To bardzo rzadka przypadłość...

Monika Katarzyna Krupska 16 maja 2018 09:01

Paulinę Drażbę znamy z prowadzenia różnych teleturniejów, programów muzycznych czy przez pewien moment mogliśmy słuchć jej relacji z obrad Sejmu. Dziennikarka, która obecnie jest związana ze stacją Polsat Cafe od pewnego czasu unika wystąpień publicznych. Prezenterka zwolniła tempo, ponieważ jak się okazuje ma poważne problemy ze zdrowiem! 32-latka, która jest fanką nurkowania o przykrej sprawie poinformowała swoich fanów w mediach społecznościowych. 

„Podejrzenie zawału serca”

„Chciałabym ci o czymś opowiedzieć. Facebook przypomina mi właśnie majowe nurkowanie sprzed 3 lat. Dwa lata temu zdobywaliśmy Berlin. Nigdzie zaś nie znajdziesz moich wspomnień z ubiegłorocznej Majówki. To była bardzo cenna lekcja. Rok temu zaczęłam nowe życie”, zaczęła dziennikarka. 

„Jeśli żyję w nieustannym stresie, na pełnych obrotach, powinnam być bardziej ostrożna. Ale ja? I tak właśnie rok temu trafiłam do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Po kilku dniach na intensywnej terapii stwierdzono u mnie kardiomiopatię takotsubo, niewydolność serca nazywaną również zespołem złamanego serca”, czytamy dalej.

Czym jest zespół złamanego serca? 

Zespół złamanego serca jest bardzo rzadką chorobą. W światowym rejestrze pacjentów prowadzonym przez ośrodek w Zurychu figuruje 1750 osób. Zazwyczaj pojawia się w momencie silnego stresu, ważnych czy trudnych wydarzeń. Najbardziej narażone są na nią osoby starsze. Dziennikarka dowiadując się o chorobie była przed 32. urodzinami...

Drażba informuje fanów, że od momentu przykrych wiadomości zmieniła swoje życie. Umie bez żalu odmówić, zwolniła tempo, nauczyła się pokory. „Jest we mnie spokój”, przekonuje Paulina. I apeluje, aby być dla siebie dobrym i nie odkładać niczego na później.  

1/5
Paulina Drażba
Copyright @instagram@paulinadrazba
1/5

Paulina Drażba zwolniła tempo 

2/5
Paulina Drażba
Copyright @instagram@paulinadrazba
2/5

Od pewnego czasu nie pojawia się na wizji 

3/5
Paulina Drażba
Copyright @instagram@paulinadrazba
3/5

Jak się okazało dziennikarka ma problemy ze zdrowiem 

4/5
Paulina Drażba
Copyright @instagram@paulinadrazba
4/5

Cierpi na chorobę nazywaną zespołem złamanego serca

5/5
Paulina Drażba
Copyright @instagram@paulinadrazba
5/5

O chorobie dowiedziała się rok temu 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.