/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Tragedia w Inowrocławiu. Zatrzymano 61-letniego mężczyznę

To w jego mieszkaniu miał pojawić się ogień

Konrad Szczęsny 29 października 2019 13:07
Inowrocław, pożar, 28.10.2019 rok
Fot. Lukasz Piecyk/REPORTER

Od wczoraj oczy całej Polski zwrócone są na Inowrocław. Tam w wyniku pożaru kamienicy przy ulicy Orłowskiej zginęły cztery osoby: matka oraz trójka jej córek w wieku 3 miesiące oraz cztery i pięć lat. Jak podają media, policja zatrzymała 61-letniego mężczyznę z sąsiedniego mieszkania. W najbliższych godzinach (lub dniach) ma być wyjaśniany jego ewentualny związek ze sprawą, o czym poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, podinsp. Monika Chlebicz.

61-letni mężczyzna zatrzymany w Inowrocławiu. Czy miał związek z pożarem?

Według uzyskanych przez media od osób blisko związanych ze śledztwem informacji wynika, że ogień mógł mieć swoje zarzewie właśnie w sąsiednim mieszkaniu i przeniósł się do tego, w którym przebywała 31-letnia kobieta z trzema córkami: trzymiesięczną Leną, czteroletnią Zuzią i pięcioletnią Oliwią.

Niestety, póki co nie wiadomo, kiedy będzie możliwe przesłuchanie zatrzymanego. W poniedziałek wieczorem 61-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Pożar w Inowrocławiu. W mieście ogłoszono żałobę narodową

Pierwsze informacje dotyczące zdarzenia policja i straż otrzymały w poniedziałek 28 października około godziny 12.30. Mimo że po przybyciu na miejsce od razu wyniesiono z budynku nieprzytomną 31-letnią kobietę i jej trzy córeczki, nie udało się ich uratować. Akcja reanimacyjna nie przyniosła żadnych rezultatów.

Z kamienicy w Inowrocławiu ewakuowano dwie osoby, 10 opuściło mieszkania samodzielnie. Póki co nie będą oni mogli wrócić do swoich domów, ponieważ przedstawiciele nadzoru budowlanego orzekli, że kamienica nie nadaje się do zamieszkania. Zameldowanych w niej było 36 osób. Miasto poinformowało, że wszystkim poszkodowanym zostaną zapewnionego miejsca i posiłki w hotelu.

Przyczyny wybuchu pożaru nie są znane. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza w związku z tragedią ogłosił w mieście dwudniową żałobę, która trwa od poniedziałku. W związku z tym odwołano zaplanowane imprezy miejskie o charakterze rozrywkowym, zaś „flaga miejska na ratuszu została opuszczona do połowy masztu” a „na budynkach Urzędu Miasta Inowrocławia i miejskich jednostek organizacyjnych flagi miejskie zostały przepasane kirem”, poinformował ratusz.  

Inowrocław, pożar, 28.10.2019 rok
Fot. Lukasz Piecyk/REPORTER

Inowrocław, pożar, 28.10.2019 rok
Fot. Lukasz Piecyk/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…