O NIEJ JEST GŁOŚNO

Paulina Drażba jest chora! Co dolega dziennikarce?

To bardzo rzadka przypadłość...

Monika Katarzyna Krupska 16 maja 2018 09:01

Paulinę Drażbę znamy z prowadzenia różnych teleturniejów, programów muzycznych czy przez pewien moment mogliśmy słuchć jej relacji z obrad Sejmu. Dziennikarka, która obecnie jest związana ze stacją Polsat Cafe od pewnego czasu unika wystąpień publicznych. Prezenterka zwolniła tempo, ponieważ jak się okazuje ma poważne problemy ze zdrowiem! 32-latka, która jest fanką nurkowania o przykrej sprawie poinformowała swoich fanów w mediach społecznościowych. 

„Podejrzenie zawału serca”

„Chciałabym ci o czymś opowiedzieć. Facebook przypomina mi właśnie majowe nurkowanie sprzed 3 lat. Dwa lata temu zdobywaliśmy Berlin. Nigdzie zaś nie znajdziesz moich wspomnień z ubiegłorocznej Majówki. To była bardzo cenna lekcja. Rok temu zaczęłam nowe życie”, zaczęła dziennikarka. 

„Jeśli żyję w nieustannym stresie, na pełnych obrotach, powinnam być bardziej ostrożna. Ale ja? I tak właśnie rok temu trafiłam do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Po kilku dniach na intensywnej terapii stwierdzono u mnie kardiomiopatię takotsubo, niewydolność serca nazywaną również zespołem złamanego serca”, czytamy dalej.

Czym jest zespół złamanego serca? 

Zespół złamanego serca jest bardzo rzadką chorobą. W światowym rejestrze pacjentów prowadzonym przez ośrodek w Zurychu figuruje 1750 osób. Zazwyczaj pojawia się w momencie silnego stresu, ważnych czy trudnych wydarzeń. Najbardziej narażone są na nią osoby starsze. Dziennikarka dowiadując się o chorobie była przed 32. urodzinami...

Drażba informuje fanów, że od momentu przykrych wiadomości zmieniła swoje życie. Umie bez żalu odmówić, zwolniła tempo, nauczyła się pokory. „Jest we mnie spokój”, przekonuje Paulina. I apeluje, aby być dla siebie dobrym i nie odkładać niczego na później.  

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.