Tomasz Knapik, pogrzeb
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
POŻEGNANIE

Za nami pogrzeb Tomasza Knapika. Bliscy wybitnego lektora mieli szczególną prośbę

Prochy 77-latka spoczęły na Starych Powązkach

Rafał Kowalski 13 września 2021 13:45
Tomasz Knapik, pogrzeb
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Szóstego września dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Tomasza Knapika. „Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety”, napisał w sieci syn lektora filmowego, Maciej Knapik. Dziś o godzinie 13 rozpoczęło się pożegnanie uwielbianego przez widzów właściciela jednego z najpiękniejszych głosów w Polsce… Za trzy dni legendarny lektor obchodziłby 78. urodziny.

Tomasz Knapik – relacja z pogrzebu. Gdzie jest grób lektora?

Uroczystość ostatniej drogi Tomasza Knapika zaplanowano na 13 września o godzinie 13. To wtedy rozpoczęła się w Domu Pogrzebowym na Wojskowych Powązkach pierwsza część pogrzebu.

Około godziny 14:30 prochy lektora zostało odprowadzone przez jego bliskich oraz fanów do grobu rodzinnego, który znajduje się na Starych Powązkach w Warszawie. Dla osób, które chciałyby odwiedzić miejsce wiecznego spoczynku 77-latka dodajemy informację, gdzie znaleźć grób. To niedaleko czwartej bramy warszawskiego cmentarza. Dokładne oznaczenie to kw 198-4-1.

CZYTAJ TEŻ: Tomasz Knapik nie żyje. Jaka była jego zawodowa droga?

W pożegnaniu artysty dział wzięli między innymi: Max Cegielski, Tadeusz Sznuk, Marta Kuligowska, Jacek Rozenek, Mikołaj Lizut, Arleta Zalewska, Adrian Mielnik. Duże zainteresowanie wzbudził też rekwizyt, który przyniósł jeden z żałobników. To specjalne wykonana na pogrzeb tablica przypominająca te, które można spotkać w warszawskich autobusach i tramwajach. To głos Tomasza Knapika od kilku lat podróżni w stolicy słyszeli w pojazdach ZTM każdego dnia...

Podczas świeckiej uroczystości głos zabrał między innymi Maciej Knapik. „Dzisiaj żegnamy człowieka spełnionego zawodowo, człowieka sukcesu. (...) Był badaczem prądu elektrycznego, potrafił naprawić każdą rzecz. (...) Kochaliśmy się jako rodzina, przeszliśmy trudny czas śmierci mojej matki”, mówił według relacji Super Expressu syn lektora. Dziennikarz podziękował też wszystkim lekarzom, którzy ostatnie dwa miesiące walczyli o zdrowie taty.

Goście ostatniego pożegnania lektora usłyszeli też list od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz motyw muzyczny -  Arię Ackera Bilka. 

Tomasz Knapik pogrzeb, syn Maciej Knapik
Fot. Piotr Molecki/East News

Tomasz Knapik pogrzeb, czytał w ZTM
Fot. Piotr Molecki/East News

Grób Tomasza Knapika
Fot. Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Tomasza Knapika - prośba syna

Na chwilę przed pogrzebem w sieci pojawił się apel Macieja Knapika. Zwrócił się on do żałobników. „Jeśli przyjdziecie, proszę rozważcie by zamiast kwiatów - wpłacić datek na uratowanych ostatnio nieszczęśników. Jeśli nie możecie być z nami, też warto im pomóc”, napisał dziennikarz mając na myśli osoby, które wyleciały z Afganistanu i trafiły do Polski.

Środki na ich dalsze życie można wpłacać TUTAJ. 

Przeczytaj także: Tak zapamiętaliśmy Janusza Głowackiego, jednego z najwybitniejszychpolskich dramaturgów. 

Tomasz Knapik pogrzeb
Fot. Piotr Molecki/East News

Tomasz Knapik pogrzeb
Fot. Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Tomasza Knapika, Tadeusz Sznuk 2021
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

TAGI #pogrzeb

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.