Michał Piróg, Joanna Krupa
Fot. Instagram @joannakrupa
O TYM SIĘ MÓWI

„Kochajmy się wszyscy”, czyli gwiazdy wspierają Paradę Równości 2019

Zobaczcie wyjątkowe kolorowe zdjęcia

Redakcja VIVA! 8 czerwca 2019 21:01
Michał Piróg, Joanna Krupa
Fot. Instagram @joannakrupa

Parada Równości 2019 po raz kolejny przeszła ulicami Warszawy. Celem parady był sprzeciw wobec wykluczeniom i nietolerancji, a także dyskryminacji mniejszości między innymi wyznaniowych, etnicznych czy seksualnych. W tym roku Paradę Równości w Warszawie swoim patronatem objął prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. W przemarszu ulicami Warszawy wzięło udział także wiele gwiazd.

Gwiazdy na Paradzie Równości 2019

W tym roku Paradę Równości gwiazdy wsparły zarówno swoją obecnością, jak i publikacjami w swoich social mediach. Niektóre z gwiazd dodały zdjęcia prosto  przemarszu, inne nie mogły być obecne na wydarzeniu, więc wsparły je właśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

I tak Joanna Krupa dodała zdjęcie z Michałem Pirógiem, które podpisała krótko, ale treściwie: „Kochajmy się wszyscy”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Krupa (@joannakrupa)

Z kolei sercem z uczestnikami Parady Równości 2019 była Patricia Kazadi, która z tej okazji zaśpiewała dla fanów piosenkę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🎼🎶 Patricia Kazadi (@kazadi_official)

Ciekawy post zamieściła także Agata Młynarska, publikując zdjęcie sukienki domu mody Dior. „ Mam mnóstwo przyjaciół NIE- HETERO- artystów, dziennikarzy, prawników, lekarzy, sportowców. W życiu prywatnym i zawodowym nigdy nie miało to dla mnie znaczenia. Kiedy widziałam jak trudne jest ich zmaganie z rzeczywistością, nie miałam cienia wątpliwości, że jak tylko się da, trzeba lojalnie wspierać ich walkę o prawo do normalności i szacunek dla nich!!! (...) Zatem żyjmy swoim życiem, a nie innych, nie oceniajmy, nie bądźmy zakłamani, szanujmy, tolerujmy innych w ich prawie do miłości. Bardzo mamy mało czasu na ziemi, żeby tak sobie dowalać! Lepiej żyć życzliwie. Dziś i każdego dnia jestem z moimi przyjaciółmi gejami i lesbijkami! Bez nich mój świat byłby uboższy!”, podpisała zdjęcie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mam mnóstwo przyjaciół NIE- HETERO- artystów, dziennikarzy, prawników, lekarzy, sportowców. W życiu prywatnym i zawodowym nigdy nie miało to dla mnie znaczenia. Kiedy widziałam jak trudne jest ich zmaganie z rzeczywistością, nie miałam cienia wątpliwości, że jak tylko się da, trzeba lojalnie wspierać ich walkę o prawo do normalności i szacunek dla nich!!! Na zdjęciu piękna suknia projektu Karla Lagerfelda- symbol tęczy👍 jednego z „takich innych”! Geniusza, geja! Zatem żyjmy swoim życiem a nie innych, nie oceniajmy, nie bądźmy zakłamani, szanujmy, tolerujmy innych w ich prawie do miłości. Bardzo mamy mało czasu na ziemi, żeby tak sobie dowalać! Lepiej żyć życzliwie. Dziś i każdego dnia jestem z moimi przyjaciółmi gejami i lesbijkami! Bez nich mój świat byłby uboższy!🌈🌈🌈💖💖💖🌈🌈🌈 #loveparade #pridemonth #dior #lgtb #karllagerfeld #rainbowdress #paradarownosci #loveislove #dziewuchydziewuchom #gey #równość #egalite #godność #warszawa #tęcza #tolerance #solidarność #idziemy #agatamlynarska @agata_mlynarska @dziewuchy_dziewuchom @trzaskowskirafal @dior

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Zdjęcie, które cieszy się chyba największą popularnością w sieci to fotografia Julii Wieniawy z Jessicą Mercedes. Aktorka serialu Rodzinka.pl zamieściła kilka słów wsparcia:„Bądź dumny z tego, kim jesteś. Nikt nie może Ci narzucić jak masz żyć. Jeśli będziemy dla siebie milsi, bardziej tolerancyjni i wyrozumiali to świat naprawdę zmieni się na lepsze. Kochaj kogo chcesz! Co z tego, że Twój kolega jest w związku z chłopakiem? Koleżanka kocha koleżankę! Jeśli są szczęśliwi, to nie masz prawa im zabronić miłości. Płeć, wiek, kolor skóry nie ma znaczenia”, napisała pod zdjęciem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz (@juliawieniawa)

Wsparcie okazała także Maja Ostaszewska. „Tęczowe pozdrowienia dla Wszystkich którzy ruszą dziś w warszawskiej Paradzie Równości. Każdy/każda z nas jest inna/inny. Wszyscy mamy prawo do szczęścia i miłości. Pokażmy, że nie ma w nas zgody na nasilające się, agresywne ataki na osoby nieheteronormatywne. Pokażmy, że jesteśmy otwartym, radosnym krajem, w którym ludzie szanują się nawzajem. Homofobia to WSTYD”, podpisała pod zdjęciem.   

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.