Paulina Młynarska, VIVA! sierpień 2016
Fot. Krzysztof Opaliński
O TYM JEST GŁOŚNO

Paulina Młynarska pokazała zdjęcie po mastektomii. Zwraca uwagę na poważny problem...

„Chce się wyć!”

Aleksandra Andrzejak 19 marca 2021 10:57
Paulina Młynarska, VIVA! sierpień 2016
Fot. Krzysztof Opaliński

Paulina Młynarska pokazała zdjęcie po mastektomii. Okazało się jednak, że fotografia miała tylko przykuć uwagę obserwatorów. W opisie pod zdjęciem dziennikarka zwraca uwagę na poważny problem w polskiej służbie zdrowia.

Paulina Młynarska poddała się mastektomii

Paulina Młynarska na początku marca poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że poddała się operacji usunięcia obu piersi wraz z ich rekonstrukcją. Mastektomia była dla dziennikarki jedną z medycznych możliwości na to, by znacznie zmniejszyć u siebie ryzyko zachorowania na nowotwór piersi. W komentarzach poza słowami otuchy i życzeniami zdrowia pojawiły się też wpisy, które nawoływały do nienawiści. Paulina wykorzystała jednak sytuację, aby nawoływać Polki i Polaków do regularnych badań. Jej ostatni post zawiera bardzo ważny przekaz.

Paulina Młynarska pokazała zdjęcie po usunięciu piersi

Paulina Młynarska na swoich profilach na kanałach społecznościowych pokazała zdjęcie po usunięciu piersi. Okazuje się, że czarno-biała fotografia miała tylko przykuć uwagę internautów. W opisie przytoczyła historię jednej z kobiet. Internautka wyznała jaki problem spotkał ją, kiedy ta próbowała się umówić na USG piersi w polskiej służbie zdrowia. Zwróciła uwagę, że problemem nie jest brak świadomości o potrzebie wykonania badania, a brak funduszy i wsparcia ze strony NFZ.

„Zdjęcie jest tylko po to, żeby przyciągnąć uwagę. Oto jeden z wielu takich komentarzy, które znajdują się w moich mediach społecznościowych pod wpisem na temat zabiegu mastektomii, pisze czytelniczka: „Ja się w życiu nie doprosiłam USG piersi, a na badania prywatne z niemalże najniższej krajowej niestety mnie nie stać. Także często wygląda to tak, że kobiety chciałyby się badać, ale na NFZ są odsyłane, bo fanaberia i nic się przecież nie dzieje, a prywatnie nie mają możliwości finansowych. I potem jak już coś się dzieje to taka kobieta słyszy od lekarza „dlaczego się pani wcześniej nie badała?” - napisała Młynarska.

Dziennikarka nie kryła oburzenia: „Chce się wyć! CO SZÓSTA z nas na jakimś etapie życia stanie oko w oko z rakiem piersi. Leczenie inwazyjnego nowotworu kosztuje zawrotne kwoty. Niech mi ktoś wyjaśni, jak to możliwe, że 50-letnia kobieta nigdy się nie doprosiła o USG” - dodała. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…