Michał Piróg, Joanna Krupa
Fot. Instagram @joannakrupa
O TYM SIĘ MÓWI

„Kochajmy się wszyscy”, czyli gwiazdy wspierają Paradę Równości 2019

Zobaczcie wyjątkowe kolorowe zdjęcia

Redakcja VIVA! 8 czerwca 2019 21:01
Michał Piróg, Joanna Krupa
Fot. Instagram @joannakrupa

Parada Równości 2019 po raz kolejny przeszła ulicami Warszawy. Celem parady był sprzeciw wobec wykluczeniom i nietolerancji, a także dyskryminacji mniejszości między innymi wyznaniowych, etnicznych czy seksualnych. W tym roku Paradę Równości w Warszawie swoim patronatem objął prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. W przemarszu ulicami Warszawy wzięło udział także wiele gwiazd.

Gwiazdy na Paradzie Równości 2019

W tym roku Paradę Równości gwiazdy wsparły zarówno swoją obecnością, jak i publikacjami w swoich social mediach. Niektóre z gwiazd dodały zdjęcia prosto  przemarszu, inne nie mogły być obecne na wydarzeniu, więc wsparły je właśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

I tak Joanna Krupa dodała zdjęcie z Michałem Pirógiem, które podpisała krótko, ale treściwie: „Kochajmy się wszyscy”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Krupa (@joannakrupa)

Z kolei sercem z uczestnikami Parady Równości 2019 była Patricia Kazadi, która z tej okazji zaśpiewała dla fanów piosenkę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🎼🎶 Patricia Kazadi (@kazadi_official)

Ciekawy post zamieściła także Agata Młynarska, publikując zdjęcie sukienki domu mody Dior. „ Mam mnóstwo przyjaciół NIE- HETERO- artystów, dziennikarzy, prawników, lekarzy, sportowców. W życiu prywatnym i zawodowym nigdy nie miało to dla mnie znaczenia. Kiedy widziałam jak trudne jest ich zmaganie z rzeczywistością, nie miałam cienia wątpliwości, że jak tylko się da, trzeba lojalnie wspierać ich walkę o prawo do normalności i szacunek dla nich!!! (...) Zatem żyjmy swoim życiem, a nie innych, nie oceniajmy, nie bądźmy zakłamani, szanujmy, tolerujmy innych w ich prawie do miłości. Bardzo mamy mało czasu na ziemi, żeby tak sobie dowalać! Lepiej żyć życzliwie. Dziś i każdego dnia jestem z moimi przyjaciółmi gejami i lesbijkami! Bez nich mój świat byłby uboższy!”, podpisała zdjęcie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mam mnóstwo przyjaciół NIE- HETERO- artystów, dziennikarzy, prawników, lekarzy, sportowców. W życiu prywatnym i zawodowym nigdy nie miało to dla mnie znaczenia. Kiedy widziałam jak trudne jest ich zmaganie z rzeczywistością, nie miałam cienia wątpliwości, że jak tylko się da, trzeba lojalnie wspierać ich walkę o prawo do normalności i szacunek dla nich!!! Na zdjęciu piękna suknia projektu Karla Lagerfelda- symbol tęczy👍 jednego z „takich innych”! Geniusza, geja! Zatem żyjmy swoim życiem a nie innych, nie oceniajmy, nie bądźmy zakłamani, szanujmy, tolerujmy innych w ich prawie do miłości. Bardzo mamy mało czasu na ziemi, żeby tak sobie dowalać! Lepiej żyć życzliwie. Dziś i każdego dnia jestem z moimi przyjaciółmi gejami i lesbijkami! Bez nich mój świat byłby uboższy!🌈🌈🌈💖💖💖🌈🌈🌈 #loveparade #pridemonth #dior #lgtb #karllagerfeld #rainbowdress #paradarownosci #loveislove #dziewuchydziewuchom #gey #równość #egalite #godność #warszawa #tęcza #tolerance #solidarność #idziemy #agatamlynarska @agata_mlynarska @dziewuchy_dziewuchom @trzaskowskirafal @dior

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Zdjęcie, które cieszy się chyba największą popularnością w sieci to fotografia Julii Wieniawy z Jessicą Mercedes. Aktorka serialu Rodzinka.pl zamieściła kilka słów wsparcia:„Bądź dumny z tego, kim jesteś. Nikt nie może Ci narzucić jak masz żyć. Jeśli będziemy dla siebie milsi, bardziej tolerancyjni i wyrozumiali to świat naprawdę zmieni się na lepsze. Kochaj kogo chcesz! Co z tego, że Twój kolega jest w związku z chłopakiem? Koleżanka kocha koleżankę! Jeśli są szczęśliwi, to nie masz prawa im zabronić miłości. Płeć, wiek, kolor skóry nie ma znaczenia”, napisała pod zdjęciem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Wieniawa-Narkiewicz (@juliawieniawa)

Wsparcie okazała także Maja Ostaszewska. „Tęczowe pozdrowienia dla Wszystkich którzy ruszą dziś w warszawskiej Paradzie Równości. Każdy/każda z nas jest inna/inny. Wszyscy mamy prawo do szczęścia i miłości. Pokażmy, że nie ma w nas zgody na nasilające się, agresywne ataki na osoby nieheteronormatywne. Pokażmy, że jesteśmy otwartym, radosnym krajem, w którym ludzie szanują się nawzajem. Homofobia to WSTYD”, podpisała pod zdjęciem.   

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!