Dzieci Kate i Williama: George, Charlotte, Louis
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królewska niania nie może wymawiać tego słowa przy dzieciach. Jest dla niej... zakazane!

Czego nie mogą usłyszeć od niani George, Charlotte i Louis?

Gabriela Czernecka 10 lutego 2021 08:49
Dzieci Kate i Williama: George, Charlotte, Louis
Fot. Getty Images

Królewska niania księcia George’a, księżniczki Charlotte i księcia Louise’a nie ma łatwej pracy. Maria Borrallo ma za zadanie wychować przyszłe pokolenie Windsorów, ale niewielu wie, że przede wszystkim… musi zważać na słowa! Przy swoich podopiecznych musi unikać niektórych wyrazów… 

Królewska niania nie może używać tego słowa

Nigdy nie udzieliła żadnego wywiadu i stanowi jedną z najbardziej tajemniczych pracownic rodziny Windsorów. Królewska niania, Maria Borallo, to niezwykle ceniona przez książęcą parę Cambridge postać. Maria skończyła elitarną szkołę dla niań z ponadstuletnią tradycją. Właśnie do tej szkoły Kate i William zgłosili się, gdy szukali opiekunki dla pierwszego potomka, księcia George'a. Poznała go, gdy miał zaledwie 8 miesięcy. Księżniczkę Charlotte tuliła do snu już od pierwszych chwil.

Niania dzieci Kate i Williama, Maria Teresa Borrallo
Fot. Getty Images

Choć wygląda jak przeciętna Angielka, to Maria Borallo jest Hiszpanką z krwi i kości. Urodziła się w Madrycie, ale wychowała w Palencii w północnej Hiszpanii. Przeszła specjalne szkolenie, by móc opiekować się książęcymi dziećmi, ale niewielu wie, że musi także przy nich... zważać na każde słowo! 

Królewska niania nie może wymawiać przy księciu George'u, księżniczce Charlotte i księciu Louisowi niektórych słów. „Słowo 'dzieciaki' jest zakazane. To forma wyrażenia szacunku dla dzieci jako indywidualnych istot”, zdradza  w rozmowie z The Mirror autorka filmu dokumentalnego o brytyjskiej szkole dla niań, Louise Heren. Okazuje się, że zamiast używać słowa „dzieciaki” (po angielsku kids) o królewskich potomkach zawsze lepiej mówić jako o dzieciach (ang. „children”) lub po prostu zwracać się do nich po imieniu. Wiedzieliście o tym?  

Dzieci Kate i Williama
Fot. Getty Images

Niania księżniczki Charlotte
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.