Dzieci Kate i Williama: George, Charlotte, Louis
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królewska niania nie może wymawiać tego słowa przy dzieciach. Jest dla niej... zakazane!

Czego nie mogą usłyszeć od niani George, Charlotte i Louis?

Gabriela Czernecka 21 lipca 2021 10:59
Dzieci Kate i Williama: George, Charlotte, Louis
Fot. Getty Images

Królewska niania księcia George’a, księżniczki Charlotte i księcia Louise’a nie ma łatwej pracy. Maria Borrallo ma za zadanie wychować przyszłe pokolenie Windsorów, ale niewielu wie, że przede wszystkim… musi zważać na słowa! Przy swoich podopiecznych musi unikać niektórych wyrazów… 

Królewska niania nie może używać tego słowa

Nigdy nie udzieliła żadnego wywiadu i stanowi jedną z najbardziej tajemniczych pracownic rodziny Windsorów. Królewska niania, Maria Borallo, to niezwykle ceniona przez książęcą parę Cambridge postać. Maria skończyła elitarną szkołę dla niań z ponadstuletnią tradycją. Właśnie do tej szkoły Kate i William zgłosili się, gdy szukali opiekunki dla pierwszego potomka, księcia George'a. Poznała go, gdy miał zaledwie 8 miesięcy. Księżniczkę Charlotte tuliła do snu już od pierwszych chwil.

Zobacz: Dzieci księcia Williama i księżnej Kate na nowym nagraniu. George i Louis wyglądają jak bliźniaki!

Niania dzieci Kate i Williama, Maria Teresa Borrallo
Fot. Getty Images

Choć wygląda jak przeciętna Angielka, to Maria Borallo jest Hiszpanką z krwi i kości. Urodziła się w Madrycie, ale wychowała w Palencii w północnej Hiszpanii. Przeszła specjalne szkolenie, by móc opiekować się książęcymi dziećmi, ale niewielu wie, że musi także przy nich... zważać na każde słowo! 

Zobacz także: Ile kosztuje edukacja Charlotte i George'a?

Zakazane słowo królewskiej niani

Królewska niania nie może wymawiać przy księciu George'u, księżniczce Charlotte i księciu Louisowi niektórych słów. „Słowo 'dzieciaki' jest zakazane. To forma wyrażenia szacunku dla dzieci jako indywidualnych istot”, zdradza  w rozmowie z The Mirror autorka filmu dokumentalnego o brytyjskiej szkole dla niań, Louise Heren. Okazuje się, że zamiast używać słowa „dzieciaki” (po angielsku kids) o królewskich potomkach zawsze lepiej mówić jako o dzieciach (ang. „children”) lub po prostu zwracać się do nich po imieniu. Wiedzieliście o tym?  

Dzieci Kate i Williama
Fot. Getty Images

Niania księżniczki Charlotte
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.