Dzieci Kate i Williama: George, Charlotte, Louis
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Królewska niania nie może wymawiać tego słowa przy dzieciach. Jest dla niej... zakazane!

Czego nie mogą usłyszeć od niani George, Charlotte i Louis?

Gabriela Czernecka 31 października 2022 10:11
Dzieci Kate i Williama: George, Charlotte, Louis
Fot. Getty Images

Maria Borrallo, niania dzieci księżnej Kate i księcia Williama ze wywiązuje się wzorowo ze swoich obowiązków. Mimo to ich wypełnianie jest nie lada wyczynem... Nie tylko ze względu na to, że ciąży na niej obowiązek odpowiedniego wychowania przyszłego pokolenia Windsorów. Dodatkowo królewska niania musi... uważać na słowa. Okazuje się, że przy swoich podopiecznych szczególnie musi unikać tego jednego...

Królewska niania nie może używać tego słowa

Nigdy nie udzieliła żadnego wywiadu i stanowi jedną z najbardziej tajemniczych pracownic rodziny Windsorów. Królewska niania, Maria Borallo, to niezwykle ceniona przez książęcą parę Cambridge postać. Maria skończyła elitarną szkołę dla niań z ponad stuletnią tradycją. Właśnie do tej szkoły Kate i William zgłosili się, gdy szukali opiekunki dla pierwszego potomka, księcia George'a. Poznała go, gdy miał zaledwie 8 miesięcy. Księżniczkę Charlotte tuliła do snu już od pierwszych chwil.

Zobacz też: Wielka Brytania. Okładka biografii księcia Harry'ego trafiła do sieci. Wyznaczono datę premiery

Niania dzieci Kate i Williama, Maria Teresa Borrallo
Fot. Getty Images

Choć wygląda jak przeciętna Angielka, to Maria Borallo jest Hiszpanką z krwi i kości. Urodziła się w Madrycie, ale wychowała w Palencii w północnej Hiszpanii. Przeszła specjalne szkolenie, by móc opiekować się książęcymi dziećmi, ale niewielu wie, że musi także przy nich... zważać na każde słowo! 

Zobacz także: Do czterech razy sztuka? Oto nieznana historia miłości Elżbiety Bowes-Lyon i króla Jerzego VI

Zakazane słowo królewskiej niani

Królewska niania nie może wymawiać przy księciu George'u, księżniczce Charlotte i księciu Louisowi niektórych słów. „Słowo 'dzieciaki' jest zakazane. To forma wyrażenia szacunku dla dzieci jako indywidualnych istot”, zdradza  w rozmowie z The Mirror autorka filmu dokumentalnego o brytyjskiej szkole dla niań, Louise Heren. Okazuje się, że zamiast używać słowa „dzieciaki” (po angielsku kids) o królewskich potomkach zawsze lepiej mówić jako o dzieciach (ang. „children”) lub po prostu zwracać się do nich po imieniu. Wiedzieliście o tym?  

Czytaj również: Siostrzenica księżnej Diany zamieszkała w luksusowej willi razem z mężem multimilionerem! Cena robi wrażenie...

Dzieci Kate i Williama
Fot. Getty Images

Niania księżniczki Charlotte
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?