EN_01069168_0130, Nie żyje Tomasz Knapik
Fot. BARTOSZ KRUPA/DDTVN/EAST NEWS
z ostatniej chwili

Tomasz Knapik nie żyje. Znany lektor filmowy miał 78 lat

Informację o jego śmierci podał syn, Maciej Knapik

Gabriela Czernecka 6 września 2021 15:42
EN_01069168_0130, Nie żyje Tomasz Knapik
Fot. BARTOSZ KRUPA/DDTVN/EAST NEWS

Dotarła dziś do nas bardzo smutna wiadomość. Tomasz Knapik nie żyje. Znany lektor filmowy miał 78 lat. Informację o jego śmierci przekazał syn, Maciej Knapik.

Tomasz Knapik nie żyje

Informację o śmierci Tomasza Knapika podał jego syn, Maciej Knapik: „Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety”, napisał na swoim profilu na Facebooku syn Tomasza Knapika. 

Zobacz: Rodzina poinformowała o przyczynie śmierci Piotra Gesslera

Przypomniał, że jego ojciec był jednak nie tylko znanym i cenionym lektorem filmowym, z czego najczęściej kojarzą go fani. Tomasz Knapik był również wybitnym naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Maciej Knapik dodał również, że przede wszystkim był „ukochanym Ojcem i Dziadkiem”. Jak czytamy we wpisie syna Tomasza Knapika, lektor odszedł nad ranem, we śnie.

Kim był Tomasz Knapik?

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Skończył studia na Politechnice Warszawskiej. Już w młodości rozpoczął karierę w mediach. Pracował w rozgłośni harcerskiej, później w Polskim Radiu czy TVP. Polskiej publiczności dał się poznać jako lektor. Miał sentyment do komedii, bo jako pierwszy czytał sitcom w telewizji. To on czytał takie produkcje jak Terminator, Świat według Bandych czy Szczęki. Od 1995 roku pracował dla stacji Polsat. W 2008 roku nagrał komunikaty dla warszawskiego ZTM, które są do dziś odtwarzane w autobusach i tramwajach w stolicy.

Pezeczytaj także: Tak zapamiętaliśmy Janusza Głowackiego, jednego z najwybitniejszychpolskich dramaturgów. Dziś 4. rocznica jego śmierci

Syn Tomasza Knapika zapowiedział, że niebawem poda informację dotyczącą pogrzebu ojca. Rodzinie lektora składamy głębokie wyrazy współczucia. 

Tomasz Knapik nie żyje
Fot. Bartosz Krupa/East News

Tomasz Knapik nie żyje
Fot. MW/East News

TAGI #śmierć

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.