księżna Kate, książę William, pożegnanie księcia Filipa, Pogrzeb Księcia Filipa
Fot. Beretta/Sims/Shutterstock/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Dlaczego dzieci Kate i Williama nie było na pogrzebie księcia Filipa?

Wiadomo, kto się nimi opiekował!

Olga Figaszewska 18 kwietnia 2021 13:51
księżna Kate, książę William, pożegnanie księcia Filipa, Pogrzeb Księcia Filipa
Fot. Beretta/Sims/Shutterstock/East News

W sobotę, 17 kwietnia rodzina królewska pożegnała księcia Filipa. Uroczystości pogrzebowe miały charakter prywatny i ze względu na pandemię koronawirusa, uczestniczyło w nich jedynie 30 osób. Wśród żałobników nie było dzieci księżnej Kate i księcia Williama. Pod czyją opieką znaleźli się George, Charlotte i Louis?

Dzieci księżnej Kate i księcia Williama nie pojawiły się na pogrzebie

Książę Filip spoczął w królewskiej krypcie kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze, a uroczystości pogrzebowe miały charakter prywatny. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi – ukochana żona, dzieci, wnukowie, krewni. Wszyscy przyglądali się także relacji Harry'ego i Williama. Bracia widzieli się po raz pierwszy od czasu wyprowadzki księcia Sussex do USA. Harry przyjechał do Wielkiej Brytanii kilka dni temu, zaraz po tym, gdy dotarła do niego informacja o śmierci ukochanego dziadka. Na pogrzebie księcia Filipa zabrakło dzieci książęcej pary Cambridge. Dlaczego?

George, Charlotte i mały Louis nie zostali dopisani do listy osób, które mogły pojawić się na pogrzebie księcia Filipa. Powód jest prosty i zrozumiały. Pociechy księżnej Kate i księcia Williama są zbyt małe, by móc uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu. Pociechy książęcej pary mogłyby niecierpliwić się podczas uroczystości. Jak podają zachodnie media, dzieci zostały w domu pod opieką niani, Marii Borrallo i babci, Carole Middleton.

Czytaj także: Wielka Brytania żegna księcia Filipa. Zapraszamy do relacji na żywo z wydarzenia

Książę Harry, książę William, pogrzeb księcia Filipa, 17 kwietnia 2021
Fot. ALASTAIR GRANT/AFP/East News

Książę Harry, książę William, pogrzeb księcia Filipa, 17 kwietnia 2021.
Fot. Rex Features/East News

Kim jest opiekunka, Maria Borrallo?

Niania dzieci książęcej pary pochodzi z Hiszpanii, urodziła się z Madrycie. Maria Borrallo ukończyła elitarną szkołę dla niań z ponadstuletnią tradycją. Księciem George'em zaczęła się opiekować, kiedy skończył 8 miesięcy. Nigdy nie udzieliła żadnego wywiadu i uchodzi za jedną z tajemniczych postaci wśród królewskich pracowników. Rodzina Windsorów ceni jej doświadczenie, a dzieci wprost za nią przepadają!  

Sprawdź też: Królewska niania nie może wymawiać tego słowa przy dzieciach. Jest dla niej... zakazane!

Niania księcia George'a, księżniczki Charlotte, księcia Louise'a

Maria Borrallo, niania księcia George'a, louise'a, księżniczki Charlotte
Fot. Photoshot/REPORTER

Książę Geroge, księżniczka Charlotte, książę Louis, 2020
Fot. GEORGE ROGERS/SIPA/SIPA/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.