Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
POŻEGNANIE

Już dziś pogrzeb Pawła Królikowskiego. Mieszkańcy z rodzinnego miasta oddadzą mu hołd...

Rodzina miała tylko jedną prośbę...

Gabriela Czernecka 5 marca 2020 07:20
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Pogrzeb Pawła Królikowskiego już dziś. Juror Twoja Twarz Brzmi Znajomo 27 lutego 2019 roku przegrał walkę z chorobą neurologiczną. Miał zaledwie 58 lat. Informacja o śmierci Pawła Królikowskiego wstrząsnęła wszystkimi. Najbliżsi aktora nie mogą pogodzić się z jego odejściem, do końca czuwali przy jego łóżku. Odszedł wspaniały człowiek, kochający mąż,  oddany tata i dziadek. W sieci pojawił się nekrolog i szczegóły pożegnania Pawła Królikowskiego. Rodzina ma tylko jedną prośbę...

Pogrzeb Pawła Królikowskiego: data i miejsce

Paweł Królikowski zostanie pochowany w czwartek tj. 5 marca 2020 roku na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Msza pożegnalna odbędzie się o godzinie 11.00, poprowadzi ją kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Rodzina zamieściła w sieci nekrolog: ,,27 lutego 2020 roku odszedł nasz ukochany Mąż, Tata, Syn, Brat i Dziadek, Paweł Królikowski. Pożegnamy Go 5 marca 2020 roku na Powązkach Wojskowych - wydarzenie będzie miało charakter państwowy. Msza święta odbędzie się o godzinie 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 52/54. Pogrążona w smutku. Rodzina", czytamy.

Trwa ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego>> 

Rodzina Pawła Królikowskiego: ostatnia prośba

W nekrologu rodzina Pawła Królikowskiego zamieściła także prośbę, by nie przynosić kwiatów. „Zamiast kwiatów prosimy o wpłaty na leczenie Kamila. Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym »Kawałek nieba«”, czytamy. Rodzina postanowiła, że pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie uroczystością publiczną. Na uroczystości pojawią się znajomi i sąsiedzi zmarłego z jego rodzinnej Zduńskiej Woli. W ten sposób chcą mu oddać hołd. Na pogrzebie zapewne pojawią się tłumy. Nic dziwnego, że władze rodzinnego miasta aktora postanowiły ułatwić przyjazd do stolicy jego znajomym z dzieciństwa i sąsiadom. „Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, mogą skorzystać ze zorganizowanego przez miasto transportu. Bezpłatny autobus będzie podstawiony w dniu 5 marca o godzinie 7:00 pod Ratuszem (parking główny). Jeśli chcecie Państwo z niego skorzystać, uprzejmie prosimy o zgłaszanie tego pod numerem telefonu: 43 825 02 01”, poinformowano. To piękny gest z ich strony.

Rodzina i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy bliskich Pawła Królikowskiego, w których poruszająco żegnali się ze swoim tatą, mężem, przyjacielem… „Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach❤️ Do zobaczenia Tato”, napisał Antoni Królikowski. „Pawku, najlepsza podroży mojego życia. W kontakcie”, napisała Małgorzata Ostrowska-Królikowska, żona Pawła Królikowskiego. 

Piotr Gąsowski, prowadzący Twoja Twarz Brzmi Znajomo napisał wprost, że na samą myśl o odejściu ukochanego przyjaciela zalewa się łzami: „Jak mamy funkcjonować bez Ciebie?! Bez Twojego uśmiechu, żartu, dobroci, bez Twoich poetyckich, oratorskich, dowcipnych tyrad, bez Twojego ciepła, czułości, bez naszych rozmów, spotkań i wspólnych wyjazdów... Nie wiem, jak to wszystko ogarnąć, jak się z Twoim odejściem pogodzić..”, napisał w social mediach. Równie poruszający post zamieściła Katarzyna Skrzynecka:  „KRÓLIKU ......... Wszędzie jesteś dziś na zdjęciach czarno-biały ..... U mnie JESTEŚ I ZAWSZE BĘDZIESZ KOLOROWYM PROMIENNYM SERDECZNYM KOCHANYM PRZYJACIELEM ❤ Mądrym, honorowym, o ciepłym dobrym sercu, pozytywnie szalonym w swym CUDOWNYM SERDECZNYM ŚMIECHU I POCZUCIU HUMORU ... Bezgranicznie KOCHAJĄCYM SWOJĄ RODZINĘ ❤ Taki jesteś w moim sercu! ”, napisała. 

Rodzinie i najbliższym aktora składamy wyrazy współczucia.  

Paweł Królikowski
Fot. FORUM

Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, nekrolog
Fot. InstaStories @antonikrolikowski

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.